21 marca wiosna zawitała także do zerówki „A”
Dzieci uroczyście pożegnały Panią Zimę i wysłały ją wraz z zimnymi wiatrami do zimnych krajów z prośbą, aby za rok znów zechciała powrócić.
Podczas spaceru znalazły Panią Wiosnę, która przyleciała do nich wraz z ptakami i teraz już na całe trzy miesiące zagościła się w zerówce
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii I Dzień Wiosny w klasach IV-VI spi gimnazjum.
21 marca w klasach I-III żegnaliśy zimę, witaliśmy wiosnę.
Marzanna, któą wykonała klasa II b z wychowawcą gościła w każdej klasie. Żeby powitać wiosnę rozwiązywaliśmy krzyżówki, zagadki i zadania. W grupach wykonywaliśmy plakaty, poznając zwiastuny wiosny: nazwy kwiatów, nazwy i odgłosy ptaków. Przygotowaliśmy zielone, zdrowe i smaczne kanapki.
W klasach zagościła kolorowa i radosna wiosna a Marzanna będzie nam jeszcze towarzyszyć na wystawie na holu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii I DZIEŃ WIOSNY W KLASACHI-III.
„Witamy wiosenkę, zieloną panienkę”, „Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na ciebie już czeka!" Pod takim hasłem minął 1 dzień wiosny w klasie 0 b. Dzieci wesoło i radośnie przywitały przybyłą Panią Wiosnę, która obdarowała ich wiosennymi kwiatami. Podczas spaceru dzieci szukały oznak wiosny i wysłały list do Pana Bociana!!!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii I DZIEŃ WIOSNY W ZERÓWCE B.
Dnia 17.03.2017 roku w ZkiW w Kamienicy Szlacheckiej odbył się Dzień Świętego Patryka. Przygotowania trwały już od godziny 8:00. O godzinie 8:50 wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej zebrali się na auli.
Apel rozpoczęła nasza pani od języka angielskiego Alina Jędrasik, następnie obejrzeliśmy krótkie przedstawienie, które przygotowali uczniowie kl. IV b i VI b z panią Joanną Socha. Odbyła się krótka lekcja angielskiego i przedstawiona została prezentacja multimedialna na temat Irlandii. Wysłuchaliśmy również irlandzkiego hymnu.
Na samym końcu dziewczyny ubrane na zielono rozdały koniczyny, dla niektórych osób szczęśliwe, ponieważ dzieci, które wylosowały podwójną koniczynkę dostały czekoladki. Po zakończeniu apelu dzieci rozchodzące się do klas wzięły tacki z zielonymi przekąskami i zjadły je w swoich klasach.
Myślę, że wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i chcieliby, aby takie dni były jeszcze obchodzone w naszej szkole.
Paulina Reiter
Dominik Hinc – I miejsce (haft)
Wojciech Kulaszewicz – III miejsce (techniki łączone)
Weronika i Klaudia Krefta – Wyróżnienie (techniki łączone)
Zofia Gronda – Wyróżnienie (rysunek)
DUMNI JESTEŚMY Z NASZEJ UCZENNICY WIKTORII DALEKIEJ, KTÓRA SWOIM PIĘKNYM GŁOSEM ZACZAROWAŁA PUBLICZNOŚĆ I JURY ZDOBYWAJĄC ZASŁUŻONE WSRÓD LICZNEJ KONKURENCJI I MIEJSCE .
ŻYCZYMY JEJ DALSZYCH SUKCESÓW I CIESZYMY SIĘ, ŻE GODNIE REPREZENTUJE SZKOŁĘ.
Przygotowała Magdalena Byczkowska
W zakładce REKRUTACJA znajdziecie Państwo harmonogramy czynności rekrutacyjnych do przedszkoli, zerówek oraz klas I szkoły podstawowej na rok szkolny 2017/2018. Prosimy o zapoznanie się z nimi i dotrzymanie ustalonych terminów.
14.03.2017 r. nasi uczniowie brali udział w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, gdzie udało się im zdobyć I i III miejsce
W młodszej grupie wiekowej miejsce I zajął uczeń Rafał Ceschica-Wensierski i będzie reprezentował nas na szczeblu powiatowym. W grupie starszej miejsce III przypadło uczniowi Krzysztofowi Ceschica-Wensierskiemu
Gratulujemy sukcesu !!!!
Dnia 28.02.2017 r. w szkolnej auli odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej. Do konkursu przystąpiło 38 uczniów.
Uczestnicy zostali wyłonieni w drodze eliminacji klasowych i recytowali wiersze z zakresu literatury polskiej. Ocenie podlegał: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny.
Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach: w kategorii I-III SP, IV-VI SP i I - III gim.
Po przesłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie: p. Maria Birr, p. Barbara Furman oraz Izabela Grabowiecka wyłoniła następujących zwycięzców:
Kategoria klas I – III:
I miejsce: Wiktor Konkol
II miejsce: Oliwia Daleka
III miejsce: Adrian Penk
Wyróżnienie: Agata Bigus , Jan Leoniuk , Szymon Tutkowski oraz Filip Neubauer
Kategoria klas IV – VI:
I miejsce : Wiktoria Daleka
II miejsce: Milena Socha
III miejsce: Wiktoria Brzeska
Wyróżnienie: Bartłomiej Penk , Amelia Lelek
Kategoria gimnazjum:
I miejsce: Julia Szlagowska
II miejsce: Martyna Bartelik
III miejsce: Przemysław Klasa
Kategoria poezja śpiewana:
I miejsce: Aneta Dawidowska
II miejsce Kornelia Lica
Wyróżnienie Aleksandra Okroj, Wiktoria Bigus
Mistrzowie recytacji otrzymali dyplomy uznania i gratulacje. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się dnia 15 marca 2017r. w Stężycy.
PRZYGOTOWANIE DO GMINNEGO KONKURSU WARCABOWEGO W SZYMBARKU JEST PRIORYTETEM ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH W KLASACH MŁODSZYCH. DLATEGO BARDZO SIĘ CIESZYMY, ŻE WSZYSCY NASI UCZESTNICY ZOSTALI LAUREATAMI.
KLASY II
WITEK PENK - I MIEJSCE
KRYSTIAN REGLIŃSKI – III MIEJSCE
KLASA III
RADOSŁAW CYBULA - I MIEJSCE
SZYMON TUTKOWSKI – II MIEJSCE
GRA W WARCABY promuje takie cechy, jak myślenie i spostrzegawczość, - rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad i reguł, - rozwijanie umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.
Uczniowie z klasy „0” b na zajęciach rozwijali swoje zainteresowania przyrodnicze, dzięki spotkaniu z prawdziwym żółwiem wodno-lądowym. Wzbogacali swoje wiadomości na temat wyglądu, zwyczajów, sposobu poruszania się i odżywiania tych zwierząt.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii III 2017 SPOTKANIE Z ŻÓWIEM.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II 2017 SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI PROZY I POEZJI POLSKIEJ.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II 2017 KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU.
Szkolne Koło Caritas oraz uczniowie naszej szkoły włączyli się do szeroko zakrojonej w naszym rejonie akcji – zbiórki funduszy na leczenie i rehabilitację Kornelka z Wielkiego Klincza k. Kościerzyny. Chłopiec ma zaledwie dwa i pół roku, a już toczy swój najtrudniejszy bój – choruje na siatkówczaka, czyli złośliwy nowotwór oka. Jedyną szansą jest leczenie w Nowym Jorku. Jest już po operacji, ale czeka go dalsze leczenie i rehabilitacja. Rodzice są wdzięczni za wszelką, nawet najdrobniejszą życzliwość i pomoc. Losy Kornelka i jego rodziców mieliśmy okazję poznać podczas krótkiego spotkania na auli szkolnej dn. 22 lutego. Przy tej okazji obejrzeliśmy też prezentację przygotowaną przez Szkolne Koło PCK na temat wzroku i profilaktyki dotyczącej pielęgnacji zmysłu wzroku.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii APEL - POMOC DLA KORNELKA.