Dnia 04.02.2016r. (czwartek) otrzymamy dostawę marchwi (worki 20 kg) z Embarga Rosyjskiego. Po odbiór można się zgłaszać w godz. 12.00 – 17.30
Dziecko urodzone w 2009 roku, czyli kończące 6 lat w roku 2015, które rozpoczęło naukę w klasie I szkoły podstawowej od roku szkolnego 2015/16, na wniosek Rodziców, może kontynuować naukę w klasie I szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/17. Rodzice są zobowiązani złożyć wniosek do Dyrektora szkoły podstawowej, do której dziecko uczęszcza, do dnia 31 marca 2016 r. W takim przypadku dziecko nie bierze udziału w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy I na rok szkolny 2016/17.
Dziecko, którego Rodzice złożyli ww. wniosek do Dyrektora szkoły podstawowej, może:
• kontynuować w roku szkolnym 2015/16 naukę w klasie I szkoły podstawowej, ale to dziecko nie podlega klasyfikacji rocznej i promowaniu do klasy II szkoły podstawowej oraz nie otrzymuje świadectwa szkolnego promocyjnego lub
• korzystać z wychowania przedszkolnego w wybranym przez Rodziców przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego, jeżeli Dyrektor przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego wyrazi zgodę na przyjęcie dziecka w trakcie roku szkolnego.
Dziecko urodzone od 1 stycznia 2008 r. do 30 czerwca 2008 r., które w roku szkolnym 2015/16 uczęszcza do klasy II szkoły podstawowej, na wniosek Rodziców, złożony do dnia 31 marca 2016 r., może w roku szkolnym2016/17 kontynuować naukę w klasie II szkoły podstawowej. Wniosek składa się do Dyrektora szkoły podstawowej, do której dziecko uczęszcza.
Dziecko, którego Rodzice złożyli taki wniosek w roku szkolnym 2015/16, kontynuuje naukę w klasie II szkoły podstawowej, ale nie podlega ono klasyfikacji rocznej i promowaniu do klasy III szkoły podstawowej oraz nie otrzymuje świadectwa szkolnego promocyjnego.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 35), art. 9 i art. 11.
Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat oraz trwa do ukończenia gimnazjum, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia. Na wniosek Rodziców naukę w szkole podstawowej może rozpocząć również dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6lat.
Dyrektor szkoły podstawowej przyjmuje dziecko 6-letnie do szkoły, na wniosek Rodziców, jeżeli to dziecko:
• korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej lub
• posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, która została założona zgodnie z art. 82 Ustawy o systemie oświaty i zatrudnia pracowników, którzy posiadają kwalifikacje określone dla pracowników publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Dziecko, które zostanie przyjęte do szkoły podstawowej jako 6-latek, jest zwolnione z obowiązku realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, art. 82.
Od 1.02.2016 będzie obowiązywał zmieniony plan lekcji.
Nowy plan lekcji dostępny na stronie szkoły oraz w dzienniku elektronicznym Librus.
W piątek 29 stycznia 2016 roku odbędzie się wywiadówka. Zebranie rozpocznie się spotkaniem ogólnym o godz. 17:00 w auli. Następnie pani Dyrektor ZKiW zaprasza na spotkania z wychowawcami.
Uroczystość z okazji dnia Babci I Dziadka w naszej szkole obchodziliśmy 22.01.2016 r. Dzieci z klasy „0” A i „0” B przygotowały z tej okazji przedstawienie pt. „Przedszkole pod gwiazdami”. Na dziadków czekały wróżby, tańce i wesołe piosenki a na koniec drobne upominki.
Dnia 25.01.2016r (poniedziałek)
otrzymamy kolejną dostawę jabłek .
Po odbiór proszę się zgłaszać
od godz. 12.00 – 19.00
Harmonogram zajęć z nauki pływania dla uczniów obecnych klas pierwszych znajduje się w zakładce "Dla Rodziców"
Mimo, że święta Bożego Narodzenia już za nami, czas kolędowania trwa nadal. Uczennica z naszego Gimnazjum - Natalia Macholl wzięła udział w Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie. Wyśpiewała tam II miejsce, czego jej serdecznie gratulujemy!!! Ponadto uczniowie należący do Chórku Szkolnego w niedzielę - 17 stycznia zaprezentowali się na Gminnym Koncercie Kolęd w Stężycy. Kolejna uroczystość, na której będziemy mogli usłyszeć naszych śpiewaków to Kolęda Szkolna - 27 stycznia. Dziękujemy młodym artystom za zaangażowanie i ogromny wkład serca, który udziela się wszystkim słuchaczom i za wspólne kolędowanie. W. Kobiela
W miniony piątek dzieci z klas 0-III bawiły się na corocznym balu przebierańców. Na uczestników czekały konkursy z nagrodami i różne zabawy taneczne. Przebierańcy wyruszyli również pociągiem w podróż muzyczną po całym świecie, odwiedzając różne kraje. Pląsy i tańce odbyły się na Sali Gimnastycznej, która została wspaniale udekorowana przez Radę Rodziców. W kolorowych balonach znajdowały się słodkie upominki dla wszystkich dzieci. Pod koniec balu odwiedził nas Mikołaj, który rozdał wszystkim grzecznym dzieciom paczki. Zmęczeni, ale szczęśliwi zakończyliśmy nasz bal.
Serdecznie zapraszamy rodziców, uczniów i przyjaciół naszej szkoły
na Wieczornicę, która odbędzie się 22 stycznia 2016r. o godz. 1800 w auli.
W programie występ zespołu "Wicherki" z przedstawieniem "Opowieść wigilijna",
wspólne śpiewanie kolęd...
Organizatorzy
Zespół "Wicherki"
Boże Narodzenie to czas szczególny, wyjątkowy okres w roku, który przywraca radość i nadzieję ale jednocześnie zmusza do zadumy, refleksji, przywołuje w pamięci wspomnienia z dzieciństwa.
W naszej szkole ten czas urealniliśmy oglądając widowiska Bożonarodzeniowe , które zaprezentowali nam uczniowie ze szkół naszej gminy: Gołubia, Klukowej Huty i Szymbarku i Kamienicy Szl.
Przesłanie prezentacji pozwoliły nam uświadomić sobie istotę Świąt, tak by nie zatrzymać się nad tym co powierzchowne, zewnętrzne ale wniknąć w ich głębię – wartość rodziny, godność człowieka, relacje z Bogiem.
Śpiewanie wspólne kolęd integrowało uczniów naszej szkoły jak i przybyłych gości.
Dla każdej z grup przygotowaliśmy upominki , poczęstunek i dyplomy z podziękowaniem.
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie pt .: „Teatr w słowie i obrazie zaklęty” organizowany przez Wejherowskie Centrum Kultury. Konkursowe prace czyli film w kategorii dokument i plakat zdobyły uznanie jurorów. Weronika Literska za plakat teatralny otrzymała I miejsce, zaś film pt.: „25 lat poszło w świat z Wicherkami” otrzymał wyróżnienie. Czteroosobowa grupa w składzie: Kornelia Zarach, Weronika Literska, Przemysław Birr, Tomasz Kostuch pracowała nad filmem 2 miesiące zbierając wywiady z byłymi kolędnikami zespołu Wicherki. Owocem pracy był 30-minutowy film dokumentujący działalność artystyczną zespołu. Opiekunem projektu była Teresa Wejer.
Dyrekcja Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej informuje, że szkoła może zapewnić Państwa dziecku /na wniosek/ opiekę podczas dni wolnych od zajęć dydaktycznych w okresie przerwy świątecznej (23,24, 28, 29, 30, 31 XII 2015 r. oraz 4, 5. 01. 2016r.). W przypadku takiej potrzeby prosimy o zgłoszenie dziecka do dnia 22 grudnia 2015 r. Wniosek do pobrania: prosba_o_opieke_nad_dzieckiem.docx
14.12.2015r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych „Wiem, co robię – dbam o wodę”. Organizatorem konkursu było Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Stężycy. Wśród 165 prac również były prace z naszej szkoły. Pośród nagrodzonych dzieł znalazły się prace naszych uczniów. Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:
Kategoria klas pierwszych i drugich szkół podstawowych:
Marta Naczk – ZKiW w Stężycy
Maja Lica – ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
Bartłomiej Lica – ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
Maksymilian Kamiński – ZKiW w Klukowej Hucie
Jan Chmurzyński – ZKiW w Klukowej Hucie
Wyróżnienia:
Marta Warkusz – ZKiW w Klukowej Hucie
Paulina Węsierska – ZKiW w Klukowej Hucie
Michalina Stenka – ZKiW w Klukowej Hucie
Jakub Szczypiór – ZKiW w Klukowej Hucie
Kategoria klas trzecich i czwartych szkół podstawowych:
Błażej Kotłowski – ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
Martyna Miotk – ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
Estera Zarach – ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
Rozalia Kamińska – ZKiW w Klukowej Hucie
Zuzanna Lejkowska – ZKiW w Klukowej Hucie
Kategoria klas piątych i szóstych szkół podstawowych:
Anita Cieszyńska – ZKiW w Szymbarku
Maciej Szymichowski – ZKiW w Szymbarku
Alicja Zaborowska – ZKiW w Stężycy
Magda Puzdrowska – ZKiW w Stężycy
Kinga Kuziemkowska – ZKiW w Stężycy
Kategoria klas gimnazjalnych:
Martyna Bartelik – ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
Paulina Pałkowska – ZKiW w Szymbarku
Serdecznie gratulujemy!!!
Nasza szkoła po raz drugi dołączyła do akcji „Podziel Się Kocykiem”, podczas której zbierano rzeczy i żywność dla zwierząt ze schroniska Ostoja w Sopocie.
Akcję przygotowały dzieci z zerówki „A” wraz ze swoją wychowawczynią
p. Arletą Rinc. Dzieci przedstawiły krótką scenkę tematyczną, na którą zaprosiły kolegów i koleżanki ze szkoły a także nauczycieli i swoich rodziców.
Udało się zebrać sporo żywności dla kotów, psów a także kocyki, miski
i smycze dla zwierzątek.
Zgromadzeni goście obejrzeli także krótką prezentację multimedialną
z zeszłorocznego udziału w akcji.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję
Od 7 stycznia 2016 r. będzie obowiązywał zmieniony plan lekcji. Już dostępny w zakładce PLAN LEKCJI
Przełom listopada i grudnia jest dla nas czasem niezwykłym. W tym okresie w wielu szkołach i przedszkolach odbywa się wielkie usypywanie Góry Grosza. To już 16 edycja tej wielkiej akcji charytatywnej.
Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać. To ogromny kapitał społeczny.
W tym roku nasi uczniowie zebrali aż 37 kilogramów monet, co wyniosło 510,44 PLN
Dziękujemy za tak aktywny udział w akcji.
W ramach zajęć języka kaszubskiego, uczniowie kl. V B z panią Anią Reiter na czele, w poniedziałek, 7 grudnia, wzięli udział w warsztatach malarstwa na szkle, które odbyły się w siedzibie Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie. Udział uczniów w warsztatach miał na celu pobudzenie ich wrażliwości na bogactwo kulturowe regionu. Celem zajęć było między innymi pogłębienie więzi lokalnych, wzrost zaangażowania w kulturę, sztukę i poszerzenie wiedzy o środowisku lokalnym.
Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Celem części teoretycznej było zapoznanie uczestników zajęć z techniką, tematyką i historią malarstwa na szkle oraz tradycją. Dzieci poznali podstawowe motywy stosowane w malarstwie, tj. kwiaty, ozdoby świąteczne, motywy nawiązujące do tradycji itp. Natomiast w części praktycznej uczestnicy poznali między innymi metodę nakładania farb, używania pędzli, wykonywania drobnych poprawek malarskich, zasady "odbicia lustrzanego", itp. Poznaną wiedzę wykorzystali w praktyce: wybrane prze siebie wzory odrysowali na przyniesionych przez siebie szklanych naczyniach, potem za pomocą pędzli nakładali akrylowe farby. Każdy z ogromną precyzją i dokładnością nakładał farby na odrysowane elementy, w skutek czego, z chwili na chwilę powstawały coraz piękniejsze dekoracje. Powstałe lampiony i świeczniki w różnej aranżacji i różnej wielkości – w zimowo świąteczne wieczory będą stanowiły piękną dekorację.
Paulina