Nawigacja

 • X 2020 DZIEŃ MARCHEWKI KL. O

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii X 2020 DZIEŃ MARCHEWKI KL. O.

  "Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny. A marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta. Wszystkie pary jarzynowe już do tańca są gotowe. Gra muzyka, to poleczka! Wszyscy tańczą już w kółeczkach..." Dzisiaj dzieci z zerówek, obchodziły Dzień Marchewki. Było smacznie, zdrowo i pomarańczowo! Z wielkim apetytem dzieci zjadły, przygotowane przez siebie szaszłyki marchewkowo - jabłowe, chrupały marchewki oraz smakowite babeczki marchewkowe. Nie zabrakło też zabaw plastycznych, których głównym tematem była marchewka i oczywiście zabawy tanecznej przy piosence "Urodziny Marchewki".

 • X 2020 ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii X 2020 ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW.

  16.X.2020 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie kl. I. W tym roku bez udziału rodziców. Pani dyrektor Dorota Literska przywitała pierwszaki składając życzenia pełne ciepła i optymizmu. Podczas krótkiej części artystycznej dzieci próbowały wykazać się gotowością szkolną. Po ślubowaniu i dokonaniu pasowania przez panią dyrektor, ksiądz proboszcz Krzysztof Koch podzielił się z nami wspomnieniami ze swojego ślubowania, oraz pobłogosławił nas, plecaki i przybory szkolne dając dobre rady na osiągnięcie sukcesów życiowych i szkolnych. Rodzice przygotowali upominki dla dzieci. Starsi koledzy i koleżanki z klas II i III z wychowawcami złożyli też życzenia i przekazali nam niespodziankę. Wszystkim dziękujemy za uświetnienie tego ważnego dnia.

  Kl. I z wychowawcą Janiną Mejer

 • UWAGA!!!

  UWAGA!!!

  W zakładce COVID-19 znajdują się zmiany do procedur funkcjonowania szkoły, dotyczące strefy żółtej i czerwonej. Prosimy o zapoznanie się z następującą dokumentacją: zarządzeniem Wójta Gminy Stężyca, zarządzeniem Dyrektora ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej oraz zmianami w tych dokumentach.

 • PAMIĘTAMY

  PAMIĘTAMY

  Zbliża się kolejna rocznica wyboru naszego Papieża, św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym szczególnie trudnym czasie pragniemy tak jak On zawierzyć się Maryi powtarzając: Totus Tuus Maryjo!!

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Dzień Edukacji Narodowej odchodziliśmy w naszej szkole 13 października. Z powodu pandemii nie mogliśmy uczestniczyć we wspólnym apelu z tej okazji, dlatego świętowaliśmy w mniejszych gronach – uczniowie ze swoimi wychowawcami w klasach. Uczniowie klas siódmych nagrali na tę okoliczność krótki filmik, który można było obejrzeć zamiast części artystycznej. Dla wszystkich, którzy tworzą klimat naszej szkoły i dbają o naszą edukację były kwiaty, podziękowania, serdeczne życzenia. Było inaczej, ale też miło… Jeszcze raz dyrekcji, nauczycielom i pracownikom socjalnym naszej szkoły składamy najlepsze życzenia: zdrowia, wytrwałości i życzliwości ze strony tych, o których troszczą się i dbają każdego dnia. Wszystkiego dobrego!

 • KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW

  KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW

  Przedszkole PROMYCZEK przy ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej zaprasza przedszkolaki z grup Sówki i Misie wraz z rodzicami do udziału w konkursie na najciekawszą i najzabawniejszą dynię. Konkurs pt.: DYNIOWE CUDEŃKA

  Cele konkursu • Budowanie wrażliwości estetycznej dziecka; • Rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi; • Rozwijanie myślenia twórczego dziecka; • Wspólna praca rodzica z dzieckiem, efektywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym.

  REGULAMIN: Do wzięcia udziału w konkursie zaprasza się wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola. Technika wykonania prac konkursowych jest dowolna. Prace wykonują dzieci wspólnie z rodzicami. W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace indywidualne. Każde dziecko może wykonać jedną pracę. Prace przyjmowane będą w terminie 26-28.10.2020r. Prace zgłoszone po wyznaczonym terminie nie będą brane pod uwagę. Wszystkie prace konkursowe należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka. Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność Organizatora. Po zakończonym konkursie prace zostaną wyłożone na wystawę dostępną dla wszystkich uczniów i rodziców. W sprawach nie objętych regulaminem decyduje Organizator konkursu.

  Kryteria oceny prac: Prace będą oceniane pod względem: - zgodności z tematem; - walorów artystycznych; - pomysłowości; - oryginalności prac; Prace oceni komisja powołana przez Organizatora konkursu. Werdykt komisji jest ostateczny i nie podlega odwołaniu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30.10.2020r. podczas pasowania na przedszkolaka. Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu Kornelia Neubauer, Weronika Jelińska

 • X 2020 KONKURS ŚWIETLICOWY JESIENNE CUDAKI

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii X 2020 KONKURS ŚWIETLICOWY JESIENNE CUDAKI.

 • UWAGA!!!

  UWAGA!!!

  Informujemy, że w związku z potwierdzonym przypadkiem wystąpienia wirusa SARS COV-2 na terenie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej oraz pozytywną opinią Powiatowego Inspektora Sanitarno - Epidemiologicznego w Kartuzach, klasa 0b przechodzi w tryb zdalnego nauczania do 12 października br. włącznie (uczniowie tej klasy oraz ich rodziny nie przebywają na kwarantannie). Klasa 3a jest na zdalnym nauczaniu do 9 października włącznie. Pozostałe klasy pracują w trybie stacjonarnym - bez zmian.

  Z poważaniem, Dorota Literska

  Dyrektor ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

 • Projekt "Eko Ludek"

  Projekt "Eko Ludek"

  Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami z Przedszkola przy ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej przystąpiły do projektu ekologicznego EKO-LUDEK. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek” jest zwróceniem uwagi na potrzebę budowania świadomości obowiązku dbania środowisko w jakim żyjemy. Kształtowanie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie, czy młodości, kiedy jest wrażliwy na wszystko, co go otacza.

  Od października przedszkolaki wraz z paniami przystąpiły też do wykonywania wyzwań Bociana Teodora, jest to kolejny projekt ogólnopolski realizowany w naszym przedszkolu. Koordynatorem projektów przedszkolnych w naszej szkole jest p. Kornelia Neubauer 

  Plakat: Placowka_bierze_udzial1.png

 • INFORMACJA

  INFORMACJA

  Drodzy Rodzice! Nasza szkoła uczestniczy w "Programie Edukacyjnym" dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

  Prosimy zatem o zapoznanie się z poniższą informacją: Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow.pdf

 • UWAGA!!!

  UWAGA!!!

     Informujemy, że w związku z potwierdzonym przypadkiem wystąpienia wirusa SARS COV-2 na terenie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej oraz pozytywną opinią Powiatowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego w Kartuzach, klasa 3a przechodzi w tryb zdalnego nauczania do 9 października br. włącznie (uczniowie tej klasy oraz ich rodziny nie przebywają na kwarantannie). Pozostałe klasy pracują w trybie stacjonarnym - bez zmian. Prosimy o bieżące sprawdzanie wiadomości w e-dzienniku (Librus).

  Z poważaniem,

  Dorota Literska,

  Dyrektor ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

 • IX 2020 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

  29 września jest Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania, który ustanowiono z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. Ten wyjątkowy dzień ma na celu promocję głośnego czytania dzieciom. Od dawna wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. Jest to również dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu! Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą, przeczytali fragmenty książki M. Przewoźniak ,,Gang Fajniaków i Miasto Marzeń’, jednocześnie przybliżając słuchaczom temat ekologii. W gronie słuchaczy znaleźli się uczniowie klasy I oraz uczniowie klas II wraz z wychowawcami .  Gośćmi specjalnymi tego wyjątkowego dnia były Pani Dyrektor – Dorota Literska, oraz Pani Wicedyrektor – Izabela Bednarek. Po odczytanych fragmentach, uczniowie obejrzeli krótki film dotyczący ekologii, po czym przystąpili do rozwiązywania EKOkrzyżówki. Poprawne rozwiązanie krzyżówki nagrodzono słodkimi nagrodami. Dopełnieniem wydarzania były rewelacyjne stroje trzecioklasistów, odwzorowujące postacie z książki.
  Wydarzenie koordynowały: Pani Justyna Koss oraz Pani Jolanta Kozikowska.

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA DOWOZÓW UCZNIÓW DO SZKÓŁ ZBIOROWYM TRANSPORTEM PUBLICZNYM W GMINIE STĘŻYCA

  INFORMACJA DOTYCZĄCA DOWOZÓW UCZNIÓW DO SZKÓŁ ZBIOROWYM TRANSPORTEM PUBLICZNYM W GMINIE STĘŻYCA

     W związku z sytuacją, że powiat kartuski od dnia 26 września 2020 roku będzie znajdował się w Czerwonej Strefie informujemy, że zgodnie Ministerialnymi wytycznymi dot. publicznego transportu drogowego w autobusach można zajmować - 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.
    Wobec powyższego, autobusy Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. będą zabierały dzieci zgodnie z powyższymi wytycznymi – co może spowodować, iż Państwa dzieci będą musiały poczekać dłużej na przystanku na przyjazd autobusu. 
    Dodatkowo informujemy, że w przypadku spóźnienia się dziecka na lekcje, nie będzie Mu wstawione spóźnienie czy nieobecność.
      Prosimy wszystkich Państwa rodziców uczniów dowożonych o wyrozumiałość w czasie obowiązywania Strefy Czerwonej.

 • IX 2020 WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX 2020 WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

  25 września 2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory, w wyniku których wyłoniono skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021. Uczniowie  klas  mieli możliwość oddania głosu na jednego z 12 kandydatów.
  Zagłosowało 136 uczniów  ( wszystkie  głosy były ważne). Grono uczniów zadecydowało, iż:
  Przewodniczącą  SU została Nikola Leman
  Wiceprzewodniczącą  SU została Amelia Lelek
  Sekretarzem SU został Filip Naczk

  Opiekunowie SU: Aneta Kotłowska, Joanna Socha, Anita Peplińska

 • IX 2020 PODZIĘKOWANIE

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX 2020 PODZIĘKOWANIE.

  „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przekazanie środków finansowych na zakup nowych zabawek i pomocy edukacyjnych do zerówek. Dzięki Państwa wsparciu, na twarzach naszych dzieci częściej gości uśmiech i codzienne zajęcia stały się bardziej atrakcyjne. DZIĘKUJEMY!

 • IX 2020 "SÓWKI" WITAJĄ JESIEŃ

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX 2020 "SÓWKI" WITAJĄ JESIEŃ.

 • IX 2020 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX 2020 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

 • Uwaga konkurs!!!

  Uwaga konkurs!!!

  Zachęcamy uczniów klas 0-III do udziału w konkursie, organizowanym przez świetlicę szkolną. Szczegóły oraz regulamin znajdują się w załącznikach. Konkurs.odt

  Regulamin-konkursu-Jesiennego.doc​​​​​​​

 • IX 2020 PODZIĘKOWANIE

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX 2020 PODZIĘKOWANIE.

  Dzieci z zerówki "a", wraz z panią wychowawczynią, dziękują Radzie Rodziców, za ufundowanie układanek logicznych, puzzli oraz maty literowej.

 • IX 2020 DZIEŃ KROPKI

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IX 2020 DZIEŃ KROPKI.

  Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

           W naszej szkole również powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

strona: