Dnia 27.03.2015r. - piątek, otrzymamy darmową dostawę jabłek. Każda z rodzin naszej placówki proszona jest o zgłoszenie się tego dnia po odbiór skrzynki owoców w godz. od 1300 - 1500.
Dnia 25.03.2015 r. w klasie „0”B odbyło się rozstrzygniecie konkursu pt. „Wielkanocne zajączki, baranki i inne cudeńka”. Celem konkursu było: rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci, promowanie aktywności twórczej dzieci i rozwijanie zainteresowania tradycjami świątecznymi.
WYNIKI KONKURSU:
Gratulujemy wszystkim młodym artystom, a ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie. Prace można obejrzeć na żywo na wystawie w Oddziale Przedszkolnym kl. „O” B oraz na zdjęciach w fotogalerii.
Zapisy dzieci do zerówek na rok szkolny 2015/2016 odbędą się 26 marca (czwartek) 2015r. w godz. 800 - 1700.
Karta zgłoszenia dostępna jest na naszej stronie w zakładce Rekrutacja - Szkoła Podstawowa - Zał. Nr 4.
W piątek 20 marca również w klasach I-III obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia uczniowie spotkali się wspólnie z wychowawcami na holu, gdzie przywitała ich Pani Wiosna. Rozdała każdej z klas zadania do wykonania. Dzieci poznały wiosenne ptaki, kwiaty, obrzędy związane z tą porą roku. W typowo wiosennej atmosferze udało się nam pożegnać zimę i przywitać nową porę roku.
Samorząd uczniowski ogłasza konkurs na najpiękniejsze wielkanocne jajo.
Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie PISANKI WIELKANOCNEJ - ozdobienie wydmuszki, plastikowego, drewnianego lub innego jajka dowolną techniką plastyczną, kierując się tematem konkursu. Liczy się kreatywność, różnorodność technik plastycznych, pomysłowość.
Prace będą oceniane w następujących kategoriach:
* klasy I-III SP
* klasy IV-VI SP
*klasy I-III Gim.
Termin składania prac: 31.03.2015r.
Miejsce: Biblioteka Szkolna
Zapraszamy do udziału w konkursie
Samorząd Uczniowski
Dzień 20 marca to w naszej szkole Dzień Samorządności i Dzień Ziemi równocześnie. Od samego rana uczniowie prowadzili lekcje, przygotowywali plakaty oraz oglądali prezentacje z degustacji, które sami wcześniej zorganizowali. Te degustacje miały na celu pokazanie (i "posmakowanie") uczniom, jakie substancje odżywcze znajdują się w pokarmach, tak więc klasa V przygotowywała pokarmy bogate w białka i degustowała je razem z klasą VI, klasa IVa przygotowała pokarmy bogate w witaminę C a IVb w witaminę D i zapraszały się nawzajem, itd, itd... Dzisiaj mogliśmy obejrzeć nasze wielodniowe trudy przygotowań uwiecznione na zdjęciach. Obejrzeliśmy również zdjęcia z Dnia z Nauką (z Edu Fun), a także slajdy z Dnia Naleśnika. Na końcu odbył się pokaz chemiczny, w którym uczniowie klasy II gimnazjum wykrywali substancje odżywcze zawarte w pokarmach za pomocą odczynników i reakcji chemicznych. Były białka, była skrobia, było dużo kolorowej piany, trochę dymu i..., a przede wszystkim dużo zabawy i ...nauki. Ilona Kozłowska.
13.03.2015 Nasz zespół wziął udział w XII Powiatowym Konkursie Teatralnym "W teatrze życia" Tadeusz Różewicz. Konkurs był dwuetapowy. Część teoretyczna obejmowała 77 trudnych pytań z życia i twórczości Tadeusza Różewicza. W tej części w konkursowe szranki stanęły Natalia Sobisz i Klaudia Gronda. W drugim etapie należało przygotować współczesny spektakl oparty na twórczości Różewicza. Starsze Wicherki przygotowały ilustrację sceniczną wiersza pt. "List do ludożerców". Nowatorska odsłona tekstu lirycznego podobała się jurorom i Starsze Wicherki zajęły I miejsce.
12.03.2015 r. na Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Szymbarku, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Weronika Myszk i Jolanta Gronda; z klasy II G: Przemysław Birr oraz z klasy III G: Natalia Sobisz.
Uczennica Natalia Sobisz zdobyła II miejsce i tym samym zakwalifikowała się do Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Przemysław Birr zdobył miejsce IV.
Wszyscy wykazali dużą wiedzę, czego im gratulujemy!
Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi,
a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
Konfucjusz
W Dniu z nauką - 11 marca wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.
Dzień rozpoczął się widowiskowym pokazem specjalnym dla całej szkoły pod tytułem „Wściekły, ciekły azot! Był to pokaz z użyciem ciekłego azotu. Zobaczyliśmy i poczuliśmy rakiety wodno-azotowe oraz wybuchy wodno-azotowe…
Następnie w klasach odbywały się EKSPERYMENTY Z NAUKOWCAMI:
Gabriel Fahrenheit pokazał nam zimno jeszcze większe niż na Antarktydzie,
Mikołaj Kopernik pokazał nam kosmos,
Daniel Gralath – elektrostatykę a elegancka Maria Skłodowska-Curie – promieniotwórczość.
Na zakończenie czekała na dzieci jeszcze jedna niespodzianka - pokaz specjalny – CHEMIA OGNIA czyli Chemiczna lawa, Chemiczne eksplozje, Zwariowana chemiczna piana ….
Emocje sięgały zenitu!!!! Dym i ogień sięgał niemal do „sufitu”!!! Uczniowie stwierdzili, że to był ich „najlepszy dzień w szkole …”, lepszej rekomendacji nie potrzeba…..
Zdjęcia w fotogalerii.
Dnia 10.03.2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego kl. „0”B w ramach zajęć „Recepta na zdrowe zęby” odwiedziły gabinet stomatologiczny w Ośrodku Zdrowia. Pani doktor powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedziała o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Pani doktor porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania dzieciaki otrzymały szczoteczki do zębów i w podziękowaniu za wizytę wręczyły Pani doktor upominek.
Serdecznie dziękujemy Pani doktor za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.
AnnaSpierewka
W dniach 5-6.03.2015r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej. Do konkursu przystąpiło 41 uczniów.
Uczestnicy zostali wyłonieni w drodze eliminacji klasowych i recytowali wiersze i fragmenty prozy z zakresu literatury polskiej. Ocenie podlegał: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Uczniowie byli oceniani w trzech kategoriach: w kategorii I-III SP, IV-VI SP i I - III gimnazjum.
Komisja w składzie: p. I. Grabowiecka, p. Maria Birr i p. Barbara Furman wyłoniła zwycięzców:
Kategoria klas I – III:
I miejsce: Milena Socha
II miejsce: Wiktoria Daleka
III miejsce: Oliwia Daleka
Wyróżnienie: Wiktoria Bartelik, Marcin Młyński, Faustyna Szmyt
Kategoria klas IV – VI:
I miejsce : Amelia Zarach
II miejsce: Martyna Bartelik
III miejsce : Julia Baranowska
Wyróżnienie: Wiktoria Brzeska, Anna Maszk, Sylwia Tutkowska
Kategoria gimnazjum:
I miejsce: Przemysław Birr
II miejsce: Patrycja Macholl
III miejsce: Klaudia Malek
Wyróżnienie: Wiktoria Mach, Maciej Kosanecki, Robert Macholl
Kategoria poezja śpiewana:
I miejsce: Natalia Macholl
II miejsce: Paulina Maszk
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy uznania, nagrody książkowe oraz gratulacje. Ponadto osoby, które zajęły I i II miejsce przeszły do kolejnego etapu konkursu. Odbędzie się on 11 marca 2015r. w Stężycy. Życzymy powodzenia!
22 lutego uczniowie uczący się j. kaszubskiego z kl. I GIM, pojechali na wycieczkę do Gniewu. Wraz z paniami Basią Czaja i Anią Reiter chcieli bliżej poznać cząstkę malowniczego regionu, jakim jest Kociewie. Zamek w Gniewie to najpotężniejsza twierdza Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły, zbudowana na przełomie XIII i XIV wieku, jako siedziba konwentu i komtura.
Gdy uczniowie przybyli na nowo otwarty dziedziniec zamkowy, czekał na nich pan przewodnik, który ubrany był w strój charakterystyczny dla tego zamku. Opowiadał o dziejach o zamku, a także oprowadził po Rynku i starym mieście. Po drodze zaprowadził zwiedzających do kościoła parafialnego p.w. św. Mikołaja, w którym trwają badania archeologiczne, podczas których odnaleziono kryptę Radziwiłłów, masowe groby, szereg szat, monet, medalików i różańców.
Następnie wszyscy wzięli udział w zajęciach z łucznictwa. Każdy mógł się wykazać szyciem z łuku. Ten dzień dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
AR
Dnia 27.01.2015r. odbyła się wycieczka klasy VI do Gdyni. Celem tej wyprawy była wizyta w Centrum Nauki Experyment.
Na miejsce dotarliśmy wygodnym busem. Następnie całą grupą udaliśmy się do budynku, gdzie w szatni zostawiliśmy swoje kurtki. Przez następne dwie i pół godziny mogliśmy testować dowolne eksperymenty. W jednym z miejsc poznaliśmy tajemnice świata wodnego. Przy użyciu wody można na przykład toczyć piłkę albo wprawić w ruch koło. W innym miejscu mogliśmy oglądać przyrodę, a także słuchać śpiewu ptaków.
Niesamowitym przeżyciem był symulator trzęsienia ziemi. Ciekawym, a zarazem przyjemnym miejscem były materace relaksacyjne. Oprócz tego zobaczyliśmy mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Później udaliśmy się na obiad do KFC.
Po dniu pełnym atrakcji powróciliśmy do szkoły. Centrum Nauki Experyment jest miejscem, gdzie można połączyć naukę z zabawą. Bardzo podobała mi się ta wyprawa.
Patryk Szulta
W środę 11.02.2015r. od godz. 1700 do 1900 w ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej odbędzie się dyskoteka dla uczniów klas IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum. Biletem wstępu jest pisemna zgoda od rodziców. Osoby chętne, które nie otrzymały formularza zgody są proszone o przyniesienie zgody napisanej odręcznie.
Serdecznie zapraszamy!!!
Uczniowie klasy II gimnazjum: Natalia Sobisz, Klaudia Gronda, Mateusz Ceschica-Wensierski i Damian Pałasz w ramach projektu edukacyjnego realizowanego w kl. II pod opieką p. Doroty Literskiej organizują cykl spotkań dla uczniów klasy VI w celu pomocy przed sprawdzianem szóstoklasisty. Tematyką będą: figury płaskie, figury przestrzenne, procenty, równania i liczby wymierne.
Spotkania odbywać się będą w soboty (21 lutego, 28 lutego,
7 marca, 14 marca, 21 marca) w godzinach 12.00-13.30. Obecność dobrowolna. Dowóz we własnym zakresie.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Klaudia Gronda
Natalia Sobisz
Mateusz Ceschica-Wensierski
Damian Pałasz
Dorota Literska
Data |
Godziny |
Opiekun |
Rodzaj zajęć |
Miejsce |
Poniedziałek 02.02.2015r
|
9.15 – 13.15
|
Barbara Czaja- 2 godz. Rozalia Furman- 2 godz. |
Wyjazd na basen - uczniów SP |
Kościerzyna |
Wtorek 03.02.2015r
|
9.15 – 13.15
|
Barbara Czaja- 2 godz. Rozalia Furman- 2 godz.
|
Wyjazd na basen - uczniów kl. VI i Gimnazjum |
Kościerzyna
|
9.00 – 12.00
|
Janusz Zarach 3 godz. |
Zaj. sportowe dla kl. I-III SP |
Hala sportowa
|
|
Środa 04.02.2015r |
9.00-12.00
|
Janusz Zarach 3 godz. |
Rozgrywki w halową piłkę nożną i ręczną - chłopcy z kl. I – III gimnazjum |
Hala sportowa
|
Czwartek 05.02.2015r |
9.00-12.00
|
Janusz Zarach 3 godz. |
Rozgrywki w halową piłkę nożną i ręczną - chłopcy z Kl. IV, V, VI SP
|
Hala sportowa
|
Piątek 06.02.2015r
|
9.00-12.00 |
Janusz Zarach 3 godz. |
Rozgrywki w piłkę nożną i ręczną dla dziewcząt z kl. IV, V, VI SP |
Hala sportowa |
Wtorek 10.02.2015r |
9.00-12.00 |
Janusz Zarach Janusz Chmurzyński |
Rozgrywki w piłkę nożną Kl. I – III SP |
Hala Widowiskowo – Sportowa STĘŻYCA |
Dnia 30.01.2015r. w piatek o godz.16.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami.
16.00 spotkanie z psychologiem na temat ,,Jak mądrze kochać swoje dziecko - system kar i nagród".
po spotkaniu z psychologiem - rozmowy indywidualne z wychowawcami i nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy.
22.01.2015 r., w naszej szkole odbyła się uroczystość z Okazji Dnia Babci i Dziadka, którą przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego, grupa: A i B.
Przybyłych licznie gości powitała Pani Dyrektor Bernadeta Kucyk.
Wnuczęta zaprezentowały swoim babciom i dziadkom przedstawienie a także wierszyki
i piosenki oraz wręczyły, przygotowane przez siebie laurki i upominki. Dziadkowie chwalili talenty aktorskie swoich wnucząt i nagrodzili ich gromkimi oklaskami
Następnie wszyscy wzięli udział we wspólnym słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców dzieci.
ZMIANA GODZIN ODWOZÓW OD DNIA 07.01.2015 ROKU.
INFORMUJEMY RÓWNIEŻ, ŻE PORANNE DOWOZY NIE ULEGŁY ZMIANOM.
KIERUNEK |
BORUCINO |
OSTROWO |
||
ODWÓZ |
I |
II |
I |
II |
PONIEDZIAŁEK |
13:05 |
15:25 |
13:45 |
16:05 |
WTOREK |
13:05 |
15:25 |
13:45 |
16:05 |
ŚRODA |
13:05 |
15:25 |
13:45 |
16:05 |
CZWARTEK |
13:05 |
15:25 |
13:45 |
16:05 |
PIĄTEK |
13:05 |
15:25 |
13:45 |
16:05 |
Numer kursu Oznaczenie |
7051 S |
7052 S |
7053 S |
7054 S |
|
Lp. |
Dworce i przystanki |
|
|
|
|
1 |
Kamienica Szlachecka |
|
14:07 |
|
16:05 |
2 |
Cybulowo |
|
14:04 |
|
16:08 |
3 |
Ostrowo |
|
14:01 |
|
I |
4 |
Szramnica |
|
13:58 |
|
16:13 |
5 |
Leszczynki |
|
13:53 |
|
16:17 |
6 |
Kamienica Szlachecka wyb. |
|
13:48 |
|
16:22 |
7 |
Kamienica Szlachecka |
13:42 |
13:45 |
16:02 |
16:25 |
8 |
Przyrowie Krzyż |
13:38 |
|
15:58 |
|
9 |
Przyrowie Wieś |
13:35 |
|
15:55 |
|
10 |
Wygoda |
13:32 |
|
15:52 |
|
11 |
Łączyno Krzyż |
13:29 |
|
15:49 |
|
12 |
Łączyno Wieś |
13:26 |
|
15:46 |
|
13 |
Łączyno Szkoła |
13:23 |
|
15:43 |
|
14 |
Łączyno Kapliczka |
13:21 |
|
15:41 |
|
15 |
Borucino Kamienny Dół |
13:19 |
|
15:39 |
|
16 |
Borucino Stacja Limnologiczna |
13:16 |
|
15:36 |
|
17 |
Borucino |
13:11 |
|
15:31 |
|
18 |
Kamienica Szlachecka |
13:05 |
|
15:25 |
|