Nawigacja

  • Spotkanie uczniów klasy III gimnazjum z Przedstawicielami Zespołu Szkół Technicznych z Kartuz

    Spotkanie uczniów  klasy III gimnazjum z Przedstawicielami Zespołu Szkół Technicznych z Kartuz

    W poniedziałek 26.10.2015 r. o godzinie 9.30 uczniów klasy III Gim. odwiedzili przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych z Kartuz. Nasi gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z takimi zawodami jak:  techniki budownictwa, technik elektryk, technik mechatronik , technik usług fryzjerskich, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej a także mechanik, ślusarz, elektryk, fryzjer, stolarz.

    Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zaprezentowali swoje prace a także opowiedzieli o umiejętnościach jakie nabyli w  wyżej wymienionych zawodach. Spotkanie to przyniosło wiele korzyści, rozbudziło w naszych uczniach nowe pomysły na drogę zawodową a także podniosło motywację do dalszej nauki…

  • Sprzątanie zaniedbanych grobów

    Sprzątanie zaniedbanych grobów

    Corocznym zwyczajem już stało się to, iż uczniowie ze SKC i nie tylko, przygotowując się do uroczystości Wszystkich Świętych wybrali się na parafialny cmentarz, aby wziąć udział w akcji sprzątania zaniedbanych i opuszczonych grobów. Pod opieką pań: Katarzyny Butowskiej i Anny Reiter, z narzędziami w ręku, dzielnie przystąpili do pracy. Młodzież zajęła się grobami zapomnianymi, najbardziej zaniedbanymi, na które już nikt nie zwracał uwagi, które często szpeciły już swym wyglądem. Grabili liście, wyrywali chwasty, uschniętą trawę, czyścili pomniki, zapalali znicze.

    Również kilkoro uczniów z kl. II GIM wybrało się do lasu pod Nową Wieś, aby uporządkować miejsce gdzie stoi krzyż upamiętniający miejsce pochówku kilkunastu mieszkańców z Kamienicy Szlacheckiej, którzy zmarli prawdopodobnie na cholerę na początku XX w.

    Troska o miejsca święte, to nie tylko nasze zadanie, ale i obowiązek względem naszych najbliższych. Widząc młodzież trzeba się tylko cieszyć z tego, że rośnie pokolenie ludzi nowych, którzy nie tylko chcą dbać o groby rodzinne, ale często sprzątają wszystkie groby które są zaniedbane.

    Ponad 40 naszych wolontariuszy było bardzo szczęśliwych z faktu, iż mogli uczynić coś dobrego innym (zmarłym), poświęcając swój czas i trochę pracy.

     

                    

  • Spotkanie gimnazjalistów z przedstawicielami Ochotniczych Hufców Pracy

    Spotkanie gimnazjalistów z przedstawicielami Ochotniczych Hufców Pracy

           W dniu 19.10.2015 r.  o godzinie 10.00 uczniów klasy II i III gimnazjum odwiedziły Panie z Ochotniczych Hufców Pracy. Celem tego spotkania było udzielenie wskazówek naszym uczniom w kwestii wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz drogi zawodowej. Podczas warsztatu  z przedstawicielkami OHP nasi gimnazjaliści mieli okazję do zapoznania się z różnymi zawodami a także wypełnili tzw. test kompetencji zawodowych, który umożliwił uczniom poznanie swoich mocnych i słabych stron. Po dwugodzinnych zajęciach uczniowie nabrali energii i motywacji do nauki aby w przyszłości dokonać dobrego wyboru.

  • Wyjazd do kina

    Wyjazd do kina

        Dnia 15.10.2015r. uczniowie klas IV-VI oraz I gimnazjum wybrali się na wycieczkę do kina Remus w Kościerzynie na film pt."Klub włóczykijów". Wszyscy zebrali się na holu dokładnie o godzinie 9.00. Następnie autokarami wyruszyliśmy w drogę. Przed seansem kupiliśmy smakołyki, weszliśmy do sali i zdążyliśmy idealnie na czas.

        Film opowiadał o Kornelu i jego koledze Maksymilianie, którzy wraz z wujem Kornela postanowili odnaleźć skarb dziadka pierwszego z chłopców. Podczas wyprawy przeżyli liczne niesamowite przygody.

        Po wyjściu z kina udaliśmy się do United Chicken, gdzie każdy dostał porcję średnich frytek i kanapkę. Niektórzy z nas udali się do Bajdocji, dzie świetnie się bawili.

        Następnie pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

    P. Kotłowski

  • Dzień Ziemniaka! - w klasie "O"B

    Dzień Ziemniaka! - w klasie "O"B

     

    Dnia 15.10.2015r. klasa „0” B obchodziła Dzień Ziemniaka, dzięki czemu poszerzyła swoją wiedzę na temat ziemniaków, ich cech i przeznaczenia. Dzieci wzięły udział w zabawach i konkurencjach sportowych. Wykonały medale ziemniaków a na koniec piekliśmy frytki. Dzieci wzięły również udział w konkursie pt. „Ziemniaki- Cudaki”. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i kreatywne, niemniej jednak trzeba było wyłonić laureatów konkursu:

    Miejsce I- Justyna Mejer

    Miejsce II- Nadia Czerwińska

    Miejsce III- Maksymilian Miotk

    Na wszystkich uczestników czekały dyplomy, nagrody oraz słodkości.

  • Ślubowanie Pierwszoklasistów

    Ślubowanie Pierwszoklasistów
    09.10.2015

    Dnia 9 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubownia klas pierwszych. Dzieci w odświętnych strojach i ze wspaniałymi humorami zostali włączeni do braci uczniowskiej. Musieli jednak wcześniej wykonać pewne zadania, by dostać się do "ołówkowego królestwa". Wspaniale wypadli w próbie recytacji, śpiewu i podczas rozwiązywania różnych zagadek. Wykazali się odwagą i dużą wiedzą.  Po części artystycznej p. dyrektor Bernadeta Kucyk dokonała uroczystego aktu pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały również wiele upominków.  Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście udali się do stołówki szkolnej na poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.

    Wychowawcy kl. Ia, Ib

  • Warsztaty w Zgorzałym

    Warsztaty w Zgorzałym

    Uczniowie kl. V A, V B oraz I – II GIM,  uczęszczający na język kaszubski w ramach zajęć, pojechali na warsztaty do Zgorzałego. W Zgorzałem mieści się pierwsza wioska tematyczna w powiecie kartuskim. To „Tabakòwô Wioska”, a stworzyło ją Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego współpracując z Fundacją Słoneczne Wzgórze i kaszubskimi Kuczerami. W Tabakowej Wiosce prowadzone są zajęcia z haftu, kuchni kaszubskiej, rękodzieła, przędzenie wełny. Można zapoznać się z zawodami, które zaginęły oraz oczywiście z językiem kaszubskim. Wszyscy zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Na samym początku poczęstowano nas chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz „młodzowim kùchem”. Następnie pani Zyta Górna, gospodarz tej wioski,  oprowadziła nas po Izbie Regionalnej, w której znajdują się ciekawe eksponaty i zbiory literatury z dawnych lat. Później uczniowie podzielili się na grupy, w których wykonywali poszczególne zadania i poznawali smaki Kaszub. Oprócz tego na wszystkich przybyłych „czekała” niespodzianka. Do Zgorzałego przyjechali redaktorzy z TV Wybrzeże, którzy uwiecznili naszą wizytę w programie. Materiał  można obejrzeć na:  http://tvwybrzeze.pl/wioska-z-pomyslem.html 

    Opiekunami były panie: Anna Reiter i Katarzyna Butowska.

     

     

  • V Powiatowy Konkurs Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë – ù nas” – Kamienica Szlachecka, 06.10.2015r.

    V Powiatowy Konkurs Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spiéwë – ù nas” – Kamienica Szlachecka, 06.10.2015r.

    Skład jury:

    1. Janina Czerwińska
    2. Danuta Pioch
    3. Joanna Werochowska

    Po przesłuchaniu 15 zespołów i 15 solistów,  jury w/w składzie postanowiło wyróżnić następujących wykonawców:

     

    Kategoria przedszkole:

    Soliści

    I miejsce - Aldona Cybulska - ZKiW w Dzierżążnie

    II miejsce - Agnieszka Roszkowska - Zespół Szkół w Tuchlinie

    III miejsce - Filip Neubauer - ZKiW Kamienica Szlachecka

    Zespoły

    I miejsce - Zespół Szkół w Tuchlinie

     

    Kategoria Klas I-III

    Soliści

    I miejsce - Miłosz Teterycz - ZKiW w Dzierżążnie

    II miejsce - Gabriel Puk - Zespół Szkół w Tuchlinie

    Zespoły

    I miejsce - Zespół Szkół w Tuchlinie

    II miejsce -  Szkoła Podstawowa w Jelonku

    III miejsce - ZKiW Dzierżążno

     

    Kategoria IV-VI

    Soliści

    I miejsce - Karolina Miotk – Szkoła Podstawowa w Mojuszu

    II miejsce - Weronika Korczyńska – ZKiW w Brodnicy Górnej

    III miejsce - Wiktoria Daleka – ZKiW w Kamienica Szlachecka

    III miejsce – Izabela Kuling – ZKiW w Dzierżążnie

    IV miejsce – Klaudia Wenta – Szkoła Podstawowa w Jelonku

    Zespoły

    I miejsce - Zespól Szkół w Sulęczynie

    II miejsce- Szkoła Podstawowa im. F. Ceynowy Sierakowice

    III miejsce- ZKiW Brodnica Górna

    III miejsce – ZKiW Kamienica Szlachecka

    IV miejsce- ZKiW w Dzierżążnie

     

    Kategoria Gimnazujm:

    Soliści

    I miejsce- Natalia Macholl – ZKiW Kamienica Szlachecka

    II miejsce-Karolina Naczk – Zespół Szkół w Kiełpinie

    III miejsce – Agnieszka Gliniecka – Zespół Szkół w Sulęczynie

    Zespoły

    I miejsce- Gimnazjum w Miechucinie

    II miejsce- Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach

    III miejsce- Gimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Kartuzach

     

    Kategoria Ponadgimnazjalna:

    I miejsce- Kamila Sychta – I Liceum Ogólnokształcące im. H. Derdowskiego w Kartuzach

    II miejsce- Daria Baske – ZS Wzgórze Wolności w Kartuzach

    Tylu wyróżnionych uczestników wynika z bardzo wysokiego poziomu wykonania prezentowanych utworów. Gratulujemy!

  • „Owocowe szaszłyki”

    „Owocowe szaszłyki”

    Dnia 25.09.2015 dzieci z klasy 0 „B” zamieniły się w kucharzy i przygotowały smakowite szaszłyki z owoców. Prawdziwa bomba witaminowa!!!!

    Zdjęcia z owocowej uczty można obejrzeć w fotogalerii.

     

     

  • V Grzybobranie w Szymbarku

    V Grzybobranie w Szymbarku

    Dnia 24 września uczniowie z klasy III a i b uczestniczyli w "V Grzybobraniu" zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku oraz Zarząd Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Na początku z zaciekawieniem uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych na temat grzybów trujących i jadalnych. Następnie pod okiem instruktora zbieraliśmy grzyby i słuchaliśmy różnych ciekawostek na temat przyrody i zwierząt żyjących  w lesie. Po powrocie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na "najładniejszego grzyba", w którym wyróżnienie otrzymało troje uczniów z klasy III b: Kacper Laskowski, Amelia Lelek, Weronika Stencel. Na zakończenie grzybobrania wszystkie dzieci otrzymały ciepłą herbatę i gorące kiełbaski z ogniska.

     

     

     

  • V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI KASZUBSKIEJ - KAMIENICA SZLACHECKA 2015

    V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI KASZUBSKIEJ - KAMIENICA SZLACHECKA 2015

    6.10.2015 O GODZ.9.00 ODBĘDZIE SIĘ V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI KASZUBSKIEJ

     „Kaszëbsczé Spiéwë ú nas” Kamienica Szlachecka - 2015

    Regulamin.docx

    kaszebszci_spiewe_kartazglosz.doc

  • Uwaga!!! Zebranie Rodziców

    Uwaga!!! Zebranie Rodziców

    Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców, które odbędzie sie dnia 16 września (środa) 2015 roku.

    Plan zebrania:

    16:00 - zebranie rodziców klas VI SP i III gimnazjum.

    17:00 - zebranie z p. dyrektor w nowej auli.

    - po zebraniu spotkania w klasach z wychowawcami. 

  • III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”

    III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”

    Centrum Rozwoju Lokalnego rozstrzygnęło III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs tak jak w poprzednich edycjach cieszył się zainteresowaniem najmłodszych, w tym również z naszej szkoły. Odbywał się on w trzech kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat oraz 10-13 lat.

    Wybór najpiękniejszych prac był bardzo trudnym wyzwaniem, ponieważ w każdej z pracy było coś wyjątkowego. Zwołana komisja konkursowa po wielu obradach wydała werdykt. W Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Skarżyckiej w Skarżycach odbyła się uroczysta gala z wręczeniem nagród. Na wręczenie nagród został zaproszony również uczeń kl. I a, Jan Leoniuk, który za swą pracę pt.: „Jak Dawid walczył z Goliatem” otrzymał WYRÓŻNIENIE! Wyróżnieni otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. Patronat honorowy nad konkursem objął Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej - Królowej Polski oraz Bp prof. Dr hab. Antonii Długosz.

    A. Reiter

                                       

     

  • Narodowe Czytanie

    4 września 2015 roku  nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w  ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której czytana była  powieść Bolesława Prusa „Lalka”.

    Od godz.10.00  na naszej nowej auli można było usłyszeć wybrane fragmenty powieści. „Lalkę” czytały dla nas panie: Bernadeta Kucyk , Barbara Furman, Gabriela Formela, Alicja Sadowska, Janina Czerwińska, Rozalia Furman oraz uczennice Natalia i Patrycja Macholl.

    Przypomnijmy, że to już czwarta edycja Narodowego Czytania, które odbywa się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

  • Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

    W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy                           i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

    Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.

    800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

    116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących kontaktu dzieci z substancjami psychoaktywnymi..

    800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl. W pierwszym półroczu 2015 roku 61 rozmów dotyczyło problemów z substancjami psychoaktywnymi (www.800100100.pl).

    800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

    112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

    Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej

  • Barszcz Sosnowskiego - broszura informacyjna

    Barszcz Sosnowskiego - broszura informacyjna
  • PLAN LEKCJI 2015_2016

    PLAN LEKCJI 2015_2016
    31.08.2015

    Plan lekcji na rok szkolny 2015_2016

    dostępny jest w zakładce Plan lekcji w menu po lewej stronie.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

     

     

    Dyrekcja Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej uprzejmie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września o godz. 8.15 na sali gimnastycznej, zaś uroczyste otwarcie nowej części szkoły i przedszkola odbędzie się o godz. 9.30, na które serdecznie zapraszamy.

    Godz. dowozu uczniów:

    Ostrowo – 6.57

    Szramnica – 7.00

    Cebulowo – 7.05

    Leszczynki – 7.14

    Kam. Szlach. (Krzyż) – 7.17

    Przyrowie – krzyż – 7.26

    Przyrowie – wieś – 7.29

    Wygoda – 7.32

    Łączyno (krzyż) – 7.35

    Łączyno (wieś) - 7.38

    Łączyno(szkoła) – 7.41

    Łączyno(kapliczka) - 7.43

    Kamienny Dół – 7.45

    Borucino(stacja) – 8.01

    Borucino(wieś) – 8.06

     

    Odwozy rozpoczną się około godz. 10.30 (w kierunku Leszczynek)

    i ok. godz. 11.10 w kier. Łączyna

     

  • HARMONOGRAM DOWOZÓW I ODWOZÓW 2015

    HARMONOGRAM DOWOZÓW I ODWOZÓW 2015

    Dowozy:

    Numer kursu

    Oznaczenie

    7001

     

    7002

     

    7003

     

    7004

     

    Lp.

    Dworce i przystanki

     

     

     

     

    1.  

    Kamienica Szlachecka

    06:50

     

     

     

    1.  

    Ostrowo

    06:57

     

     

     

    1.  

    Szramnica

    07:01

     

     

     

    1.  

    Cybulowo

    07:05

     

     

     

    1.  

    Kamienica Szlachecka

    07:07

    07:10

     

     

    1.  

    Leszczynki

     

    07:14

     

     

    1.  

    Kamienica Szlachecka wyb.

     

    07:17

     

     

    1.  

    Kamienica Szlachecka

     

    07:20

    07:23

     

    1.  

    Przyrowie Krzyż

     

     

    07:26

     

    1.  

    Przyrowie Wieś

     

     

    07:29

     

    1.  

    Wygoda

     

     

    07:32

     

    1.  

    Łączyno Krzyż

     

     

    07:35

     

    1.  

    Łączyno Wieś

     

     

    07:38

     

    1.  

    Łączyno Szkoła

     

     

    07:41

     

    1.  

    Łączyno Kapliczka

     

     

    07:43

     

    1.  

    Kamienny Dół

     

     

    07:45

     

    1.  

    Kamienica Szlachecka

     

     

    07:50

    07:54

    1.  

    Borucino Stacja Limnologiczna

     

     

     

    08:01

    1.  

    Borucino

     

     

     

    08:06

    1.  

    Kamienica Szlachecka

     

     

     

    08:10

     

    Odwozy: 

    Numer kursu

    Oznaczenie

    7051

     

    7052

     

    7053

     

    7054

     

    Lp.

    Dworce i przystanki

     

     

     

     

    1.  

    Kamienica Szlachecka

    15:45

    13:25

     

     

    1.  

    Cybulowo

    15:41

    13:22

     

     

    1.  

    Ostrowo

    15:38

    13:18

     

     

    1.  

    Szramnica

    15:35

    13:15

     

     

    1.  

    Kamienica Szlachecka

    -

    -

     

     

    1.  

    Leszczynki

    15:31

    13:10

     

     

    1.  

    Kamienica Szlachecka wyb.

    15:28

    13:08

     

     

    1.  

    Kamienica Szlachecka

    15:25

    13:05

    14:25

    16:05

    1.  

    Przyrowie Krzyż

     

     

    14:18

    16:09

    1.  

    Przyrowie Wieś

     

     

    14:15

    16:12

    1.  

    Wygoda

     

     

    14:12

    16:15

    1.  

    Łączyno Krzyż

     

     

    14:08

    16:18

    1.  

    Łączyno Wieś

     

     

    14:05

    16:21

    1.  

    Łączyno Szkoła

     

     

    14:02

    16:25

    1.  

    Łączyno Kapliczka

     

     

    14:00

    16:28

    1.  

    Kamienny Dół

     

     

    13:57

    16:30

    1.  

    Kamienica Szlachecka

     

     

    -

    -

    1.  

    Borucino Stacja Limnologiczna

     

     

    13:54

    16:35

    1.  

    Borucino

     

     

    13:49

    16:39

    1.  

    Kamienica Szlachecka

     

     

    13:45

    16:45

  • KOMUNIKAT W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKÓW NA DOŻYWIANIE DZIECI W SZKOŁACH

    KOMUNIKAT W SPRAWIE SKŁADANIA WNIOSKÓW NA DOŻYWIANIE DZIECI W SZKOŁACH

    Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierakowicach przypomina o możliwości składania wniosków w sprawie dożywiania dzieci w szkole na okres od września 2015 r. do końca grudnia 2015 r.

    Wnioski należy składać w siedzibie ośrodka przy ul. Lęborskiej 34 do dnia 10.09.2015 r. wraz z dokumentacją potwierdzającą dochody członków rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku.

    Pomoc w formie dożywiania udzielana będzie po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego osobom spełniającym kryterium dochodowe w wysokości 684,00 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie.

    Dożywianie rozpocznie się od dnia:

    - 02.09.2015 r. dla dzieci, których rodzice złożą wniosek do dnia 28.08.2015 r.,

    - 07.09.2015 r. dla dzieci, których rodzice złożą wniosek do dnia 03.09.2015 r.,

    - 14.09.2015 r. dla dzieci, których rodzice złożą wniosek do dnia 10.09.2015 r.

    W przypadku złożenia wniosku po dniu 10.09.2015 r. dzieci zostaną objęte dożywianiem w późniejszym terminie.

     

    Ponadto informuję o godzinach przyjęć interesantów przez pracowników socjalnych w siedzibie ośrodka:

    - poniedziałek, środa, czwartek, piątek od 7.30 do 10.00

    - wtorek od 14.00 do 16.00. 

                                                                                                 Z poważaniem

                                                                                                   Ryszard Klajn

strona: