Nawigacja

  • VI 2018 BIG CHALLENGE
    19.06.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI 2018 BIG CHALLENGE.

  • Piknik klas 4

    Piknik klas 4

    Kończący się rok szkolny sprzyja wspólnym wyjściom z murów szkoły i rekreacji na świeżym powietrzu. Klasy czwarte zrobiły sobie piknik połączony z podchodami, zwiedzaniem gospodarstwa agroturystycznego na Cybulowie, ogniskiem i zawodami sportowymi. Było dużo dobrej, wspólnej zabawy, śmiechu i radości.

  • VI 2018 OGNISKO KLAS 4
    19.06.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI 2018 OGNISKO KLAS 4.

  • Iskierki w Stężycy

    Iskierki w Stężycy

    W niedzielne popołudnie dzieci z klas trzecich, należące do kółka Iskierki, występowały gościnnie na festynie "Parszkosołlandia" w Stężycy. Zaśpiewały 2 piosenki i zatańczyły dla zebranych taniec kaszubski oraz Despacito. Dziękujemy rodzicom, że znaleźli czas, by przyjechać ze swoimi pociechami na festyn. Dzięki temu nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności na szczeblu gminnym :)

  • Program rządowy "Dobry Start"

    Szanowni Państwo Dyrektorzy
    szkół podstawowych, gimnazjów,
    szkół ponadpodstawowych
    i ponadgimnazjalnych dla młodzieży
    województwa pomorskiego

                   W związku z wejściem w życie z dniem 1 czerwca 2018 r. rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. poz. 1061) prosimy o przekazanie, rodzicom i opiekunom uczniów oraz pełnoletnim osobom uczącym się, informacji o możliwości uzyskania wsparcia w postaci świadczenia w wysokości 300zł.

                  Ze względu na terminy składania wniosków prosimy, aby w celu dotarcia do jak najszerszego grona zainteresowanych, użyć wszelkich możliwych form komunikacji tj. strony internetowej szkoły, portali społecznościowych, poczty elektronicznej, dziennika elektronicznego, a także bezpośrednio podczas obywających się spotkań z rodzicami.


    Informacje dla rodziców

    KOMU PRZYSŁUGUJE ŚWIADCZENIE „DOBRY START” ?

    1. Rodzicom, opiekunom faktycznym, opiekunom prawnym, rodzinom zastępczym, osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka, dyrektorom placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorom regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych – RAZ W ROKU NA DZIECKO;

    2. Osobom uczącym się – RAZ W ROKU.

    Świadczenie „Dobry start” przysługuje w związku z rozpoczęciem roku szkolnego do ukończenia:

    ü  przez dziecko lub osobę uczącą się 20. roku życia;

    ü  przez dziecko lub osobę uczącą się 24. roku życia – w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się
    orzeczeniem o niepełnosprawności.

    Świadczenie „Dobry start” przysługuje także w przypadku:

    ü ukończenia 20. roku życia przez dziecko lub osobę uczącą się przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko lub osoba ucząca się kończy 20. rok życia;

    ü ukończenia 24. roku życia przez dziecko lub osobę uczącą się przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym,

    ü w którym dziecko lub osoba ucząca się kończy 24. rok życia – w przypadku dzieci lub osób uczących się legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.

    W przypadku dziecka biorącego udział w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych, świadczenie dobry start przysługuje nie wcześniej niż od roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 7. rok życia.

    KOMU NIE PRZYSŁUGUJE ŚWIADCZENIE „DOBRY START”?

    1. Jeżeli dziecko lub osoba ucząca się zostały umieszczone w domu pomocy społecznej, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej szkole, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatnie pełne utrzymanie;

    2. Na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego.

    GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK ?

    Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się o świadczenie.

    KIEDY ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

    1. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia dobry start są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku do dnia 30 listopada danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lipca danego roku do dnia 30 listopada danego roku.

    2. Wnioski złożone po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, pozostawia się bez rozpatrzenia.

    3. Jeżeli w okresie trzech miesięcy, licząc od dnia wydania orzeczenia o niepełnosprawności, zostanie złożony wniosek o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start”, świadczenie przysługuje, jeżeli w okresie, o którym mowa w ust. 1, toczyło się postępowanie o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności.

    CO ZAWIERA WNIOSEK ?

    1. nazwę i adres organu właściwego;

    2. dane dotyczące wnioskodawcy i dzieci, na które wnioskodawca ubiega się o przyznanie świadczenia dobry start, w tym: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres miejsca zamieszkania, obywatelstwo, numer PESEL, a w przypadku gdy nie nadano numeru PESEL – numer i serię dokumentu potwierdzającego tożsamość, stan cywilny wnioskodawcy oraz, o ile je posiada – adres poczty elektronicznej i numer telefonu;

    3.  oświadczenie o uczęszczaniu dziecka do szkoły;

    4. oświadczenie o legitymowaniu się przez dziecko orzeczeniem o niepełnosprawności;

    5. klauzulę następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”;

    6. inne dokumenty, w tym oświadczenia, niezbędne do ustalenia prawa do świadczenia „Dobry start”.

    KIEDY NASTĘPUJE WYPŁATA ŚWIADCZENIA ?

    Ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje w terminie 2 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami, przy czym  w przypadku wniosków złożonych wraz z dokumentami w lipcu lub sierpniu ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje nie później niż do dnia 30 września.

    Szczegółowe informacje dotyczące programu „Dobry start”:

    Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

    https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/swiadczenia-rodzinne/art,9987,dobry-start-dla-ucznia.html


    Ministerstwo Edukacji Narodowej

    https://men.gov.pl/strony/46-mln-uczniow-zostanie-objetych-programem-dobry-s tart.html


    Treść rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. poz. 1061),

    Komunikat_Dobry_start.pdf

  • "Iskierki" w Kinie za Rogiem

    "Iskierki" w Kinie za Rogiem

    Dzięki uprzejmości p. Edyty Klasa - dyrektor GOK w Chmielnie dzieci, które uczęszczały w tym roku szkolnym na zajęcia kółka Iskierki mogły gościć w tamtejszym Kinie za Rogiem. Wyjazd ten dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Obejrzeliśmy ciekawy film. Była to pięknie zrealizowana, zabawna i podnosząca na duchu historia sympatycznego, choć kompletnie nieobliczalnego czworonoga, który ocalił przed zagładą stado pingwinów. Istotnym faktem jest, że fabułę filmu "Szajbus i pingwiny" oparto na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w rezerwacie pingwinka w Australii. Historia ta przekazuje pozytywne wartości i udowadnia, że psy są naprawdę najlepszymi przyjaciółmi człowieka, a w niektórych sytuacjach także i pingwina. Po seansie wyruszyliśmy na lody i długi spacer uliczkami malowniczego Chmielna. Jeszcze raz dziękujemy pani E. Klasa za tak wspaniały prezent!

    Iskierki z opiekunkami :)

  • Zbiórka nakrętek!

    Zbiórka nakrętek!

    Dnia 14.06.2018 r. odbędzie się ostatnie ważenie nakrętek. Ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród dla klas, które zebrały najwięcej nakrętek odbędzie się dnia 22.06.2018 r. 

  • Wycieczka kl. I-III do Sea Park w Sarbsk

    Wycieczka kl. I-III do Sea Park w Sarbsk

    We wtorek 12 VI kl. I – III z opiekunami odwiedziły Sea Park w Sarbsku. Pokaz i akrobacje fok kalifornijskich oraz uchatek zrobiły na nas wielkie wrażenie. My klaskaliśmy, foki klaskały, mogliśmy wspólnie podziwiać wyczyny fok i świetnie się bawić. W centrum rekreacji przeszliśmy chrzest: zwiedzając statek „do góry nogami” . wszystko kręciło się i stanęło na głowie. W muzeum i kinie 5D przeżyliśmy przygodę „mrożącą krew w żyłach” – wielki rekin omal nas nie pożarł … skończyło się na … na kroplach wody na twarzy… Plac zabaw, jedzonko i sklep z pamiątkami sprawił, że mogliśmy zadowoleni i pełni wrażeń wrócić do domu …

  • VI 2018 WYCIECZKA KL. I-III
    12.06.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI 2018 WYCIECZKA KL. I-III.

  • Dzień Kaszubski w naszej szkole

    Dzień Kaszubski w naszej szkole

    Dnia 11 czerwca nasza szkoła obchodziła swoje coroczne kaszubskie święto – Dzień Kaszubski połączony z uroczystością nadania wyróżnień Ryngrafu Witosława osobom zasłużonym dla j. kaszubskiego. Wszyscy uczniowie szkoły mieli okazję spotkać się z artystami ludowymi i uczestniczyć w warsztatach takich jak: garncarstwo, plecionkarstwo, malowanie na drewnie, szydełkowanie, przędzenie wełny na kołowrotku, rzeźba, wyrabianie tabaki. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem obejrzeli teatrzyk kaszubskich lalek w aranżacji p. Ireny Brzeskiej. Starsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z prof. Motokim Nomachim z uniwersytetu w Saporo oraz kaszubskim działaczem p. Tomaszem Fopke, którzy przybliżyli sytuację małych języków w Europie i na świecie. O godz.11.00 rozpoczęła się gala nadania wyróżnień Ryngrafu Witosława. W tegorocznej, VII już edycji, wyróżnionymi zostali: prof. Motoki Nomachi - slawista, językoznawca i badacz m.in. j. kaszubskiego oraz Tomasz Fopke - kompozytor, literat i animator kultury kaszubskiej. Laudacje odczytali: prof. Alfred Majewicz i p. Janusz Mamelski. Odznaczenie to nadaje SNJK „Remùsowi Drëszë” osobom szczególnie zasłużonym dla krzewienia i pielęgnowania języka kaszubskiego w naszym regionie, ale i w całej Polsce i na świecie. Imprezie towarzyszyły występy artystyczne uczniów naszej szkoły oraz SP z Borzestowa. Cieszymy się że przy tej okazji odwiedzają naszą szkołę zacni goście, serdecznie zapraszamy znów za rok.

  • VI 2018 DZIEŃ KASZUBSKI
    11.06.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI 2018 DZIEŃ KASZUBSKI.

  • "Jak nie czytam, jak czytam"

     "Jak nie czytam, jak czytam"

    Dnia 08.06.2018 roku o godz. 10.00 rozpoczęła się w naszej szkole po raz trzeci akcja wielkiego czytania. Uczniowie i nauczyciele zebrali się by wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja książki, czytania wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie. Wykorzystano masową akcję do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. I jak w założeniach akcji było, każdy uczestnik przez 10 minut czytał książkę, którą przyniósł ze sobą. Niektórzy przybyli w przebraniu swoich ulubionych bohaterów książkowych. Mamy nadzieję , że poprzez przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, biblioteka szkolna zainicjuje modę na czytanie wśród uczniów i przekona wszystkich, że czytanie jest trendy.

  • VI 2018 WSPÓLNE CZYTANIE
    11.06.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI 2018 WSPÓLNE CZYTANIE.

  • List Prezesa KRUS

    Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu Prezesa KRUS  skierowanego do rolników i dzieci. Apel dostępny w załączniku  dotyczy bezpieczeństwa podczas prac w gospodarstwie rolnym.

    list_prezesa_KRUS_do_rolnikow_i_dzieci_25_05_2018.pdf

  • Program rządowy "Dobry Start"

    Szanowni Państwo,

    Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

    1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start". Dzięki programowi rodzice i opiekunowie - bez względu na dochody - otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start" to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

    W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start".

    Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.

    W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

    Z poważaniem

    Anna Zalewska

    Minister Edukacji Narodowej

     

     


    ZAŁĄCZNIKI:

    2018.06.11_List_do_dyrektorow_szkol_Dobry_Start.pdf

    Dobry_Start_plakat.pdf

    Dobry_Start_ulotka.pdf

  • Projekt "Zdolni z Pomorza - powiat Kartuski"

    SZANOWNI PAŃSTWO

    Informujemy, że została uruchomiona rekrutacja do projektu „Zdolni z Pomorza - powiat Kartuski" na rok szkolny 2018/2019.

    W załączeniu przesyłamy plakat o rekrutacji, regulamin oraz dokumenty konieczne do ubiegania się o udział w projekcie (wniosek o przeprowadzenie badań diagnostycznych, arkusz nominacji, oświadczenie - aktualne obowiązujące po 25.05.2018).

    Wymienione dokumenty należy złożyć do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kartuzach do 15.06.2018r.

    Z poważaniem

    Magdalena Bruniecka

    Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach

    ul. Słoneczna 3

    83-300 Kartuzy

    tel/fax 58 681 46 96

    www.ciekartuzy.pl

    m.bruniecka@ciekartuzy.pl

    ZAŁĄCZNIKI:

    20180515_-_ZzP_-_0__Regulamin_rekrutacji.docx

    20180515_-_ZzP_-_5__Lista_wymaganych_osiagniec_w_olimpiadach_i_konkursac___.docx

    arkusz_nominacji.docx

    plakatZdolni_z_Pomorza.docx

    oswiadczenie_-_obowiazek_informacyjny_UODO.docx

    wniosek_o_zmiane_LCNK.docx

  • Biegi Szymbarskie

    Biegi Szymbarskie
    08.06.2018

    Barwy narodowe królowały dziś na boisku w Szymbarku. Odbywały się tam bowiem XX Szymbarskie Biegi Przełajowe, w tym roku nazwane hasłem '"Biegi Niepodległości." Nie zabrakło tam również naszych najlepszych biegaczy w biało-czerwonych strojach. Łącznie naszą szkołę reprezentowało 36 uczniów. Wszyscy pobiegli wspaniale, pamietając o zasadach sportowej rywalizacji. Nagrody i dyplomy otrzymało po pięciu uczestników - zwycięzców każdego biegu. Oto wyniki nagrodzonych uczniów naszej szkoły w poszczególnych kategoriach wiekowych:

    kat. klas "0" - chłopcy - V miejsce Dawid Kobiela

    kat. klas I - dziewczęta - V miejsce Zofia Szyca

    kat. klas II - dziewczęta - II miejsce Wiktoria Chrapkowska

    kat. klas III - dziewczęta - II miejsce Maja Szulfer

    kat. klas III - chłopcy - I miejsce Krystian Regliński, II miejsce Hubert Drywa, IV miejsce Konrad Zdrojewski

    GRATULUJEMY!!!

     

  • VI 2018 BIEGI SZYMBARSKIE
    08.06.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI 2018 BIEGI SZYMBARSKIE.

  • DZIEŃ KASZUBSKI

    DZIEŃ KASZUBSKI

    Serdecznie zapraszamy członków i przyjaciół Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Kaszubskiego „Remùsowi Drëszë” na uroczyste wręczenie wyróżnień Ryngrafu Witosława 2018 - za zasługi dla języka kaszubskiego.

    Uroczystość odbędzie się 11 czerwca 2018 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej. Wyróżnionymi VII edycji zostali: Motoki Nomachi i Tomasz Fopke.

     

    Program uroczystości:

    8.00 – 9.30 – warsztaty dla uczniów z twórcami ludowymi

    9.45 – spotkanie z Gośćmi – Sytuacja małych języków na świecie

    10.30 – przerwa kawowa

    11.00 – uroczysta gala wręczenia wyróżnień Ryngrafu Witosława

    ok. 13.00 – obiad – kuchnia regionalna, rozmowy przy kawie

     

    Impreza towarzysząca - kiermasz wyrobów twórców ludowych

     

    Prosimy o potwierdzenie obecności do 5 czerwca 2018 r. tel 58 684 61 72

                                                       

     

strona: