Dnia 19.05.2015 r. klasa 0 „B” i I „A” wybrały się wspólnie na wycieczkę do Gdańska, na największą w Polsce edukacyjną wystawę budowli z klocków LEGO. Dzieci obejrzały budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną; znane sceny z filmów i bajek; eksponaty interaktywne-roboty; instrumenty muzyczne; Titanic i wiele innych równie ciekawych ekspozycji. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy w Fun Parku, gdzie można było układać i tworzyć własne projekty z klocków LEGO.
27 maja 2015 w naszej szkole odbyła się uroczystość "Dnia Matki", którą zorganizowali wychowawcy klas pierwszych i drugich SP. po muzycznym przywitaniu gości, któzy przybyli bardzo licznie uczniowie klas drugich zaprezentowali się w humorystycznej bajce "Śpiąca królewna". Nowoczesna aranżacja rozbawiła mamy do łez. Były upominki, życzenia, piosenki dla mam, tym razem w rytmie disco polo. Pierwszaki próbowały wyśpiewać mamie "ja uwielbiam ją..." najładniej jak umiały. Szkolny dzień Mamy zakończył się miłymi słowami pani dyrektor i słodkim poczęstunkiem.
Kolejny raz nasi gimnazjaliści wzięli udział w wojewódzkim konkursie "Poznajmy Las" organizowanym przez Zespół Szkół im. Adama Loreta w Łęczycach. Tegoroczne zmagania przebiegały pod hasłem „Zwierzęta naszych lasów – płazy i gady” - uczennice Kornelia Zarach, Natalia Sobisz i Klaudia Gronda - na tle ponad siedemdziesięciu uczestników, godnie reprezentowały naszą szkołę. Gratulacje!
Opiekun Ilona Kozłowska.
W sobotę 16 maja po raz XVI odbył się Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej. O tytuł najlepszego recytatora walczyły 63 osoby w pięciu kategoriach z całej diecezji pelplińskiej, w tym dwie uczennice naszej szkoły. Sobotnie wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się od Mszy Świętej w parafii pw. Świętej Trójcy pod przewodnictwem kustosza kościerskich sanktuariów ks. prałata Mariana Szczepińskiego. Po niej recytatorzy udali się do salek katechetycznych, gdzie mogli zaprezentować swoje umiejętności przed jury. Uczestników oceniała komisja w składzie: Elżbieta Pryczkowska, Jerzy Stachurski, Wanda Lew – Kiedrowska, Jolanta Glińska, Bożena Ugowska, Jolanta Treder Michalska. Po wysłuchaniu recytacji ogłoszono wyniki. W kategorii kl. I – III SP, Wiktoria Daleka (kl. IIIA) wyrecytowała II miejsce, w kategorii kl. I – III GIM, Natalia Macholl otrzymała wyróżnienie!
Tego dnia również ogłoszono wyniki konkursu literackiego dla autorów wierszy. W tym roku nadesłano 103 utwory, w tym także kilka wierszy uczniów naszej szkoły. Szczęście uśmiechnęło się do Amelii Lelek z kl. II B, która otrzymała III miejsce za wiersz „Naucz mnie kochać” w kategorii: SZKOŁY PODSTAWOWE. Uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Naucz mnie kochać
Czy słonko jasne świeci od rana,
Czy wicher deszczem zacina,
Ja wciąż powtarzam, Matko kochana
Najsłabsza twoja dziecina:
Naucz mnie kochać Jezusa!
Czy życie płynąć będzie w radości,
Czy dotknie mnie ręka Pana.
Wołać wciąż będę w równej miłości,
O Matko Niepokalana:
Naucz mnie kochać Jezusa!
Gdy trwoga mi w sercu się zawieruszy,
Zapomnę że Jezus jest z nami.
Nim pamięć wróci znów,
W głębi duszy
Prosić Cię będę ze łzami:
Naucz mnie kochać Jezusa!
Amelia Lelek, kl. II B
AR
18 maja 2015 roku odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy, dotyczący lektury „Dzieci z Bullerbyn”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IIISP. Wzięło w nim udział sześć dwuosobowych drużyn z klasy III A i III B. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu dotyczącego lektury, udzielenie odpowiedzi na pytania otwarte oraz napisanie listu do wybranego bohatera książki. Z zadaniami konkursowymi najlepiej poradzili sobie:
Milena Socha i Wiktoria Daleka – I miejsce
Wiktoria Cybula i Paulina Myszk – II miejsce
Paweł Płotka i Bartłomiej Penk – II miejsce
Filip Jóskowski i Łukasz Bigus – III miejsce
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów – Bibliotekę Szkolną i Bibliotekę Publiczną. Gratulujemy i zachęcamy do czytania książek.
29 kwietnia 2015r. w Klukowej Hucie odbył się Gminny Konkurs Informatyczny INTERNADA dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy informatycznej, odpowiedzieć na pytania wykorzystując internet oraz wykonać pracę w programie Word (podsawówka) lub wykonać stronę internetową (gimnazjaliśi). Nasi uzniowie wykazali się umiejętnościami, choć troszkę szczęścia zabrakło do czołowyh lokat. Najlepsza okazała się uczennica V klasy sp - Amelia Zarach zajmując IV miejsce, tuż za nią Sylwia Tutkowska z klasy VI. Gimnazjum reprezentowali uczniowie:Adrian Szulta oraz Tobiasz Reclaw z klasy III.
12 maja 2015 roku odbyło się podsumowanie akcji "Stare książki, gry, zabawki w nowym miejscu” zorganizowanej przez świetlicę i bibliotekę szkolną. Wszyscy uczniowie, którzy przyłączyli się do akcji dostali drobne upominki przygotowane przez organizatorów. Czasami warto podzielić się czymś, co jest nam już niepotrzebne, ponieważ komuś innemu taka rzecz(książka, gra, zabawka itp.) może sprawić wiele radości. Dzięki naszym uczniom biblioteka szkolna wzbogaciła się o ciekawe pozycje książkowe, a w świetlicy są nowe zabawki. Podziękowania należą się: Weronice Myszk, Michałowi Okroj, Maksymilianowi Jank, Przemkowi Kotłowskiemu, Krzysztofowi Ceschica-Wensierskiemu, Weronice Klawiter, Jolancie Zyntek, Agacie Stencel, Kornelii Lica, Paulinie Wolskiej, Wiktorii Bigus, Oliwii Treder, Martynie Reiter, Magdalenie Reiter, Kindze Bigus, Paulinie Reiter oraz Wiktorii Brzeskiej.
"Nieważne ile masz, ale to, czy dzielisz się z innymi"
W dniu 12.05.2015 r. w naszej szkole odbył się kolejny Przegląd Scenek Profilaktycznych. Na zaproszenie odpowiedziały 4 szkoły z naszej Gminy: ZKiW Klukowa Huta, ZKiW Szymbarka, ZKiW Stężyca ( dwie klasy), ZKiW Kamienica Szlachecka. Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu był : „ Zanim będzie za późno… przemoc – znamy jej oblicza i wiemy jak reagować”. Poszczególne grupy szkolne przedstawiły bardzo ciekawe i dające do myślenia przedstawienia. Za cel nadrzędny postawiliśmy sobie uwrażliwianie młodzieży na zagrożenia współczesnego świata tj.: przemoc, agresja, uzależnienia, obojętność na ludzkie zło, zaniedbanie oraz wskazanie sposobów należytego reagowania. W podziękowaniu za trud i przygotowanie, szkoły otrzymały gry edukacyjne i dyplomy a opiekunowie symboliczne upominki. Takie spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodych ludzi. Z pewnością odbiją się pozytywnym echem w ich zachowaniu i postępowaniu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom, zapraszamy za rok!!!
Jak co roku mieliśmy okazję ponownie obejrzeć przedstawienia profilaktyczne dzięki wspaniałym aktorom teatru „ Kurtyna”. 6 maja o godzinie 10.45 klasy I-III oraz IV i V SP obejrzały przedstawienie „Zaczarowany bagaż”, który miał na celu kształtowanie sfery emocjonalnej i psychicznej dziecka w oparciu o poszanowanie autorytetów oraz eliminowanie zachowań agresywnych. O 11.45 przedstawienie "Gra o życie" obejrzały klasy VI oraz I, II, III gimnazjum. Spektakl przedstawiał następujące wartości: przyczyny powstawania sytuacji konfliktowych w rodzinie i szkole, źródła rodzenia się przemocy, agresji, zagrożenia związane ze stosowaniem używek, problem braku tolerancji.
Dzień Mamy to bardzo ważny dzień w roku. Pamiętajmy o nim i przede wszystkim pamiętajmy o naszych ukochanych mamusiach! Złóżmy im piękne życzenia, podarujmy kolorowe laurki, kwiaty i uśmiechy… a może namalujmy ich portrety?
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Samorząd Uczniowski pt. "Portret mojej Mamy".
Cele konkursu:
Uczestnicy
Grupa I: dzieci z kl. 0 – I
Grupa II: dzieci z kl. II – III
Regulamin
Dnia 26.03. 2015 odbyła się pogadanka na temat zagrożeń przy pracy w gospodarstwach, którą przeprowadził przedstawiciel KRUS p. Jan Grabowski. Zachęcał do uczestnictwa w konkursie plastycznym. Zadania się tego podjęło 43 uczestników w kategorii z klas I-III oraz IV -VI.Przeprowadzeniem konkursu zajęła się świetlica szkolna współpracując z wychowawcami i nauczycielami prowadzącymi zajęcia plastyki
Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste rozdanie nagród odbyło się 27.04.2015r.
Laureaci w kategorii klas I-III
1. Paulina Myszk
2. Estera Zarach
3. Wiktoria Bartelik
Laureaci w kategorii klas IV-VI
1. Amelia Zarach
2. Krzysztof Ceschika-Wensierski
3. Wiktoria Bigus
Cztery prace zostały wytypowane do etapu wojewódzkiego
Wyróżnieni
1. Bartosz Licbarski
2. Paulina Wolska
3. Karolina Klinkosz
4. Faustyna Szmyt
5. Kacper Czenstkowski
Reszta uczestników także otrzymała upominki.
Uważam, że złożenia konkursu zostały osiągnięte. Dzieci poszerzyły wiedzę na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym jak również rozbudziły i rozwinęły wrażliwość estetyczną i indywidualne zdolności twórcze.
Magdalena Byczkowska
17 kwietnia w naszej szkole odbyły się parafialne eliminacje „Konkursu Poezji Maryjnej”. Poezja o treści religijnej jest formą modlitwy. Recytacje wykonywane były w języku polskim jak i kaszubskim. Celem konkursu jest popularyzacja Sanktuariów Maryjnych na Kaszubach i Pomorzu, a szczególnie Sanktuariów: Matki Bożej Królowej Rodzin i Matki Bożej Bolesnej w Kościerzynie.
Recytatorami byli uczniowie wytypowani drogą eliminacji szkolnych, trzech szkół należących do parafii p.w. Św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej: SP w Lisich Jamach, SP w Borzestowie oraz ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej. Komisja w składzie: Barbara Furman, Maria Birr oraz Izabela Grabowiecka po wysłuchaniu 20 recytatorów, wyłoniła następujących laureatów w poszczególnych kategoriach:
Kategoria kl. 0:
I miejsce – Alex Penkowski (SP Borzestowo),
II miejsce – Maja Szulfer (ZKiW Kamienica Szlachecka),
III miejsce – Agnieszka Stankowska (SP Borzestowo),
Wyróżnienie – Martyna Kończyńska (ZKiW Kamienica Szlachecka).
Kategoria kl. I – III:
I miejsce – Wiktoria Daleka, wiersz w j. kaszubskim (ZKiW Kamienica Szlachecka),
II miejsce - Martyna Warmowska (SP Lisie Jamy),
III miejsce – Wiktoria Żołądz (SP Borzestowo),
Wyróżnienie – Julia Gnyba (SP Lisie Jamy)
Kategoria kl. IV – VI:
I miejsce – Kornelia Węsierska (SP Lisie Jamy),
II miejsce – Julia Szlagowska (ZKiW Kamienica Szlachecka),
III miejsce – Magdalena Chrapkowska (SP Borzestowo),
Wyróżnienie – Aleksandra Leik (SP Lisie Jamy).
Kategoria kl. I – III GIM:
I miejsce – Natalia Macholl,
II miejsce – Paulina Maszk.
Laureaci I miejsc w poszczególnych kategoriach, będą reprezentować naszą parafię na „Diecezjalnym Konkursie Poezji Maryjnej”, który odbędzie się 16 maja w Kościerzynie.
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!
W czwartek 16 kwietnia w Szkole Podstawowej uczniowie klas III wzięli udział w Międzyklasowym Konkursie Ortograficznym. Przygotowując się do niego uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami ortograficznymi, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. W wyniku eliminacji klasowych wyłoniono 11 osób, które przystąpiły do końcowego dyktanda. Mistrzami Ortografii zostali: Wiktoria Daleka z klasy IIIa i Bartłomiej Penk z klasy IIIb. Wszyscy uczestnicy za swój trud otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
W. Kobiela, J. Koniuszewska
Od rana |
Od godz. 12.00
|
||
Lp. |
Nazwisko i imię dziecka |
Lp. |
Nazwisko i imię dziecka |
1. |
Andrik Jakub |
1. |
Dawidowski Ksawery |
2. |
Andrik Jan |
2. |
Kobiela Hubert |
3. |
Bartelik Paulina |
3. |
Kuziemkowska Kornelia |
4. |
Bielawa Anastazja |
4. |
Lisakowski Tobiasz |
5. |
Gronda Marcin |
5. |
Mach Lilianna |
6. |
Hinc Michał |
6. |
Mejer Kinga |
7. |
Jóskowska Agata |
7. |
Zdrojewski Igor |
8. |
Kobiela Dawid |
|
|
9. |
Konkol Lena |
|
|
10. |
Leoniuk Aleksandra |
|
|
11. |
Leoniuk Stanisław |
|
|
12. |
Literska Zofia |
|
|
13. |
Mejer Damian |
|
|
14. |
Mejer Sebastian |
|
|
15. |
Pryczkowska Amelia |
|
|
16. |
Rambowski Nataniel |
|
|
17. |
Reiter Łucja |
|
|
18. |
Richert Robert |
|
|
19. |
Stencel Amelia |
|
|
20. |
Stencel Nikola |
|
|
21. |
Sypion Daria |
|
|
22. |
Walkusz Maksymilian |
|
|
23. |
Warmowska Sylwia |
|
|
Masz zabawki, kompletne gry i puzzle, książki, klocki, artykuły papiernicze lub maskotki, których już nie używasz, tylko przekładasz je z miejsca na miejsce - przynieś je do szkoły. Zbiórka obejmuje:
- zabawki (pluszami, lalki, samochodziki, klocki);
- gry edukacyjne;
- książki ( dla dzieci i młodzieży).
Książki zasilą zbiory biblioteki, zaś zabawki i gry znajdą swoje nowe miejsce w świetlicy.
Zbiórka trwa od 27. 04. 2015r. do 08.05.2015 r.
Miejsce zbiórki: świetlica lub biblioteka szkolna.
Uwaga!!! Na wszystkich, którzy przyłączą się do akcji czekają miłe niespodzianki.
We wtorek 14 kwietnia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbył się finał Konkursu Plastycznego „Malownicze Kaszuby”. W konkursie udział wzięli uczniowie z 26 szkół podstawowych z obszaru LGR Kaszuby. Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Dominik Wons (kl. 0) – I miejsce, Damian Hinc (kl.0) – wyróżnienie oraz Martyna i Magdalena Reiter (kl. IV B), które także otrzymały wyróżnienia za wykonane prace plastyczne.
Celem konkursu zorganizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką Kaszuby było w szczególności promowanie atrakcyjności obszaru LGR Kaszuby jako obszaru atrakcyjnego turystycznie, popularyzacja ekoturystyki, wędkarstwa i rybactwa wśród dzieci i młodzieży.
Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 200 prac, spośród których Komisja Konkursowa wyłoniła łącznie 100 laureatów w trzech kategoriach wiekowych. Wspaniałą atmosferę podczas finału stworzyli animatorzy, którzy bawili uczestników spotkania. Wśród atrakcji dla dzieci były liczne zabawy integracyjne, tańce, skręcanie balonów, malowanie twarzy, bańki mydlane, dmuchana zjeżdżalnia oraz chodzące postacie Myszki Miki i Mini.
A. Reiter
13 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.
W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się drużyna reprezentująca szkołę z Szymbarka. II miejsce zajęła SP ze Stężycy, III miejsce SP Kamienica Szlachecka, IV miejsce SP Gołubie i miejsce V SP Klukowa Huta. Natomiast w kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce uzyskało Gimnazjum z Kamienicy Szlacheckiej. II miejsce zajęło Gimnazjum z Szymbarka, III miejsce ex aequo Klukowa Huta i Gołubie, miejsce IV Stężyca.
Eliminacje obejmowały test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego przygotowany przez nauczyciela techniki, test umiejętności na rowerowym torze przeszkód (ustawiony zgodnie z zasadami regulaminu) oraz zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie wzajemnie się dopingowali w sportowej atmosferze. Nad całością czuwali przedstawiciel policji, służby zdrowia oraz opiekunowie grup. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom wiedzy i umiejętności. Wręczyła laureatom dyplomy oraz nagrody z życzeniami kolejnych sukcesów.
Drużyny, które zajęły I miejsca będą miały okazję powalczyć o kolejne podium na eliminacjach powiatowych.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!
29.03.15 w Sierakowicach odbyła się już XVI edycja Powiatowego Przeglądu "Kaszebsko Bina''.Nasz młody zespół Wicherki spróbował swych sił na scenie pokazując kaszubską legendę o Juracie. Przygoda młodej Juraty zakochanej w zwykłym rybaku opowiada o tym skąd wziął się bursztyn nad brzegiem Bałtyku. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Agnieszka Rinc.Towarzyszyła jej świta Bursztynek, poza tym rybacy i okrutny władca mórz Neptun. Całość widowiska spajał taniec oraz śpiew debiutujących solistów Wiktorii Dalekiej i Filipa Flisikowskiego. Podkład i linię melodyczną do widowiska usłyszeliśmy w wykonaniu Natalii Macholl.
Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskich wyborach książek. 27. 03. 2015 r. uczniowie mogli wrzucić do urny karty z tytułami trzech wybranych książek. Celem akcji jest:
*Poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów.
*Dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań czytelniczych uczniów.
*Promocja czytelnictwa.
*Promocja bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym i lokalnym.
*Kształtowanie postaw obywatelskich.
*Upowszechnienie zasad organizacji wyborów
Organizator:
Redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” z partnerami:
Patronat nad wyborami objęła pani minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.
Wśród szkół uczestniczących w wyborach rozlosowane zostaną nagrody, m.in.:
Wykaz książek Klasy I-IIISP
LP |
Tytuł |
Autor |
Liczba oddanych głosów |
1 |
Anaruk, chłopiec z Grenlandii |
Czesław Centkiewicz |
14 |
2 |
Dzieci z Bullerbyn |
Astrid Lindgren |
13 |
3 |
Zaczarowana zagroda |
Czesław Centkiewicz |
13 |
4 |
Szewczyk Dratewka |
Janina Porazińska |
5 |
5 |
Garfield |
Jim Davis |
4 |
6 |
Pięciopsiaczki |
Wanda Chotomska |
3 |
7 |
Karolcia |
Maria kruger |
2 |
8 |
Martynka |
Gilbert Delahaye |
2 |
9 |
Tytus, Romek i Atomek |
Henryk Jerzy Chmielewski |
2 |
10 |
Wakacje Mikołajka |
Rene Goscinny |
2 |
11 |
Mikołajek i inne chłopaki |
Rene Goscinny |
1 |
12 |
Puc, Bursztyn i goście |
Jan Grabowski |
1 |
13 |
Brzydkie kaczątko |
H. Ch. Andersen |
1 |
14 |
Franklin |
Brenda Clark |
1 |
15 |
Emilka i magik |
Kelly McKain |
1 |
Wykaz książek klasy IV-VI
1 |
Hobbit |
J. R.R. Tolkien |
16 |
2 |
Harry Potter |
J.K. Rowling |
16 |
3 |
Dzieci z Bullerbyn |
Astrid Lindgren |
14 |
4 |
Wakacje Mikołajka |
Rene Goscinny |
13 |
5 |
Opowieści z Narnii |
C. S. Lewis |
9 |
7 |
Ten Obcy |
Irena Jurgielewiczowa |
9 |
8 |
Szatan z siódmej klasy |
Kornel Makuszyński |
8 |
9 |
Dynastia Miziołków |
Joanna Olech |
8 |
10 |
Magiczne drzewo |
Andrzej Maleszka |
7 |
11 |
Feliks, Net i Nika |
Rafał Kosik |
5 |
12 |
Ania z Zielonego Wzgórza |
L. M. Montgomery |
4 |
13 |
W 80 dni dookoła świata |
Juliusz Verne |
3 |
14 |
Przygody Tomka Sawyera |
Mark Twain |
3 |
15 |
Filipek i wakacje |
Małgorzata Strękowska-Zaremba |
3 |
16 |
Filipek i dziewczynki |
Małgorzata Strękowska - Zaremba |
3 |
17 |
Dzienniczek Cwaniaczka |
Jeff Kinney |
3 |
18 |
Wojna czarownic |
Maite Carannza |
3 |
19 |
Trzynastka na karku |
Katarzyna Majgier |
3 |
20 |
Upiorna szkoła |
Anthony Horowitz |
2 |
21 |
Chłopcy z Placu Broni |
Ferenc Molnar |
2 |
22 |
Mariolka |
Katarzyna Dembska |
2 |
23 |
Robinson Cruzoe |
Daniel Defoe |
1 |
24 |
Harry Potter i Więzień Azkabanu |
J. K. Rowling |
1 |
25 |
Między zabawą i chemią |
Zivko. K. Kostic |
1 |
26 |
Telefony do przyjaciela |
Anna Lacina |
1 |
27 |
Oskar i pani Róża |
E. E. Schmitt |
1 |
28 |
Scooby –Doo |
|
1 |
Wykaz książek klasy I – III Gimnazjum
1 |
Wiedźmin |
Sapkowki A. |
10 |
2 |
Dziennik Cwaniaczka |
Jeff Kinney |
6 |
3 |
Hobbit czyli tam i z powrotem |
J.R R. Tolkien |
5 |
4 |
Władca pierścieni |
J. R. R. Tolkien |
5 |
5 |
Szatan z siódmej klasy |
Kornel Makuszyński |
4 |
6 |
Dziewczyna z miasta |
Mary Lynn Baxter |
4 |
7 |
Miasto z lodu |
Małgorzata Warda |
4 |
8 |
Śmiertelna klątwa |
Agatha Christie |
4 |
9 |
Oskar i pani Róża |
E. E. Schmitt |
3 |
10 |
Zmierzch |
S. Meyer |
3 |
11 |
Gwiazd naszych wina |
John Green |
3 |
12 |
Kamizelka |
Bolesław Prus |
3 |
13 |
Kamienie na szaniec |
Kamiński A. |
3 |
14 |
Mały Książę |
Antoine de Saint-Exupery |
2 |
15 |
Dziennik nastolatki |
Melody Carlson |
2 |
16 |
Stowarzyszenie umarłych poetów |
Nancy H. Kleinbaum |
2 |
17 |
Krzyżacy |
Henryk Sienkiewicz |
2 |
18 |
Upiorna szkoła |
Anthony Horowitz |
2 |
19 |
Zwiadowcy |
John Flanagan |
2 |
20 |
Wyznania zakupoholiczki |
Sophie Kinsella |
1 |
21 |
Proroctwo sióstr |
Michelle Zink |
1 |
22 |
Cień nocy |
Andrea Cremer |
1 |
23 |
Adanna |
Tom Davis |
1 |
24 |
Słodkie kłamstewka |
Sara Shepard |
1 |
25 |
Pan Tadeusz |
Adam Mickiewicz |
1 |
26 |
Przygody kanoniera Dolasa |
Kazimierz Sławiński |
1 |
27 |
Kłamczucha |
Małgorzata Musierowicz |
1 |
Dnia 31.03.2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą pisankę pt. „Ale jaja”. Celem konkursu było: rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci, promowanie aktywności twórczej dzieci i rozwijanie zainteresowania tradycjami świątecznymi.
Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, ponieważ wzięło w nim udział aż 80 uczniów. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością. Wszystkie przyniesione pracy były wyjątkowo piękne, dlatego komisja w składzie: p. R. Wolska-Wardęska, p. K Stefanowska miały bardzo trudne zadanie. Po długiej i trudnej naradzie wyłoniono jednak zwycięzców.
WYNIKI KONKURSU:
Kategoria klas I-III SP
I miejsce: Paulina Walkusz kl. IIa
Wyróżnienia: Wiktoria Cybula kl IIIa, Antonina Zdrojewska kl Ib, Milena Socha kl IIIa, Paweł Mański kl IIIa, Estera Zarach kl IIa
Kategoria klas IV – VI SP
I miejsce: Kinga Bigus kl. IVb
Wyróżnienia: Michał Okroj kl. IVb, Maksymilian Jank kl. IVb, Patryk Szulta kl. VI, Martyna Drewing kl. IVb, Karolina Hildebrandt kl.IVa
Kategoria klas I-III Gim.
I miejsce: Paulina Maszk kl. III
Wyróżnienia: Natalia Klinkosz kl. III, Faustyna Klinkosz kl. I, Magdalena Cichosz kl. III, Alicja Birr kl. III, Marcin Marczyński kl. I
Gratulujemy!
Prace konkursowe można obejrzeć w Fotogalerii– Konkurs wielkanocny.