W tym roku w naszej Ojczyźnie obchodzimy 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W te obchody wpisuje się również koncert, który odbył się 9 marca w naszej szkole. Był to koncert piosenek patriotycznych i regionalnych, zatytułowany „Z biegiem Wisły” w wykonaniu zespołu Fukus z Gdańska. Wzięli w nim udział uczniowie od klas pierwszych po trzecią gimnazjum. Wspólny śpiew, radość i pouczające, historyczne komentarze do poszczególnych utworów były doskonałą okazją do kształtowania postaw patriotycznych naszych uczniów.
"Orzeł Biały - nasza duma" - pod takim hasłem nasza szkoła rozpoczęła obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzej uczniowie: Anna Butowska, Patryk Szulta oraz Piotr Płotka pod opieką Joanny Koniuszewskiej i Mateusza Frąckiewicza, przygotowali prace na konkurs ogólnopolski pod patronatem Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, dotyczący historii polskiego godła. Trzymajmy kciuki, aby ich ogromny trud został doceniony.
O kobiety należy dbać już od najmłodszych lat! Wiedzą o tym chłopcy z zerówki "a", którzy zadbali aby ich koleżanki, poczuły się wyjątkowo w ten ważny dla nich dzień zwany Świętem Kobiet
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii III 2018 DZIEŃ KOBIET.
Koniec lutego i początek marca to czas rywalizacji sportowej w piłkę ręczną na szczeblu gminy i powiatu. Reprezentacje naszej szkoły z sukcesami startowały w tych zawodach.
Wyniki zawodów.
Zawody gminne w dn.22.02.2018 w kat.kl.IV-VI SP chłopcy
1m.Klukowa Huta
2m.Kamienica Szlachecka
3m.Gołubie
4m.Szymbark
Zawody gminne w dn.28.02.2018 w kat.kl.IV-VI SP dziewczyny
1 miejsce Kamienica Szlachecka i awans do finałów powiatowych w Baninie.
Zawody gminne w dn.1.03.2018 w kat.kl.VII-II,III gim. dziewczyny
1m.Kamienica Szlachecka
2m.Szymbark
Kat.kl.VII-II,III gim. chłopcy
1m.Kamienica Szlachecka
2m.Szymbark
Zespoły z pierwszych miejsc awansowały do zawodów powiatowych.
Zawody powiatowe w dn.6.03.2018 w kat.kl.VII-II,III gim.dz.
1m.Kamienica Szlachecka
2m.Goręczyno
3m.Mściszewice
4m.Sulęczyno
5m.Gowidlino
6m.Żukowo
Dziewczyny w całym turnieju nie przegrały meczu i będą reprezentować powiat w półfinałach wojewódzkich.
Skład drużyny:M.Reiter(br), P.Reiter(kapt.), W.Szyca, W.Brzeska,
J.Cichosz, E.Marczyńska, S.Tutkowska, N.Birr, A.Stencel, O.Treder,
I.Kotłowska, K.Pałasz(br.).
Zawody powiatowe w dn.7.03.2018 w kat.kl.IV-VI dziewczyny
1m.Kamienica Szlachecka
2m.Banino
3m.Goręczyno
4m.Gowidlino
5m.Mściszewice
Młodsze dziewczęta ,także w całym turnieju nie przegrały meczu,bardzo dobrze wykonywały rzuty karne i będą reprezentować powiat kartuski w półfinałach wojewódzkich w Lęborku.
Skład drużyny:M.Marszk(br.), W.Daleka(kapt.), W.Cybula, M.Socha, N.Klasa,
A.Butowska, P.Hildebrandt, A.Drywa, W.Bartelik, A.Wiczkowska, P.Myszk, E.Zarach.
GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!
W środę 07 marca odwiedzili nas pracownicy KRUS w Kartuzach. Przedstawili uczniom naszej szkoły niebezpieczeństwa i zagrożenia, na jakie narażone są dzieci w gospodarstwie. Jednocześnie zachęcili wszystkich do udziału w konkursie pt. "Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy".
Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: 1. grupa: klasy 0-III, 2. grupa: klasy IV-VII. Termin dostarczania prac do oddziału KRUS w Kartuzach - 30 marca 2018r. Technika dowolna, format A3, tematyka związana z zapobieganiem upadkom. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie. Czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły u wychowawców klas.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii III 2018 SZKOLNY KONKURS POEZJI POLSKIEJ.
Dnia 06.03.2018 r. w szkolnej auli odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej.
Uczestnicy zostali wyłonieni w drodze eliminacji klasowych i recytowali wiersze z zakresu literatury polskiej. Ocenie podlegał: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny.
Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach: w kategorii I-III SP, IV-VI SP i VII i II-III kl.gim
Po przesłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie: p. Izabela Bednarek , p. Barbara Furman oraz Izabela Grabowiecka wyłoniła następujących zwycięzców:
Kategoria klas I – III:
I miejsce: Wiktor Konkol
II miejsce: Witold Penk
III miejsce: Filip Neubauer
Wyróżnienie: Zuzanna Rybakowska , Filip Naczk
Kategoria klas IV – VI:
I miejsce : Milena Socha
II miejsce: Szymon Tutkowski
III miejsce: Faustyna Szmyt
Wyróżnienie: Agata Bigus, Wiktoria Cybula
Kategoria gimnazjum:
I miejsce: Julia Szlagowska
II miejsce: Martyna Bartelik
III miejsce: Paulina Reiter
Wyróżnienie: Wiktoria Brzeska , Wiktoria Furman
Kategoria poezja śpiewana:
I miejsce: Wiktoria Daleka
II miejsce Agata Stencel
III miejsce Kornelia Lica
Wyróżnienie Aleksandra Okroj, Wiktoria Bigus
Mistrzowie recytacji otrzymali dyplomy uznania i gratulacje. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursu, który odbędzie się dnia 14 marca 2018r. w Stężycy.
Z radością dzielimy się informacją, że nasi najmłodsi uczniowie zostali laureatami tego turnieju. trzeba zaznaczyć, że ta gra wymaga umiejętności myślenia i wyobraźni. Dlatego gratulujemy I miejsca Maciejowi Konkol kl. II i Filipowi Naczk kl. III a oraz II miejsca Wiktorowi Konkol kl. III b
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii III 2018 GMINNY KONKURS WARCABOWY.
LIST OTWARTY DO RODZICÓW UCZNIÓW ZESPOŁU KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA W KAMIENICY SZLACHECKIEJ
Szanowni Państwo!
Rodzina odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Nie zapominajmy, że pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Nauka w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie do książek.
Wyrobienie nawyku regularnego czytania i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne, może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły.
O tym, jakie znaczenie mogą mieć dla dzieci książki, musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo, Rodzice. Od dawien dawna rodzice i dziadkowie czytali swoim dzieciom bajki. Postarajmy się, aby tak było nadal. Nie zapominajmy o korzyściach, które płyną z czytania dzieciom.
10 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO CZYTAĆ DZIECKU KSIĄŻKI:
Szanowni Państwo, pamiętajmy – nie rodzimy się z potrzeba czytania, tę potrzebę się nabywa. Dzieci, którym od najmłodszych lat czytamy i w których zaszczepiamy miłość do książek, na pewno będą czytać w przyszłości.
10 PRZYKAZAŃ DLA RODZICÓW, KTÓRZY CHCĄ, ŻEBY ICH DZIECI CZYTAŁY:
Z poważaniem:
SZKOLNE BIBLIOTEKARKI
27 lutego 2018 r. Rada Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły w składzie Sylwia Tutkowska, Wiktoria Brzeska i Paulina Reiter pod opieką pani Barbary Czaja wzięli udział w IV „Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Kartuskiego” w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy. Nasi uczniowie zaprezentowali działalność Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Kolejnym etapem był quiz obejmujący wiedzę na temat historii tworzenia się samorządów uczniowskich w Polsce, samorządności, jako zjawiska i informacji dotyczących powiatu kartuskiego. Przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej zdobyli III miejsce. Po wyczerpujących zmaganiach nadszedł czas na słodki poczęstunek, a następnie na wręczenie upominków, dyplomów oraz nagród dla zwycięzców i wszystkich uczestników spotkania.
Spotkanie stworzyło możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami uczniowskimi, nawiązanie współpracy, zdobycie nowych pomysłów na dalszą pracę.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II 2018 FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH W STĘŻYCY .
ŚWIETLICOWY Szkolny Turniej Warcabowy
Przez dwa miesiące uczniowie klas II i III klas podstawowych walczyli o laury w konkursie warcabowym , który po feriach został rozstrzygnięty. W finale brało udział 12 uczestników.
Laureatami zostali:
KLASY II
FILIP NEUBAUER - I MIEJSCE
MACIEJ KONKOL - II MIEJSCE
PIOTR CHRAPKOWSKI– III MIEJSCE
KLASA III
KRYSTIAN REGLIŃSKI - I MIEJSCE
FILIP NACZK – II MIEJSCE
WIKTOR KONKOL- III MIEJSCE
REPREZENTOWAĆ NASZĄ SZKOŁĘ BĘDĄ LAUREACI DWÓCH PIERWSZYCH MIEJSC NA TURNIEJU GMINNYM W SZYMBARKU.
GRA W WARCABY promuje takie cechy, jak myślenie i spostrzegawczość, - rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad i reguł, - rozwijanie umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II 2018 TURNIEJ WARCABOWY - ŚWIETLICA .
21.02.2018r. świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1999r., którego celem jest ochrona różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji nauczycielki języka polskiego przygotowały dla swych cudownych uczniów „Potyczki z językiem polskim”. Uczniowie z klas IV- VI sprawdzili swoją wiedzę wykonując polonistyczne łamigłówki. Okazało się, że poziom zespołów klasowych był bardzo wyrównany i uczniowie świetnie poradzili sobie z licznymi zadaniami. Między innymi wykazali się znajomością zasad ortograficznych, terminów literackich oraz umiejętnością tworzenia wypowiedzi pisemnej. Starsi przedstawiciele naszej szkoły wyszukiwali ukryte kody QR, które zawierały trudności językowe.
Wszyscy uczniowie podeszli do zadań z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Zgromadzone jury zgodnie stwierdziło, że najlepszy okazał się zespół z klasy VI a, drugie miejsce zajęła klasa V b, a trzecie IV b. W zmaganiach klas VII i gimnazjum zwyciężyła klasa VII b oraz 2 gimnazjum, uzyskując identyczny wynik.
KÓŁKO SZACHOWE
Ruszyły zapisy na kółko szachowe dla klas IV-VII
Zapisy do dnia 26.02.2018 r.(poniedziałek)
u pana Mateusza Frąckiewicz
Liczba miejsc jest ograniczona 16 osób – więc decyduje kolejność zgłoszeń
Zajęcia będą prowadzone we wtorki o godzinie 14.30
Osoba prowadząca pan Mateusz Frąckiewicz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II 2018 DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO .
Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)
Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2018 roku. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania Koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji 15 czerwca 2018 roku.
Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).
W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.
Wszystkim Kandydatom życzymy powodzenia!