Przedszkole przy ZKiW Program wychowawczy przedszkola i oddziału przedskolnego kalendarz imprez Regulamin Koncepcja pracy p-la OTO KILKA WAŻNYCH INFORMACJI NA TEMAT - ADAPTACJI !!!

REGULAMIN PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI

Z PRZEDSZKOLA

1. Przyprowadzanie dzieci do przedszkola

• Do przedszkola dzieci przyprowadzane są pod opieką rodziców (prawnych opiekunów).

• Dzieci powinny być przyprowadzane i odbierane z przedszkola w godzinach ustalonych przez dyrektora przedszkola:

a) Dzieci rodziców niepracujących zawodowo (lub, gdy pracuje jeden z rodziców) są zobowiązani do odbioru dziecka do godziny 13.00.

• Osoby przyprowadzające dziecko do przedszkola zobowiązane są: rozebrać je w szatni, osobiście przekazać nauczycielce. Od momentu przekazania dziecka odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo ponosi przedszkole.

• Nauczyciel przedszkola nie ponosi odpowiedzialności za życie, zdrowie i bezpieczeństwo dziecka pozostawionego przez rodziców przed wejściem do budynku, w szatni bądź przed zamkniętymi drzwiami sali zajęć.

2. Odbieranie dzieci z przedszkola

• Dziecko może być odebrane z przedszkola przez rodziców (prawnych opiekunów) lub upoważnioną osobę pełnoletnią zapewniającą dziecku pełne bezpieczeństwo.

• Dziecko nie będzie oddawane osobom poniżej 18 roku życia.

• W przypadku odbierania dziecka z przedszkola bądź ogrodu, osoby odbierające zobowiązane są do osobistego poinformowania nauczycielki o zamiarze odebrania dziecka.

• W przypadku pozostania rodzica w przedszkolu, bądź ogrodzie przedszkolnym po odebraniu dziecka (np. rozmowa z nauczycielem, zabawa) nauczyciel nie odpowiada za bezpieczeństwo dziecka.

• Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są do złożenia pisemnego oświadczenia o osobach upoważnionych do odbioru dziecka z przedszkola.

• W szczególnych sytuacjach należy osobiście (bądź telefonicznie) poinformować nauczyciela o odbiorze dziecka przez inną osobę upoważnioną, w dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola lub w dniu poprzedzającym.

• Osoba upoważniona w momencie odbioru dziecka powinna posiadać przy sobie dowód osobisty i na żądanie nauczycielki okazać go.

• Przedszkole może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby upoważnionej do odbioru będzie wykazywał, że nie jest ona w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwa. W przypadku odmowy wydania dziecka przedszkole zobowiązane jest do podjęcia wszelkich czynności w celu nawiązania kontaktu z rodzicami lub opiekunami dziecka.

• W przypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane po upływie czasu pracy przedszkola, nauczyciel ma obowiązek powiadomić o tym telefonicznie rodziców bądź prawnych opiekunów dziecka. W przypadku nie uzyskania kontaktu, nauczyciel oczekuje z dzieckiem w przedszkolu przez jedną godzinę, zaś po upływie tego czasu powiadamia najbliższy komisariat policji o zaistniałej sytuacji.

• Życzenie rodziców dotyczące nie odbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe.