Nawigacja

 • Zajęcia otwarte dla rodziców - kl. "0"

  Zajęcia otwarte dla rodziców - kl. "0"

  W tym tygodniu dzieci z obu zerówek zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte, podczas których wspólnie wykonali przepiękne ozdoby i stroiki, które będą sprzedawane podczas niedzielnego Szkolnego Kiermaszu Świątecznego. Podczas zajęć, dzieci wraz z rodzicami wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, dzięki czemu na naszym kiermaszu będzie można zakupić przepiękne rzeczy, które zapewne staną się ozdobą w wielu domach, na ten świąteczny czas.

  Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do powstania tych ślicznych ozdób zarówno tym, którzy uczestniczyli w zajęciach otwartych, jak i tym, którzy pracę wykonali z dziećmi w swoich domach.

  Zapraszamy na nasz świąteczny kiermasz, podczas którego będzie można te wszystkie wytwory wspólnej pracy podziwiać oraz zakupić.

   

 • XII 2018 ZAJĘCIA OTWARTE KLAS '0"
  07.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XII 2018 ZAJĘCIA OTWARTE KLAS '0".

 • Mikołajki

  Mikołajki

  Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panował u nas szczególny klimat, gdyż zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja wraz z panią Sołtys - T. Sitterlee. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej.

 • XII 2018 MIKOŁAJKI
  06.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XII 2018 MIKOŁAJKI .

 • - Obrazek 1

 • Spotkanie świąteczne seniorów w naszej szkole

  Spotkanie świąteczne seniorów w naszej szkole

  Dnia 05.12.2018r. jak co roku odbyło się spotkanie świąteczne seniorów mieszkających na terenie sołectw: Łączyno, Borucino i Kamienica Szlachecka. Seniorzy rozpoczęli swoje święto msza w kościele filialnym w Kamienicy Szlacheckiej. Następnie goście udali się na poczęstunek do auli w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej. W świąteczny nastrój seniorów wprowadziły dzieci z klasy III, które przygotowały jasełka pod opieką Pani Lucyny Popowicz oraz Pani Anity Peplińskiej. Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętność artystyczno-wokalne w przepięknej scenerii. Część artystyczna zakończyła się gromkimi brawami dla występujących dzieci. Życzenia zebranym złożył pan wójt gminy Stężyca - Tomasz Brzoskowski wraz z sołtysami. Spotkanie było doskonałą okazją do wspólnych rozmów, wspomnień i miłego spędzenia czasu.

 • Dnia 6 grudnia 2018r. w auli Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbędą się Mikołajki.

  Z rana Mikołaja przywitają uczniowie z klas I-III, IV- VIII i III gimnazjum.

   

   Na godz. 10.30 zapraszamy wszystkie przedszkolaki, „zerówki” oraz dzieci

  z Sołectwa Kamienica Szlachecka na spotkanie z Mikołajem,

  śpiewanie kolęd oraz wspólną zabawę.

 • Wycieczka przedszkolaków

  Wycieczka przedszkolaków

  Dzisiaj tj. 04.12.2018r. nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do „Strefy Urwisa” w Kartuzach. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy wyjazd bez mamy i taty. Nie jeden przedszkolak pierwszy raz jechał autokarem. W „Strefie Urwisa” na dzieci czekała pani animatorka, która z przedszkolakami wyczarowała piękne choinki z masy plastycznej. Oczywiście był też czas na wspaniałą zabawę na placu zabaw. Uśmiechnięte, radosne i zadowolone, niechętnie wracały do przedszkola.

 • XII WYCIECZKA PRZEDSZKOLE
  04.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XII WYCIECZKA PRZEDSZKOLE.

 • Poznajemy zawody - kosmetyczka

  Poznajemy zawody - kosmetyczka

  W wyjątkowych zajęciach uczestniczyły ostatnio dzieci z "zerówki". Przyszła do nich pani Paulina - kosmetyczka. Na co dzień prowadzi swój gabinet i skorzystała z naszego zaproszenia, by uatrakcyjnić dzieciom czas. Pani Paulina opowiadała o swojej pracy, pokazywała różne przedmioty, których używa na co dzień. Dzieci były bardzo zainteresowane i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Najbardziej spodobał się wszystkim masaż twarzy, oraz kolorowe tatuaże a dziewczynkom malowanie paznokci. Mogły one same zaprojektować wzory i kolorowy makijaż na specjalnych kartach pracy. Dziękujemy p.Paulinie za ciekawe zajęcia.

 • Kiermasz książek

  Kiermasz książek

  Biblioteka szkolna zaprasza na świąteczny kiermasz książek w dniach od 27.11.2018 r. do 20.12.2018r. w godzinach pracy biblioteki. W ofercie znajdują się bajki, baśnie, kolorowanki, książeczki dla najmłodszych i starszych dzieci, literatura popularno - naukowa. Książki zostały dostarczone do szkoły przez księgarnię i hurtownię "Drugi Tom" z Radomia. Wszystkie są nowe, pięknie wydane i w atrakcyjnej cenie. Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną w nowe pozycje książkowe. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji. Zakupiona książka może wzbogacić domowy księgozbiór lub być wspaniałym prezentem mikołajkowym, urodzinowym lub świątecznym.

 • XI 2018 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  26.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XI 2018 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

  Dnia 26 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowała i przeprowadziła pani bibliotekarka wraz z uczennicami klasy VI a. Adresatami byli uczniowie klas "O" oraz przedszkolaki. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z dziećmi do szkoły. Przyniesione maskotki były różne, od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Dzieci tańczyły z misiami, śpiewały, ćwiczyły, pokonywały tory przeszkód. Spodobały im się wierszyki o misiach oraz ochoczo odpowiadały na zadawane im zagadki związane z misiami. Na zakończenie dzieci otrzymały od misia „małe co nieco”.

 • Méster Bëlnégò Czëtaniô -powiat

  Méster Bëlnégò Czëtaniô -powiat

  W piątek 23 listopada nasze uczennice: Oliwia Daleka, Paulina Reiter i Wiktoria Furman brały udział w powiatowym konkursie ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô" w Glinczu.  Najlepiej spisała się Wiktoria Furman i to ona będzie reprezentować naszą szkołę, gminę i powiat na wojewódzkim finale. Odbędzie się on 12 grudnia w Wejherowie. Życzymy dalszych sukcesów!

  Barbara Czaja

 • KONKURS "DO HYMNU" - PODZIĘKOWANIE

  KONKURS "DO HYMNU" - PODZIĘKOWANIE

  Kilka tygodni przygotowań, dziesiątki godzin prześpiewanych w szkole i w domu. Tak wyglądały przygotowania w naszej szkole do przesłuchania w Ogólnopolskim Konkursie "Do hymnu". Hymn państwowy, „Boże coś Polskę” i „Żeby Polska była Polską” zabrzmiały na auli Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej w obecności komisji konkursowej w dniu 26 września. Należy dodać, że pieśni zostały wykonane a capella i z pamięci. Po prezentacji na ręce dyrektora szkoły komisja złożyła podziękowania oraz przekazała pamiątkowy dyplom. Dyplomy uczestnictwa otrzymali także wszyscy uczniowie, którzy brali udział w przesłuchaniu. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był nauczyciel historii p. Mateusz Frąckiewicz. Chórem dyrygowała p. Weronika Kobiela, dekorację przygotowały p. Joanna Koniuszewska oraz p. Katarzyna Butowska. Uczniowie mieli okazję poznać uroczyste pieśni narodowe. W konkursie brało udział 300 szkół w tej liczbie była również nasza.

  Jeszcze raz WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY za udział w konkursie, za pomoc w organizacji przesłuchania, przygotowaniu dekoracji, a także  opiekę nad uczniami wszystkim wychowawcom ,nauczycielom.

strona: