Zapraszamy do zapoznania się i wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez KRUS pt. „III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym”. Konkurs jest skierowany dla dzieci urodzonych w latach 2008–2011, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.
Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych. Kompletne zgłoszenie (rymowankę oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy) należy przesłać w terminie do 15.03.2022 r. pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego) lub elektroniczną na adres Oddziału Regionalnego KRUS, w którym podlega ubezpieczeniu rodzic/opiekun prawny dziecka.
KRUS Oddział Regionalny w Gdańsku
80-043 Gdańsk
ul. Trakt Św. Wojciecha 137
tel. Centrala (58) 301 03 52, Sekretariat (58) 301 48 93,
fax (58) 301 48 94
e-mail: gdansk@krus.gov.pl
Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w załączniku oraz w poniższych linkach.
-_Formularz-zgloszeniowy-konkursu-krus-na-rymowanke-2022.pdf
-_Regulamin-konkursu-krus-na-rymowanke-2022.pdf
UWAGA
Proszę dokładnie się zapoznać z regulaminem w szczególności pkt. 3, 4, 5.
Informacje i załączniki również znajdują się na stronie KRUS pod linkami:
Zachęcamy uczestników Konkursu do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi opracowanymi dla dzieci, które znajdują się pod linkiem:
Nowa galeria II 2022 Konkurs na "Najpiękniejszą maskę karnawałową" została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 3.02.2022r rozstrzygnięto konkurs organizowany dla klas 1-3 przez świetlicę szkolną na "Najpiękniejszą maskę karnawałową". Celem edukacyjnym naszego wydarzenia było rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości artystycznej uczniów. Konkurs ku wielkiej radości organizatorów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Konkurencja była bardzo duża, a pomysłowość,oryginalność i jakość wykonywanych prac przechodziła nasze najśmielsze oczekiwania.Bardzo trudno było wybrać zwycięzców, jednak specjalnie powołana komisja starała się sprostać tak trudnemu zadaniu. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy zechcieli wziąć udział w konkursie :)
Wystawę prac , uczniowie mogą zobaczyć na swietlicy szkolnej do 8 lutego.
Wyniki konkursu:
1. Agata Młynska
1.Judyta Bielawa
1.Kinga Formela
2. Maja Kluwe
2.Zofia Literska
2.Marcin Hinc
3. Hubert Gronda
3. Kacper Formela
3. Lilianna Mach
Wyróżnienia:
Kinga Hinc
Oliwia Gronda
Nadia Główczewska
Zofia Mielewczyk
Antonina Slas
Alan Neubauer
Martyna Lewna
Blanka Zdrojewska
Michał Hinc
Aniela Drywa
Istnieje możliwość wzięcia udziału w koloniach dla dzieci w wieku 8-16 lat z naszej gminy. Kolonie organizuje Towarzystwo Nasze Szwederowo.
Towarzystwo odpowiada za realizację atrakcyjnego i bogatego w wycieczki programu kolonii.
Zapewnia fachową opiekę wychowawczo-opiekuńczą, w ramach kosztów pokrywanych przez rodziców w kwocie tylko 300 złotych od dziecka (jeden z rodziców uczestnika w pełnym zakresie ubezpieczony w KRUS bądź pobierający świadczenie emerytalno-rentowe z KRUS). Z propozycji mogą skorzystać też pozostałe dzieci za dopłatą 950 złotych od skierowania.
W przypadku posiadania przez rodziców bonu turystycznego rodzice dzieci rolniczych nie ponoszą żadnych opłat za udział w kolonii, natomiast dzieci pozostałe wnoszą opłatę w kwocie 450 zł za skierowanie.
Transport dzieci na i z miejsca wypoczynku odbywa się autokarem spod naszej szkoły.
W przypadku konieczności odwołania wypoczynku ze względu na okoliczności związane
z rozwojem pandemii COVID-19 organizator zwróci niezwłocznie wpłacone kwoty rodzicom.
Pozostałe koszty pobytu pokrywa Towarzystwo ze środków pozyskanych od sponsorów korporacyjnych, urzędów administracji centralnej i KRUS w Warszawie.
Uwaga! Limit uczniów, którzy mogą skorzystać z kolonii to maksymalnie 8 osób z naszej gminy.
Więcej informacji znajduje się w załączniku - prospekt_zima_2022_4T.pdf
Chętnych prosimy o zgłoszenie w seretariacie szkoły do dnia 3 lutego 2022 r.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 stycznia 2022 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w dniach 27.01. - 11.02. br. uczniowie klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
Nowa galeria I 2022 Warsztaty gipsowe została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 11 stycznia uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach gipsowych, które stanowiły niepowtarzalną możliwość rozwoju dziecięcych zdolności manualnych. Uczestnicy samodzielnie wykonali cztery gipsowe odlewy. Od podstaw stworzyli masę gipsową, mieszając ją, dodając wszelkie potrzebne składniki. Gipsowe ozdoby z pewnością uszczęśliwiły nie tylko ich twórców, ale również bliskich, którym zostaną podarowane :)
Nowa galeria XII 2021 Akcja "Podziel się kocykiem" została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły, jak co roku, okazali jak wielkie serca mają dla potrzebujących zwierząt. Tym razem, wraz z akcją "Podziel się kocykiem", którą nadzoruje pani Małgorzata Woźniak, wspomogliśmy bezdomne kotki.
Za okazaną pomoc, w formie darów (koce, słoma, karma sucha i mokra, miseczki, przysmaki), serdecznie dziękuję :)
Arleta R.
Jeśli ktoś chciałby donieść jeszcze jakieś rzeczy dla tych kochanych, bezdomnych kociątek, to śmiało można je dostarczyć do Pani Arlety Rinc
Akcja Caritas - zbiórka świąteczna dla potrzebujących zakończona. Paczki rozwiezione. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji. Radosnych i zdrowych Świąt. Szkolne Koło Caritas
Nowa galeria XII 2021 JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE I WYSTĘP "ISKIEREK" została dodana do albumu fotograficznego
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tegorocznych Jasełek Bożonarodzeniowych, które znajdują się pod tym linkiem: https://youtu.be/vGYlYZV3xCw
Nowa galeria XII 2021 WIGILIA SZKOLNA została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria XII 2021 KONKURS PRZEDSZKOLE została dodana do albumu fotograficznego
Nowa galeria XII 2021 Teatrzyk mobilny "Blaszany Bębenek" została dodana do albumu fotograficznego
14 grudnia dzieci z klas "0" obejrzały spektakl teatrzyku mobilnego "Blaszany Bębenek". Dzieci miały okazję uczestniczyć w spektaklu osobiście, wykonując określone zadania. Uśmiechy towarzyszyly dzieciom do samego końca.. Występ nagrodzono brawami 🙂
W dniach 20 – 22 grudnia 2021r. oraz 3 – 5 stycznia 2022r. zajęcia w naszej szkole dla uczniów klas I-VIII będą odbywać się trybie zdalnym na platformie MS Teams zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.
Przerwa świąteczna: 23-31.12.2021
6 stycznia 2022 - dzień ustawowo wolny od pracy
7 stycznia 2022 - dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
Nowa galeria XII 2021 Magia świąt w klasie 0 c została dodana do albumu fotograficznego
Wchodząc do sali "0"c już czuć magię świąt :) Dzięki pysznej i aromatycznej herbatce wspólnie przygotowanej na zimowo - świąteczny czas... :)
Nowa galeria XII 2021 Zimowe zabawy badawcze i eksperymentalne klasy 0 b została dodana do albumu fotograficznego
„Zimowe zabawy badawcze i eksperymenty w kl . 0 ,,B” - wiele radości sprawiło dzieciom badanie właściwości śniegu i lodu. Dzieci brały udział w eksperymencie pt. „Lodołamacz, Kolorowy lód i Zamrażamy wodę” oraz zabawie sensorycznej z wykorzystaniem cieczy nienewtonowskiej gdzie próbowały zrobić niezwykle śnieżki - kule i utrzymać ich kształt jak najdłużej tak, by ciecz nienewtonowska się nie rozlała. Dzięki takim zajęciom dzieci mogły rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe a przy tym dobrze się bawić :)
Nowa galeria XII 2021 Mikołajki została dodana do albumu fotograficznego
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana, przy każdym wejściu Mikołaje witały słodkościami uczniów wchodzących do szkoły. Mikołaje można było spotkać na korytarzach i w klasach, ponieważ dzieci były ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Miły świąteczny nastrój towarzyszył wszystkim przez cały dzień! Głównie za sprawą słodkości od Mikołaja, które przekazała uczniom Rada Rodziców oraz Sołtys, Pan Jacek Treder - za co serdecznie dziękujemy!
To był udany dzień! A jak wiadomo, Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku.. czas choinki, kolęd, zabaw na śniegu, żłobek… dlatego wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Radosnych mikołajek!!!
Nowa galeria XII 2021 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Dobrej Książki została dodana do albumu fotograficznego
Dzisiaj, 6 grudnia w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie KLUBU DYSKUSYJNEGO DOBRA KSIĄŻKA. Uczniowie klasy 3a, po przeczytaniu książki Rene Goscinnego "Mikołajek ma kłopoty", omówili zasady panujące w szkole dawniej i dziś... Uczniowie rozwiązali percepcję wzrokową oraz szukali słodkich niespodzianek :)
Nowa galeria XII 2021 Warsztaty muzyczne została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 3 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego 0A ,0B i 0C wzięły udział w warsztatach muzycznych pt. „Zaczarowane święta”. Poprzez zabawy muzyczno - rytmiczne dzieci zapoznały się z różnymi instrumentami i poczuły klimat świąt :)
Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji "Podziel się kocykiem"!
Szczegóły u Pani Arlety Rinc oraz pod linkiem:
https://www.facebook.com/283930858297695/posts/4904247356265999/