Nawigacja

  • "Kłamczucha" w naszej szkole

         Grupa uczniów  klasy VI, uczęszczająca na zajęcia dodatkowe z języka polskiego przygotowała dla swoich koleżanek i kolegów przedstawienie pt. "Kłamczucha". Premiera spektaklu odbyła się 25 czerwca. Scenariusz powstał na podstawie książki Małgorzaty Musierowicz. Przewrotnie skonstruowana akcja, przeniosła nas w świat wakacyjnej miłości, której koniec zaskoczył wszystkich. Był to również krótki „wykład” o mówieniu prawdy, o konsekwencjach kłamstwa, o celu, który nie zawsze uświęca środki.

         Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy naszej publiczności. Przepraszamy za drobne "wpadki", no cóż daleko nam do profesjonalnych aktorów. Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć nas na żywo zamieszczamy kilka zdjęć.

     

  • Dzień Dziecka w zerówce B

    Dzień Dziecka w zerówce B

    Dnia 02.06.2014 r. kl. „0” B obchodziła Dzień Dziecka. Tego dnia dla dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in.: malowanie kolorową kredą na asfalcie, puszczanie baniek mydlanych, zabawy na placu zabaw, gry i konkursy z nagrodami! Kolejną atrakcją miał być piknik na wiosennej łące ale z powodu niesprzyjającej pogody piknik odbył się w sali. Przy tak dobrej zabawie nie zabrakło również lodów i mnóstwo słodkości. Dzieci bawiły się świetnie!!!

    Wychowawca klasy: Anna Spierewka

     

  • Światowy Dzień bez Tytoniu

    Światowy Dzień bez Tytoniu
    Zachęcamy wszystkich Rodziców do obejrzenia wystawy prac uczniów naszej szkoły powstałych podczas obchodów tegorocznego Światowego Dnia bez Tytoniu. W tym roku oprócz profilaktyki prozdrowotnej hasłem przewodnim było zwrócenie uwagi również na szkodliwość społeczną oraz ekonomiczną palenia tytoniu. Na holu głównym szkoły można obejrzeć prace zarówno naszych najmłodszych uczniów - z klas I - III szkoły podstawowej jak i gimnazjum.
    Ilona Kozłowska
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

     

  • Rowerami po Kaszubach

    Rowerami po Kaszubach

    Dnia 30 maja w piątek, uczniowie kl. VI w ramach godzin języka kaszubskiego, pod opieką pań: Anny Reiter i Lucyny Klinkosz, wybrali się na wycieczkę rowerową.
    Wszyscy uczestnicy wycieczki o godz. 13.00 zebrali się przed szkołą i już po chwili zadowoleni i podekscytowani wsiedli na swoje rowery. Nasza trasa prowadziła przez Przyrowie, Łączyno aż na półwysep Hel, który oddziela zatokę Jeziora Łączyńskiego od jeziora Raduńskiego Dolnego. Z wielkim zaciekawieniem wszyscy obserwowali piękne widoki, które rozpościerały się wzdłuż szlaku turystycznego. Nad jeziorem Raduńskim Dolnym mieliśmy chwilę wytchnienia i odpoczynku. Potem z uśmiechem na twarzy, aczkolwiek trochę smutni, wyruszyliśmy w powrotną drogę, która tym razem prowadziła z Łączyna przez Łączyński Młyn, Wygodę i Przyrowie. Zakończenie naszej wyprawy rowerowej nastąpiło oczywiście przed szkołą. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że piękna jest nasza „Szwajcaria Kaszubska”.

  • Dzień Matki

    Dzień Matki

    Dnia 29 maja w naszej szkole odbył się Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klas I i II przygotowali część artystyczną. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, które bardzo podobały się mamom. Nie brakowało łez i wzruszeń. Ponadto dzieci przygotowały upominki i poczęstunek przy kawie. Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców.
    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

  • Dzień Mamy i Taty

    Dzień Mamy i Taty

    Dnia 26.05.2014 r. Kl. „0” B uczciła „Dzień Mamy i Taty”. Dzieci przygotowały nie tylko upominki ale i również wzruszające piosenki i wiersze. Na koniec odbył się taniec rodziców ze swoimi pociechami, w którym dzieci chciały podziękować słowami  piosenki: „Ten jeden dzień dla naszych mam to jak by ciut za mało, dla naszych mam to cały świat darować by się chciało!” Trzeba przyznać że nie jednej mamie zakręciła się łezka w oku!

    Wychowawca klasy: Anna Spierewka

  • Nasze koleżanki w Finale Turnieju Tymbarka

    Nasze koleżanki w Finale Turnieju Tymbarka

    Drużyna z Miłoradza reprezentowała województwo pomorskie w finale krajowym dziewcząt U-10. Do drużyny reprezentującej woj. pomorskie dołączyły dziewczęta grające w finale wojewódzkim w drużynie Szkoły Podstawowej w Klukowej Hucie. Julia Formela ze szkoły w Klukowej Hucie oraz Julia Cichosz ze szkoły w Kamienicy Szlacheckiej przez dwa dni walczyły w stolicy. W grupie dziewczęta wygrały wszystkie swoje spotkania, by przegrać w ćwierćfinale. Kolejne dwa spotkania to znowu zwycięstwa. Ostatecznie zajęły ze swoją drużyną V miejsce w kraju. Zawodniczki w Warszawie nie tylko rywalizowały sportowo, ale także miały okazje do poznawania miasta. Zwiedziły między innymi Stadion Narodowy. Gratulujemy!!!

  • Lekcje kaszubskiego w plenerze

    Lekcje kaszubskiego w plenerze

         „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to powiedzenie często pasuje do nas, bo chociaż mamy wspaniałe okolice to wybieramy się daleko, by coś ciekawego zobaczyć czy odpocząć na łonie natury. Uczniowie kl. V w tym roku uczęszczają na zajęcia z historii i kultury Kaszub, na których robią wszystko, aby powyższe powiedzenie do nich nie przystawało. Zgodnie z programem część zajęć  odbywa się w terenie, bo tylko w ten sposób, przemierzając na własnych nogach najbliższą okolicę, można dostrzec piękno niepowtarzalnego krajobrazu, ciekawe miejsca i fantastycznych ludzi, których na co dzień mijamy bez świadomości tego jacy są wyjątkowi. Wiosna sprzyja wędrówkom.  Zaczęliśmy  od Góry Zamkowej, którą otacza tajemniczy świat legend i podań. Chętnych i spragnionych wrażeń zapraszamy!

  • Wojewódzki Konkurs "Poznajmy Las" w Łęczycach

    Wojewódzki Konkurs "Poznajmy Las" w Łęczycach

    W tym roku, zwyczajem lat ubiegłych, uczniowie klas gimnazjalnych walczyli o godne zaprezentowanie się na Wojewódzkim Konkursie "Poznajmy Las". Konkurs ten odbywa się w Łęczycach i tematyką obejmuje nie tylko treści typowo biologiczne, ale również bardzo specjalistyczne terminy z zakresu leśnictwa. Tematem przewodnim tegorocznej - XII edycji tego konkursu był Ekosystem lasu. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Natalia Sobisz, Klaudia Gronda oraz Szymon Bucior. Uczniowie zasługują na szczere słowa pochwały za podjęcie tak ogromnego trudu oraz osiągnięcie dobrych wyników.
    Gratulacje!
    Opiekun: Ilona Kozłowska

  • Konkurs Matematyczny klas V-VI

    Konkurs Matematyczny klas V-VI

    W Szymbarku 23 maja odbył się „Konkurs Matematyczny klas V – VI szkół podstawowych”. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Szulta, Jolanta Gronda, Krzysztof Ceschica-Wensierski uczniowie klasy V oraz Adam Cichosz z klasy VI. Krzysztof Ceschica-Wensierski zajął VI miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

  • „Owady Małe i Duże”

    „Owady Małe i Duże”

           W ramach współpracy z środowiskiem lokalnym dnia 22.05.2014 r. w Przedszkolu i Oddziale Przedszkolnym (kl. 0 „A” i 0 „B”) odbyły się bardzo interesujące warsztaty dla dzieci pt. „Owady małe i duże”, zorganizowane przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o kolorowym świecie owadów. Mieli niepowtarzalną okazję obserwować przez szkło powiększające biedronki, muszki, motyle itd., a także łapać je w specjalne siatki na owady. Po części warsztatów w plenerze, dzieci w grupach układały duże puzzle z różnymi owadami. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i dostarczyły ciekawych wrażeń.

    Nauczyciel Oddziału Przedszkolnego: Anna Spierewka

  • Powiatowy Konkurs Matematyczny

    Powiatowy Konkurs Matematyczny

    W czwartek 22 maja w Prokowie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny. Uczestniczyło w nim 148 osób z 51 szkół. Klasę IV reprezentowała Amelia Zarach, która zajęła IX miejsce, klasę V Patryk Szulta, a klasę VI Adam Cichosz. Serdecznie gratulujemy!!!

  • Biwak klas III - szkoła podstawowa

    Biwak klas III - szkoła podstawowa

    W dniach 21.05.2014r -23.05.2014r klasy IIIa i IIIb SP z wychowawcami p.Janiną Mejer i

     p. Ewą Puzdrowską przebywały w „Zielonej Szkole”, w malowniczo położonym Szymbarku. Dzieci pod bacznym i fachowym okiem wychowawców fantastycznie spędziły trzy dni. Zajęcia  odbywały się na świeżym powietrzu. Dzieci doskonaliły swoją sprawność ruchową korzystając z obszernego placu zabaw oraz boisk. Każdego dnia  obcowały z przyrodą, poznawały jej tajniki. Grały w różne gry i zabawy zespołowe. Wspaniale bawiły się przy ognisku integrując się ze sobą. Wszyscy wracali zadowoleni, uśmiechnięci, pełni nowych doświadczeń i wrażeń. Zgodnie przyznali że oczarowało ich to niesamowite miejsce.

    Wychowawcy klas - Janina Mejer, Ewa Puzdrowska.

  • Recykling oczami dziecka

    Recykling oczami dziecka

            Dnia 21 maja  w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs plastyczny pt. „Recykling Oczami Dziecka” w którym udział wzięli uczniowie z klasy   0 „A”   i 0 „B”. Tematem pracy była EKO – ZABAWKA wykonana z odpadów, które mogą być wykorzystane powtórnie. Celem konkursu było:

    - zwrócenie uwagi na przyczyny narastającej lawiny odpadów, a także problemów z ich usuwaniem; podnoszenie świadomości proekologicznej dzieci;

    - uświadomienie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystania odpadów;

    - wyrabianie właściwego stosunku do ochrony naturalnego środowiska z jednoczesnym zrozumieniem jego związku ze zdrowiem oraz stymulowanie dziecięcej aktywności - kierunku poznania i rozumienia otaczającej przyrody;

    - prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej; rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej.

    Prace na konkurs wykonało 22 uczniów. Eko-Zabawki wykonane przez dzieci były pomysłowe, kolorowe i funkcjonalne. Prace oceniała p. Joanna Koniuszewska. A oto wyniki:

    I miejsce - Angelika Gojtowska

    I miejsce - Wiktor Konkol

    II miejsce - Nikodem i Hubert Drywa

    II miejsce - Anna Sitterlee

    III miejsce - Aleksandra Meronk

    III miejsce – Agata Bigus

    III miejsce – Bartłomiej Lica

    WYRÓŻNIENIE - Patryk Chrapkowski, Ewelina Miotk i Tomasz Birr.

     Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostałym uczestnikom wręczyliśmy dyplomy, drobne upominki i słodkości. Prace można podziwiać na wystawie w oddziale przedszkolnym. Zapraszamy!

    Organizator konkursu: Anna Spierewka

  • Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej

    Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej

    Poezja o treści religijnej jest formą modlitwy. 17 maja 2014 roku w parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie odbył się XV Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej. Wszyscy uczestnicy wraz z licznie zebranymi swoimi rodzicami oraz nauczycielami, uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem kustosza kościerskich sanktuariów ks. prałata Mariana Szczepińskiego. Podczas Konkursu rozstrzygnięto konkurs dla autorów wierszy, którego celem jest popularyzacja Sanktuariów Maryjnych na Kaszubach i Pomorzu, a szczególnie Sanktuariów Matki Bożej Królowej Rodzin i Matki Bożej Bolesnej w Kościerzynie. Do konkursu nadesłano 118 wierszy, w tym wiersz uczennicy kl. III A, Jolanty Zyntek, która otrzymała wyróżnienie:

     

    JESTEŚ

    Matka Boża jest z nami,

    Żyje naszymi problemami.

    Kto mocno wierzy i ufa,

    kto w ciszę się wsłucha,

    usłyszy głos Matki Bożej.

    Ona doradzi, pomoże,

    nie odrzuca nikogo.

    Pomaga bezwarunkowo,

    Jej serce otwarte dla każdego,

    i biednego i bogatego.

    Wszystkich traktuje tak samo,

    nad każdym pieczę Sprawuje.

    Jej miłość nie zna granic,

    dla Niej wszyscy jesteśmy ukochani.

    GRATULUJEMY!!!

     

  • Szkolny Dzień Kaszubski

    Szkolny Dzień Kaszubski

    W kalendarz imprez  naszej szkoły na stałe wpisał się Dzień Kaszubski, którego celem jest rozpowszechnianie i pielęgnowanie mowy, kultury i sztuki naszej Małej Ojczyzny. Dokonuje się to poprzez udział  w  warsztatach  regionalnych, wystawach rękodzieł twórców ludowych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, związanymi  z Kaszubami oraz wyróżnianie osobistości zasłużonych dla języka kaszubskiego.

    Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączają się  w proponowane zajęcia warsztatowe, prowadzone przez artystów  ludowych. W tym roku lepili garnki z p. Pawłem Selą, pletli koszyki z p. Kazimierzem Cybulą, poznawali technikę dekupage z elementami wzorów kaszubskich z p. Andżeliką Szulfer, odkrywali świat bajek kaszubskich z p. Januszem Mamelskim, rzeźbili z p. Ryszardem Krzoską i p. Sylwią Borzyszkowską, malowali na drewnie i na szkle z p. Alicją Serkowską i p. Krystyną Malek, zgłębiali tajniki plecionkarstwa ekologicznego z p. Katarzyną Warmowską, uczyli się robótek ręcznych z p. Eugenią Myszk i p. Teresą Baranowską, poznawali barwy i elementy stroju kaszubskiego dzięki p. Teresie Wejer. Uczyli się też  kroków tańców kaszubskich od kolegów i koleżanek z zespołu regionalnego „Rokitkowe Jagody” ze szkoły w Rokitach, którym opiekuje się p. Bożena Labuda. Tradycyjnie już tego dnia odwiedził  nas absolwent naszej szkoły – ks. Zbigniew Kulwikowski, który jest naszym wielkim przyjacielem. Spotkał się z uczniami klasy III G, którym opowiedział o latach spędzonych w murach naszej szkoły, ale też przypomniał, że „.. nie wolno zapomnieć o trzech domach swojej młodości: - o domu rodzinnym, w którym się urodziłem i wychowałem; - o domu Bożym, w którym się modliłem i przyjmowałem sakramenty św.; - o domach swoich szkół, w których zdobywałem mądrość i wiedzę”.

    Druga część naszego kaszubskiego święta to uroczysta gala wręczania Wyróżnień Ryngrafu Witosława zasłużonym dla języka kaszubskiego. Wyróżnienia, już po raz trzeci, przyznało Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Kaszubskiego „Remusowi  Dresze”. Tegorocznymi laureatami byli: prof. Hanna Popowska-Taborska i p. Eugeniusz Gołąbek. Niestety pani profesor z powodów zdrowotnych nie mogła do nas przybyć, dlatego też w jej imieniu występowała jej asystentka dr Nicole Dołowy. Laudacje wygłosili: prof. Edward Breza i  p. Katarzyna Kiedrowska - Zagozdon. Uroczystego pasowania na Rycerzy Witosława dokonali laureaci z lat poprzednich:  p. Brunon Cirocki i Starosta Kartuski  p. Janina Kwiecień. Galę uświetnili swą obecnością zacni goście w osobach: prezesa ZG ZKP Łukasza Grzędzickiego, sekretarza Gminy Stężyca p. Ewy Borzestowskiej, radnego powiatowego p. Andrzeja Klasy, członków Remusowego Kręgu z Borzestowa, członków Stowarzyszenia Kaszubianki, państwa Szutenberg, członków Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Kaszubskiego, p. sołtys Teresa Sitterlee. Na zakończenie wystąpili niezwykle utalentowani  młodzi ludzie, wielokrotni laureaci konkursów muzycznych, na których promują  j. kaszubski : licealistki z I LO w Kościerzynie: Malwina, Magda, Kamila oraz student WSM w Gdańsku Paweł Ruszkowski.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, gościom, sponsorom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania naszego szkolnego kaszubskiego święta. Zapraszamy za rok!

  • Spektakl Pull/over wygrał w Parchowie

    Spektakl Pull/over wygrał w Parchowie

    Ostatni piątek był niezwykle pracowity dla zespołu artystycznego Wicherki z Kamienicy Szlacheckiej. Młodzi aktorzy wzięli udział w eliminacjach Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego ,,Niebieskie Tarcze’’ i wygrali ten etap. Grupa zaprezentowała współczesne widowisko pt.: „Pull/over” oparte na twórczości Witolda Gombrowicza. Sztuka pokazuje jak człowiek gra w teatrze życia. Aktorzy grają w maskach, które są odbiciem ich twarzy. Jak to u Gombrowicza bywa człowiek nosi dwie twarze tę pełną pozorów, ukrytych prawd i skrywanych uczuć i tę prawdziwą, autentyczną. Jury doceniło grę młodych aktorów ,którzy świetnie wykorzystali przestrzeń sceniczną raz by zagrać twarzą to znów maską. Wykorzystano również elementy tanga oraz utworu Edwarda Stachury ,,Życie to nie teatr’’

        Tego samego dnia młodsza grupa debiutowała również w swojej kategorii prezentując legendę kaszubską pt.: ,,Balia czarownic” i zdobyła wyróżnienie. Nasza uczennica Izabela Kotłowska otrzymała nagrodę specjalną za wspaniałą grę aktorską. Gratulujemy!

    Nad całością czuwały panie Teresa Wejer i Izabela Grabowiecka​

  • Powiatowy Festiwal Piosenki Kaszubskiej ,,Kaszëbsczé spiéwë u nas’’ 2014 już za nami.

    Powiatowy Festiwal Piosenki Kaszubskiej  ,,Kaszëbsczé spiéwë u nas’’ 2014 już za nami.

         Do rywalizacji wokalnej stanęło 17 wokalistów i 18 zespołów z całego powiatu. Młodzi śpiewacy pokazali swoje możliwości w  przeróżnym repertuarze od klasyki pieśni ludowej po zupełnie nowe jeszcze nieznane utwory. Napawa optymizmem fakt, że z roku na rok wachlarz repertuarowy się rozrasta, a wysoki poziom wykonawców cieszy i ucho i serce.

        W tym roku patronat honorowy nad festiwalem przejęli: wójt gminy Steżyca pan Tomasz Brzoskowski,  prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego pan Łukasz Grzędzicki, zaś całość objął Powiat Kartuski.

        Jury w składzie: Józef Stachnik - muzyk, Danuta Pioch – nauczyciel regionalista wiceprezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Janina Czerwińska,emerytowany nauczyciel, w tym roku miało naprawdę trudne zadanie. Poziom był niezwykle wysoki i wyrównany. Jury wybrnęło z tej sytuacji przyznając sporo miejsc równorzędnych.

    Oto wyniki;

    Kategoria przedszkole:

    Soliści

    I miejsce - Maja Szlagowska - Przedszkole Samorządowe w Chmielnie

    II miejsce - Wiktoria Guz - ZKiW w Dzierżążnie

    II miejsce - Maksymilina Skierka -  Przedszkole Samorządowe w Chmielnie

    III miejsce - Gabriel Puk - Zespół Szkół w Tuchlinie

    Zespoły

    I miejsce - Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach

    II miejsce - ZKiW w Dzierżążnie

    Kategoria Klas I-III

    Soliści

    I miejsce - Karolina Miotk - Szkoła Podstawowa w Mojuszu

    I miejsce - Weronika Korczyńska - ZKiW w Brodnicy Górnej

    II miejsce - Seweryn Cybulski - ZKiW w Dzierżążnie

    III miejsce - Kacper Wenta - Zespół Szkół w Tuchlinie

    Zespoły

    I miejsce - ZKiW w Brodnicy Górnej

    II miejsce -  ZKiW Kamienica Szlachecka

    II miejsce - Zespół Szkół w Tuchlinie

    III miejsce - ZKiW Dzierżążno

    Kategoria IV-VI

    Soliści

    I miejsce - Izabela Kuling - ZKiW Dzierżążno

    II miejsce - Aneta Dawidowska - ZKiW Kamienica Szlachecka

    II miejsce - Paulina Górlikowska - Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach

    III miejsce - Klaudia Wenta - Szkoła Podstawowa w Jelonku

    Zespoły

    I miejsce - Zespól Szkół w Sulęczynie

    II miejsce - Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie

    III miejsce - Zespół Szkół w Chmielnie

    III miejsce - Szkoła Podstawowa w Mojuszu

    Kategoria Gimnazujm:

    Soliści

    I miejsce - Julia Brzoskowska - ZKiW w Stężycy

    I miejsce - Paulina Dera - ZKiW Szymbark

    I miejsce - Karolina Naczk - Gimnazjum w Kiełpinie

    II miejsce - Arleta Barczyk - Gimnazjum w Miechucinie

    Zespoły

    I miejsce - Gimnazjum Publiczne w Somoninie

    I miejsce - ZKiW Kamienica Szlachecka

    I miejsce - Zespół Szkół w Tuchlinie

    II miejsce - Zespół Szkół w Sulęczynie

    II miejsce - Zespół Szkoł w Chmielnie

     

                

  • Wyniki konkursu na najładniejszą okładkę ulubionej książki – lektury.

    Wyniki konkursu na najładniejszą okładkę ulubionej książki – lektury.

     9 maja rozstrzygnięty został konkurs na  projekt okładki do Waszej ulubionej książki – lektury. Organizatorami konkursu byli pracownicy Biblioteki Szkolnej, skierowany był on do uczniów Szkoły Podstawowej(klasy I-III, oraz IV-VI).

    Do Biblioteki wpłynęło dużo pięknych prac. Przypomnijmy jednak , że okładka powinna spełniać pewne kryteria. Przede wszystkim  musi się na niej znaleźć imię i nazwisko autora książki oraz jej tytuł. Elementy te muszą być widoczne i czytelne! Grafika na okładce  nawiązuje do tematyki lektury i nie powinna wykraczać poza wytyczone granice. Niestety nie wszystkie prace spełniały te wymogi.

    O pomoc w wybraniu najlepszych projektów poprosiliśmy naszego szkolnego eksperta w dziedzinie Sztuk Pięknych – p. Joannę Koniuszewską. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody książkowe, pozostałym uczestnikom wręczyliśmy drobne upominki. Prace można podziwiać   A oto wyniki:

    I miejsce: Agata Stencel kl. III B

    II miejsce: Paulina Reiter  kl. III B

    III miejsce: Wiktoria Bigus kl. IV i Martyna Bartelik kl. V

    Wyróżnienia: Paulina Wolska kl. V i Izabela Kotłowska kl.V

    Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

  • Mikrokonkurs Matematyczny klas III-IV

    Mikrokonkurs Matematyczny klas III-IV

    W Szymbarku 8 maja odbył się „Mikrokonkurs Matematyczny klas III – IV szkół podstawowych”. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Jelińska z kl. III oraz Amelia Zarach, Kornelia Literska i Błażej Kulwikowski – uczniowie klasy IV. Amelia Zarach zajęła VI miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

strona: