Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XI 2017 PROGRAM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA".
W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z programowania z OzoBotem. Zarówno młodsze dzieci z klas I – III sp jak i starsze bardzo szybko zrozumiały istotę kodowania OzoBota. Za pomocą flamastrów mogły w prosty sposób napisać program na kartce papieru.
OzoBot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Uczniowie obmyślali ścieżki postępowania, wdrażali i obserwowali postępy swoich programów. W ten sposób za pomocą kolorowych pisaków powstały pierwsze programy. Zajęcia sprawiły wiele radości zarówno młodszym jak i starszym uczniom. Taka forma lekcji przypadła do gustu uczniom, którzy nie kryli ekscytacji oraz zafascynowania tego typu pomocami szkolnymi.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Wiktoria Daleka zakwalifikowała się do Rejonowego Konkursu Języka Polskiego
dla uczniów szkół podstawowych od kl. IV województwa pomorskiego 2017/18.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!
7. 11. 2017r w naszej szkole odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego: „Jesienne dyktando”.
W etapie wojewódzkim będzie nas reprezentować: Amelia Zarach oraz Julia Jelińska.
Serdecznie gratulujemy!
W środę 15 listopada odbyły się gminne eliminacje V Konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô" w Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku. Z naszej szkoły startowało trzech uczestników w kategorii IV- VII i jedna w kategorii gimnazjalnej. Czytających oceniła komisja w składzie: przewodnicząca jury Wanda Lew- Kiedrowska oraz członkowie Anna Reiter , Gabriela Formela i Monika Wunsz. Oceniając uczestników Panie, zgodnie z regulaminem, zwracały szczególną uwagę na czystość i poprawność wymowy, prawidłowe akcentowanie w obrębie wyrazów i większych całości składniowych, melodię wymowy oraz swobodę wypowiedzi i naturalność posługiwania się językiem. Jury wyłoniło zwycięzców, laureaci I, II i III miejsca będą się teraz zmagać na szczeblu powiatowym już 1 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu.
Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
W kategorii IV-VII:
I miejsce Wiktoria Daleka
II miejsce Kornelia Lica
III miejsce Wiktoria Cybula
W kategorii gimnazjalnej:
I miejsce Wiktoria Furman
Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XI 2017 KONKURS "Méster Bëlnégò Czëtaniô" .
Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz tanich książek, który odbędzie się w dniach od 15.11 do 15.12.2017 roku (w godzinach otwarcia biblioteki)
W ofercie znajdują się: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno - naukowa.
Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie. Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach!
Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe. dlatego też serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w tej akcji!
W Dniu Niepodległości o godz. 9.30 w Kościele Parafialnym w Szymbarku odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach brał również udział poczet sztandarowy z naszej szkoły wraz z opiekunami. Po zakończonej mszy św. zebrani udali się spod kościoła pod pomnik pomordowanych Zakładników Szymbarskich gdzie zostały złożone kwiaty.
Obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą to nie tylko uroczyste apele, recytowanie poezji patriotycznej ale również zabawa. Uczniowie klasy 7b: Wiktoria Brzeska, Przemysław Kotłowski, Michał Okroj, uczestniczyli w X Rajdzie Niepodległości, który odbył się w Kościerzynie, zdobywając bardzo dobre 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XI 2017 RAJD Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W KOŚCIERZYNIE.
„Kto Ty jesteś?
Polak mały!
Jaki znak Twój?
Orzeł biały!...”
W związku z obchodami Święta Niepodległości, dzieci z zerówki a, podczas zajęć, zapoznały się ze znaczeniem daty 11 listopada dla kraju polskiego. Przypomniały sobie najważniejsze symbole narodowe, jak: hymn Polski, godło, flaga. Obchody święta, dzieci rozpoczęły poprzez przygotowanie kotylionów w kształcie serca biało-czerwonego, które przez cały dzień nosiły z wielką radością, jak przystało na prawdziwych małych patriotów. Kolejnym elementem, który dzieci wykonały w ramach uczczenia święta było godło polski oraz flaga. Te oba symbole narodowe, dzieci zabrały ze sobą do domów, aby móc wspólnie z rodzicami i najbliższymi celebrować Święto Dnia Niepodległości.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XI 2017 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI "0"a.
"Aby człowiek wiedział, dokąd idzie, musi wiedzieć, skąd przychodzi. Naród bez historii błądzi, jak człowiek bez pamięci." - Norman Davies
Ważnym elementem postawy patriotycznej jest dawanie świadectwa przywiązania do Ojczyzny. Święto 11 listopada to bowiem symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Nasi uczniowie 09. 11. 2017 r. uczestniczyli w uroczystym apelu, z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, przygotowanym przez klasę 4a. Dziękujemy za tą ciekawą lekcje historii.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XI 2017 APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA.
Dnia 9. 11. 2017r. w naszej szkole zorganizowana została akcja promująca czytelnictwo. W ramach obchodów Święta Niepodległości uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali występ słowno - muzyczny prezentujący twórczość rodzimych poetów. Wysłuchanie wierszy oraz pieśni patriotycznych pozwoliło nam na chwilę zadumy nad losem Polski.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii XI 2017 SPOTKANIE Z LITERATURĄ PATRIOTYCZNĄ.
Uczniowie klasy VI i VII grupa chłopców uczestniczyła w warsztatach szycia sieci do połowu ryb w Lokalnej Grupie Rybackiej w Chmielnie. Warsztaty były prowadzone przez rybaków Pana Feliksa oraz Michała Górnych. Chłopcy nauczyli się jak uszyć prawdziwą sieć rybacką, dowiedzieli się, co to jest kleszczka i jak jej używać, co to są stalcowania, ryf i poznali inne sprzęty rybackie. Uczniowie zostali zapoznani z tradycjami na Kaszubach, poznali stroje rybackie eleganckie oraz do pracy, dowiedzieli się jak wyglądał połów kiedyś i jak wygląda dziś. Skorzystali również z sali interaktywnej oraz obejrzeli film.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii X 2017 WARSZTATY W CHMIELNIE KLASY VI i VII.
Uczniowi klas VI uczący się języka kaszubskiego wybrali się z wizytą do Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie uczestniczyli w warsztatach kaszubskich „Kaszuby pędzlem malowane” – w ciszy i skupieniu precyzyjnie ozdabiali kubeczki, które po skończonej pracy zabrali do domu, jako prezent dla mamy lub taty – wyszły wspaniałe prace spod ich pędzla. Po pracowitych warsztatach udaliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury w Chmielnie, gdzie czekała na nas bardzo miła niespodzianka – pierwszy seans kinowy tzw. przed premiera w postaci filmu pod tytułem „Sting”. A po skończonym seansie „popkornowa uczta” – po której wydaliśmy nasze recenzje odnośnie kina. Było super – dziękujemy Pani Edyto
opiekun Barbara Czaja