Nawigacja

 • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 • VI 2022 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Nowa galeria VI 2022 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO została dodana do albumu fotograficznego

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

   

   

 • VI 2022 Klasy 0 w Dolinie Jadwigi

  Nowa galeria VI 2022 Klasy 0 w Dolinie Jadwigi została dodana do albumu fotograficznego

  Dnia 20.06.2022r. Oddziały klas 0A,0B i 0C wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej w Dolinie Jadwigi oraz na warsztaty regionalno- przyrodnicze.

 • VI 2022 Karta rowerowa

  Nowa galeria VI 2022 Karta rowerowa została dodana do albumu fotograficznego

  Dnia 13.06.2022r. na boisku szkolnym w Kamienicy Szlacheckiej  odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Do sprawdzenia swoich umiejętności przystąpili uczniowie klas czwartych oraz dwie osoby z klasy siódmych. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu miał nadzór instruktor  nauki jazdy Pan Stefan Literski. Ten pierwszy sprawdzian z zakresu ruchu drogowego pomyślnie ukończyło 20 uczniów z naszej szkoły. Gratulacje!

  Wszystkim szczęśliwie zdającym życzymy bezpiecznej jazdy z kartą rowerową!

 • VI 2022 Biwak klasy III b

  Nowa galeria VI 2022 Biwak klasy III b została dodana do albumu fotograficznego

  W dniach 10-11.06.2022 roku uczniowie klasy III byli na biwaku u swojej wychowawczyni w Brodnicy Górnej. Biwak rozpoczęliśmy od rozegrania pełnego emocji meczu oraz zabaw wymagających szybkości i sprytu. Wiele radości sprawiły wszystkim zabawy na edukacyjnym placu zabaw i siłowni na świeżym powietrzu. W drodze na Złotą Górę podziwialiśmy jeziora i widoki. Odnaleźliśmy wiele poziomkowych miejsc, które zachowamy w tajemnicy.. Na miejscu poznaliśmy informację związane z pomnikiem poświęconym Bohaterom Ruchu Oporu Pomorza Gdańskiego. Kolejną atrakcją była przystań Centrum Sportów Wodnych. Wieczorem bawiliśmy się przy muzyce i ognisku. Gdy już wszyscy zanlezlismy się w śpiworach, długo jeszcze było słychać rozmowy dotyczące opowieści pełnych przeżyć.. 

 • VI 2022 KONKURS Z J. ANGIELSKIEGO

  Nowa galeria VI 2022 KONKURS Z J. ANGIELSKIEGO została dodana do albumu fotograficznego

  14 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrani wcześniej przez nauczycielki języka angielskiego do dwuosobowych drużyn reprezentujących klasy od 4 do 7 wzięli udział w konkursie Literowania w Języku Angielskim Spelling Master. Tą trudną umiejętność najlepiej opanował zespół klasy 7b w składzie Bartek Młynski i Patryk Walkusz. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody za pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu. Gratulacje dla zwycięzców.🏅💪

 • VI 2022 FESTYN RODZINNY 2022

  Nowa galeria VI 2022 FESTYN RODZINNY 2022 została dodana do albumu fotograficznego

  Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 12 czerwca 2022 roku odbył się XXIV Festyn Rodzinny w Kamienicy Szlacheckiej. Zaangażowanie i wkład pracy Sołtysa, Rady Sołeckiej, Rady Rodziców, Proboszcza oraz Pracowników ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej stworzyły okazję do miłego spędzenia czasu lokalnej społeczności. Festyn Rodzinny rozpoczęła uroczysta Msza Św. w intencji wspólnoty szkolnej, po Mszy Św. procesja wiernych wyruszyła na plac przy Orliku ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej, gdzie Sekretarz  Gminy Stężyca Ewa Borzestowska, Sołtys Jacek Treder, Dyrektor Dorota Malicka oraz przedstawicielka Rady Rodziców Patrycja Reclaf powitali wszystkich przybyłych gości. Po części oficjalnej, rozpoczęły się m. in. koncert Zespołu Parafialnego Cantus-Angeli, koncert pieśni ukraińskich, przedstawienia i występy Przedszkolaków oraz uczniów ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej, skecz koła gospodyń wiejskich „Kaszubianki”, quiz wiedzy o patronie szkoły i konkurencje sportowe. W międzyczasie na Orliku rozgrywały się mecze „Parafiady” o puchar Proboszcza. Wśród pozostałych atrakcji znalazły się: loteria fantowa, kot w worku, dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżki kucykiem, wystawa samochodów, tor przeszkód OSP Kamienicy Szlacheckiej, pokaz latawców, malowanie twarzy, tatuaże dla dzieci, stoiska z gadżetami, wata cukrowa, mała gastronomia i wiele innych. Festyn Rodzinny zakończyło rozstrzygnięcie „Parafiady” oraz wręczenie pucharów i medali przez Proboszcza, losowanie nagród głównych w loterii fantowej oraz festiwal kolorów. W czasie trwania Festynu panowała miła i wesoła atmosfera. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoje wsparcie, obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu :)

  Tekst i zdjęcia opracowała: Jolanta Kozikowska

 • VI 2022 Warsztaty przyrodnicze dla uczniów klas II-III

  Nowa galeria VI 2022 Warsztaty przyrodnicze dla uczniów klas II-III została dodana do albumu fotograficznego

  W dniach 9-10.06.br. kl. II i III miały okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych nt. „Wiosna u ptaków” oraz ziół. Edukatorzy z zielonej szkoły uczyli nas rozpoznawać ptaki i zioła. Zaobserwowaliśmy zachowanie kawek, gołębi, wróbli i srok. Wiemy już, że sok z sosny, herbata z lipy, czy pokrzywy to samo zdrowie.. Bardzo ciekawie spędziliśmy czas na warsztatach przyrodniczych..

 • Konkurs "Matematyka, fizyka, chemia w zadaniach" W Klukowej Hucie

  9 czerwca w Klukowej Hucie odbył się konkurs "matematyka, fizyka, chemia w zadaniach" naszą szkołę reprezentowała grupa 5 uczniów. Każdy wytężył swoje szare komórki na 100% jednak wyróżnienie otrzymała tylko Anna Sitterlee. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

 • VI 2022 Warsztaty przyrodnicze dla uczniów klas I

  Nowa galeria VI 2022 Warsztaty przyrodnicze dla uczniów klas I została dodana do albumu fotograficznego

  Dnia 9 czerwca uczniowie klas I uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt."Opowiesci kamienia polnego"prowadzone przez przyrodnika z Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku Pierwszaki z ogromnym zaciekawieniem oglądały kamienie przez lupę dostrzegając różne szczegóły.Poznali różne typy skał np.magmowe,osadowe, przeobrażeniowe i wiele ciekawości o nich.Dzieciom bardzo podobała się "żywa"lekcja przyrody :)

 • VI 2022 Wycieczka klas III do Szymbarka

  Nowa galeria VI 2022 Wycieczka klas III do Szymbarka została dodana do albumu fotograficznego

  8 czerwca klasa 3a i 3b pojechały na wycieczkę do Szymbarka.

  Razem z edukatorami z Zielonej Szkoły zdobyliśmy Szczyt Wieżyca. Poznaliśmy faunę i florę Rezerwatu Przyrody. Mieliśmy nawet bliskie spotkanie z zaskrońcem!

  Potem udaliśmy się do Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Tam poznaliśmy historię Sybiraków, zwiedziliśmy bunkier partyzantów z okresu II wojny światowej. Największą atrakcją okazał się dom do góry nogami. Przez chwilę mogliśmy znaleźć się w innym wymiarzeJ

  Zadowoleni, pełni wrażeń, wróciliśmy do szkoły.

 • VI 2022 Nocka w szkole klasy III a

  Nowa galeria VI 2022 Nocka w szkole klasy III a została dodana do albumu fotograficznego

  2 czerwca br. klasa III a spędziła nockę w szkole. Mieliśmy okazję okazje poznać się z innej strony. Zabawom, śmiechom i psikusom nie było końca. Wieczorem poszliśmy na ognisko do Pani Kasi Butowskiej. Jak zwykle powitała nas domowa atmosfera, do tego stopnia, że nawet pojawili się nasi Rodzice :)

  Po powrocie do szkoły była dalsza część przygód. Odkryliśmy, że szkoła w nocy wygląda zupełnie inaczej.. Zabawa w chowanego przyniosła nam wiele radości i odrobinę adrenaliny.

  Rano, w strojach galowych, rozpoczęliśmy kolejny dzień w szkole.

 • VI 2022 Dzień Dziecka w klasach II - III

  Nowa galeria VI 2022 Dzień Dziecka w klasach II - III została dodana do albumu fotograficznego

  1 czerwca  rozpoczęliśmy obchody Dnia Dziecka w naszej szkole. Tego dnia, dzieciom upłynął czas w radosnej atmosferze. Gry, zabawy, projekcje filmu „Mia i biały lew”, oraz kulinarne „wariacje”.. Wychowawcy serwowali ciepłe gofry, a dzieci ozdabiały owocami, dżemem, czekoladą, kolorowymi cukierkami i bitą śmietaną.. pyyycha!!! J Kolejne atrakcje czekają dzieci 12 czerwca na Festynie Rodzinnym :)

 • VI 2022 Dzień Dziecka w klasach 0

  Nowa galeria VI 2022 Dzień Dziecka w klasach 0 została dodana do albumu fotograficznego

  Dzień dziecka to święto które uwielbiają dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń. W naszych klasach 0 tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tance , konkurencje sportowe, mobilny plac zabaw, duże banki, zdrowe przekąski, słodkie niespodzianki i wiele innych atrakcji.. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach  :)

  Z kolei, klasa 0 c serdeczne dziękuje Pani Magdalenie Puzdrowskiej za wspaniałą gościnę <3

 • RADOSNEGO DNIA DZIECKA! :)

  W tym wyjątkowym dniu, dzięki uprzejmości Wójta Gminy Stężyca - Tomasza Brzoskowskiego i Pana Fryderyka Mach dzieci z ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej otrzymały pyszne czekalody oraz lody. Serdecznie dziękujemy! :)

 • V 2022 Wizyta uczniów klas I-III w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy

  Nowa galeria V 2022 Wizyta uczniów klas II i III w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy została dodana do albumu fotograficznego

  31.05. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Stężycy. Uczniów naszej szkoły serdecznie powitano oraz oprowadzono po Gminnej Bibliotece. Dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych „Detektywi w Bibliotece” oraz zajęciach plastycznych dotpainting. Pomiędzy zajęciami, dzieci obejrzały seans filmowy pt. „O psie, który wrócił do domu”. Uczniowie wrócili do szkoły z uśmiechem na twarzy, zadowoleni i pełni wrażeń po wizycie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy.

 • SERDECZNIE ZAPRASZAMY! :)

 • Z PODWÓRKA NA STADION

  Z PODWÓRKA NA STADION

  W dniu 23.05.2022 r. w Gdańsku na dawnym stadionie Lechii Gdańsk odbył się XXII Wojewódzki Finał Turnieju "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarka w kat. U-12 dziewcząt. Powiat kartuski reprezentował ZKiW z Kamienicy Szlacheckiej. W kat. dziewcząt, w finale wystąpiło 12 zespołów, podzielonych na 3 grupy po 4 zespoły. Drużynie z Kamienicy Szlacheckiej nie udało się wyjść z grupy i przejść do następnej rundy rozgrywek. Dziewczyny z meczu na mecz grały lepiej i pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Drużyna w tym składzie trenuje dopiero od niedawna, myślę że kolejne miesiące przyniosą poprawę jakości gry i będziemy odnosić kolejne sukcesy. Każda zawodniczka otrzymała pamiątkową torbę z produktami sponsora turnieju firmy Tymbark.

  J. Zarach

 • V 2022 Dzieci z klas 0 w Teatrze

  Nowa galeria V 2022 Dzieci z klas 0 w Teatrze została dodana do albumu fotograficznego

  18 maja, dzieci z zerówek, wybrały się do Kościerzyny na spektakl teatralny "Jaś i Małgosia". Mogły podziwiać piękną grę aktorską, wysłuchać fajnych piosenek oraz poczuć się, jak w prawdziwej krainie baśni :)

strona: