Nawigacja

  • Medale dla nauczycieli

    Medale dla nauczycieli

          „Przywróćmy historię narodowi polskiemu” pod takim hasłem 02.05.2014 odbyła się w sali „Akwen NSZZ Solidarność” w Gdańsku niezwykła gala. W ramach tej uroczystości zostały wręczone medale okolicznościowe Stowarzyszenia Przyjaciół Armii Krajowej. Z naszej szkoły zostały wyróżnione 2 osoby: Magdalena Byczkowska i Teresa Wejer. Są to  nauczyciele, którzy przez ostatnich 10 lat przygotowywali młodzież do Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej w Gdańsku. A trzeba wspomnieć, że uczniowie często zdobywali na tych konkursach wysokie lokaty i właśnie za kultywowanie tradycji narodowych i promowanie wartości patriotycznych wśród młodzieży gimnazjalnej nasze panie otrzymały te szczególne wyróżnienia z rąk pana prezesa  Józefa Cubały, a także wicemarszałka województwa pomorskiego dr Czesława Elzanowskiego.

    Gratulujemy!!!

  • Marsz z flagą – 2 maja 2014r.

    Marsz z flagą – 2 maja 2014r.

          Dzień 2 maja jest  w naszym kraju  Świętem Flagi. Tego dnia w różnych miejscach i na różne sposoby staramy się uczcić i uszanować ten ważny symbol narodowy poprzez organizowanie festynów, koncertów i innych imprez propagujących takie wartości jak: patriotyzm, poczucie wspólnoty, dobry wypoczynek . Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Kaszubskiego „Remùsowi  Drëszë” właśnie w ten majowy dzień zaprasza do wspólnego maszerowania z flagami: polską i kaszubską (również z innymi) mało znanymi szlakami po Kaszubach.                

    W tym roku odbył się piąty taki marsz. Cieszy się popularnością  szczególnie wśród uczniów szkół, nauczycieli i miłośników przyrody. Nasza szkoła, w liczbie 29 uczniów i 3 opiekunów, już po raz trzeci uczestniczyła w tej plenerowej imprezie. Tegoroczna trasa (ok.15 km) wiodła od szkoły w Gołubiu, przez lasy pierszczewskie, leśniczówkę Uniradze do Zgorzałego. Po drodze odwiedziliśmy pomnik gen. Dambka, Zamkowisko, kurhany, leśniczówkę, Jezioro Raduńskie. Na zakończenie posililiśmy się grochówką i „młodzowim kùchem”, przygotowanym przez strażaków i ich małżonki ze Zgorzałego. „Gdyby nie Marsz z flagą nie miałabym pojęcia, że w naszej okolicy, całkiem niedaleko, są takie ciekawe i piękne miejsca.  Nasz przewodnik p. Kasia Kiedrowska-Zagozdon opowiadała niesamowite historie o miejscach, w których byliśmy, legendy z nimi związane, ciekawostki. Z pewnością wybiorę się na marsz w przyszłym roku” – tak opisała swoje wrażenia uczennica kl. I G Kornelia Zarach.

    W takim razie do zobaczenia za rok!

     

  • Uwaga!!! Lista dzieci w zerówkach oraz klasach Ia i Ib w roku szkolnym 2014/2015 dostępna w zakładce "Dla Rodziców"

    Uwaga!!! Lista dzieci w zerówkach oraz klasach Ia i Ib w roku szkolnym 2014/2015 dostępna w zakładce "Dla Rodziców"
  • Podsumowanie akcji „Postawmy Kubę na nogi” – zbieranie nakrętek.

    Podsumowanie akcji „Postawmy Kubę na nogi” – zbieranie nakrętek.

    W dniu 31 kwietnia 2014 r. podsumowaliśmy akcje zbioru plastikowych nakrętek. Każda z klas przez 7 miesięcy skrupulatnie gromadziła plastikowe nakrętki, by móc przeznaczyć je na pomoc pięcioletniemu Kubusiowi Jankowskiemu z przeznaczeniem na operację nóżek i jego rehabilitacje. Uczniowie  mocno zaangażowali się w zbiórkę włączając w nią całe rodziny: rodziców, babcie, ciocie i innych krewnych. Wspólnymi siłami udało nam się uzbierać  483,7 kg nakrętek. Liderem została klasa II a SP, która zebrała 83,5 kg, drugie miejsce zdobyła klasa IV SP z wynikiem 77,1 kg, trzecie klasa        III b SP, która zebrała 60 kg. Najlepsze klasy otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

     Nagrody za zbiór nakrętek:                                                                                                                                                                                                                                                            

                    I miejsce- darmowe bilety do kina + przewóz autokarem,  

                    II miejsce- darmowe bilety do kina

                    III miejsce- lody

    Pozostałe klasy- wszyscy uczniowie po lizaku.

                   

    Podsumowanie wyników z podziałem na klasy

    Klasa

    13.02,14

    05,05,14

    Razem

    Przedszkole

    7,9 kg

    12,47 kg

    20,6 kg

    „0” a

    37,3 kg

    15,6 kg

    52,9 kg

    „0” b

    21,5 kg

    8,1 kg

    29,6 kg

    I a

    31,5 kg

    22 kg

    53,5 kg

    I b

    10,5 kg

    18 kg

    25,5 kg

    II a

    47,9 kg

    35,6 kg

    83,5 kg

    II b

    22,2 kg

    2,2 kg

    24,4 kg

    III a

    12,5 kg

    12,5 kg

    25,0 kg

    III b

    30,6 kg

    29,4 kg

    60,0 kg

    IV

    31,3 kg

    45,8 kg

    77,1 kg

    V

    6,0 kg

    1,4 kg

    7,4 kg

    VI

    10,7 kg

    5,5 kg

    16,2 kg

    I Gim.

    1,8 kg

    0,7 kg

    2,5 kg

    II Gim.

    0 kg

    -

    -

    III Gim.

    0 kg

    2,5 kg

    2,5 kg

    Razem

    271,7 kg

    212,0 kg

    483,7 kg

     

                    Jest to kolejna akcja, która pokazała, że uczniowie naszej szkoły mają wrażliwe i ogromne serce. Akcja zbierania nakrętek było monitorowana przez pedagoga.  Zarówno uczniowie jaki i nauczyciele oraz pracownicy szkoły aktywnie się w nią włączyli. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję  i zachęcamy do dalszego zbierania.  

  • Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze - Zielona Szkoła w Szymbarku

    Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze  - Zielona Szkoła w Szymbarku
    Dnia 24 kwietnia br. klasy IV - VI naszej szkoły wzięły udział w kolejnych Wiosennych Warsztatach Przyrodniczych. Do Szymbarka przyjechaliśmy autokarem,  gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji. Wielu uczniów wzięło udział w konkursie na najlepsze przebranie za bociana, dwie dziewczynki przygotowały również rzeźby na powiatowy konkurs na najlepiej wykonanego bociana z materiałów biodegradowalnych, gdzie Weronika Myszk z klasy V zdobyła drugie miejsce! Kilkoro uczniów zostało też nagrodzonych za swoje "bocianie" przebrania, min. Jola Gronda, Błażej Kulwikowski, Krzyś Ceschica-Wensierski. Odbyły się zajęcie w terenie, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy - wszystko przy doskonałej, słonecznej pogodzie. Do przyszłego roku! Opiekun: Ilona Kozłowska 
  • 23 kwietnia 2014r. – wycieczka do Gdańska

    23 kwietnia 2014r. – wycieczka do Gdańska

         Uczniowie klas V i VI SP udali się na wycieczkę do stolicy Kaszub – Gdańska, aby sprawdzić i pogłębić swoją wiedzę o zabytkach i historii tego wspaniałego miasta. Do tej pory poznawali je tylko w teorii na lekcjach j. kaszubskiego oraz  historii i kultury Kaszub, teraz mogli pod kierunkiem przewodnika osobiście zobaczyć wyjątkowe miejsca, zabytki, dzieła sztuki, poczuć klimat miasta tak ważnego historycznie, kulturowo i gospodarczo dla naszej Małej Ojczyzny. Najtrudniejszym etapem wycieczki okazało się wejście na wieżę Kościoła Mariackiego, natomiast największe zainteresowanie towarzyszyło wycieczkowiczom podczas zwiedzania Muzeum Bursztynu i Zbrojowni. „Wróciliśmy bardzo zmęczeni  ale i zadowoleni. Każdy, kto czuje się Kaszubą powinien odbyć taką wycieczkę, koniecznie z przewodnikiem, żeby poznać swoją historię, sięgnąć do korzeni. To wręcz obowiązek” – tak skomentował wyjazd jeden z uczniów kl. V. Za rok ciąg dalszy -  jedziemy do Oliwy. Zapraszamy!

  • Uwaga - Dni wolne!!!

    Uwaga - Dni wolne!!!

    Dni 25 IV i 2 V 2014 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

     

    Szkoła zapewnia  zajęcia opiekuńcze.

  • Uwaga!!! Lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2014/2015 znajduje się w zakładce "Przedszkole"

    Uwaga!!! Lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2014/2015 znajduje się w zakładce "Przedszkole"
  • Złota Maska dla Wicherków

    Złota Maska dla Wicherków

        13 IV 2014r. Duży sukces odniosły Małe Wicherki na XV Powiatowym Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Kaszëbskô Bina”.

    Grupa pokazała legendę pt.: "Balia czarownic". Widowisko oparte na wierzeniach ludowych opowiada o psotach czarownic w pewnej kaszubskiej wsi. Jednak jak to w legendzie bywa zjawia się również dobra postać, a jest nią Franc miotlarz, który psuje szyki wiedźmom. Aby zaintrygować młodego widza wprowadzono teatralną kukłę, wciela się w nią Błażej Kulwikowski. Zabawane i figlarne czarownice to: Agnieszka Rinc, Agnieszka Gosz, Klaudia Malek-Podjaska, Iza Kotłowska. Nie zabrakło mieszkańców wioski, którzy cierpliwie znosili naloty czarownic. A były nimi: Wiktoria Furman, Julia Szlagowska i Amelia Zarach. Dumnego i pewnego siebie purtka zagrał Filip Brillowski.

    Linię melodyczną przygotował Bartosz Licbarski.

    Nad całością czuwały Teresa Wejer i Izabela Grabowiecka. 

  • Parafialny Konkurs Poezji Maryjnej

    Parafialny Konkurs Poezji Maryjnej

    11.04.2014 r. laureaci pierwszych i drugich miejsc Szkolnego Konkursu Poezji Maryjnej, wzięli udział w Parafialnym Konkursie Poezji Maryjnej w Szkole Podstawowej im. Franciszka Tredera w Borzestowie. Konkurs recytatorski przebiegał w kategoriach: przedszkole, klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Nasi uczniowie w swoich kategoriach zajęli zaszczytne miejsca: Agata Reiter (kl. 0B) zajęła I miejsce, Martyna Bartelik (kl. V) zdobyła wyróżnienie, Jagoda Mejer (III GIMN.) wyrecytowała I miejsce, zaś Robert Niklas (kl. III GIMN) zajął miejsce II. Jagoda Mejer ora Agata Reiter zdobywczynie I miejsc będą reprezentować naszą szkołę oraz parafię p.w. Św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej na Diecezjalnym Konkursie Poezji Maryjnej w Kościerzynie. Uczniów przygotowywały panie: Anna Reiter oraz Katarzyna Butowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Powiatowy Konkurs Prozy i Poezji Kaszubskiej Rodnô Mòwa

    Powiatowy Konkurs Prozy i Poezji Kaszubskiej Rodnô Mòwa

         Dnia 10.04.2014 r. w Kartuzach odbył się Powiatowy Konkurs Prozy i Poezji Kaszubskiej „Rodnó Mowa”. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowały Wiktoria Daleka kl. 2a i Agata Bigus kl. 0b które wyłoniono w drodze eliminacji gminnych. Konkurs recytatorski przebiegał w kategoriach: przedszkole, klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Jury w składzie: Magdalena Bigus, Hubert Hoppe, Karolina Serkowska oceniało dobór repertuaru, interpretacje tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Do konkursu stanęło 61 uczestników z całego powiatu. Niespodziewany sukces odniosła Agata Bigus z kl. 0b zajmując II miejsce z wierszem „ Nie zabóczta”. 

  • Trwa ogólnopolski konkurs "Projekt z Klasą". Wesprzyjmy każdego dnia naszym kliknięciem w internecie akcję "Współcześni Twórcy Ludowi Kaszub". Włączmy się w realizację prośby młodzieży, niech ich wysiłek będzie zauważony w całym kraju i nagrodzony. Nasz wysiłek będzie nie taki duży, a zysk ogromny.

                    Wszyscy, którym bliskie są nasze piękne Kaszuby proszeni są o oddanie głosu.

                      http:/www.nowaera.pl/component/projektzklasa4/projekty/pokaz/452.html

                       z koleżeńską prośbą i pozdrowieniami Grażyna Recław i Stanisław Miłosz

  • Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Kaszubskiej Rodnô Mòwa

    Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Kaszubskiej  Rodnô Mòwa

         Szkolne święto literatury kaszubskiej w tym roku obchodziliśmy 3 kwietnia.  Do recytowania utworów podczas szkolnych eliminacji konkursu  Rodnô Mòwa  przystąpiło 34 uczniów. W Jury zasiedli: p. J. Czerwińska,  p. M. Neubauer, p. B. Furman.  Członkowie komisji oceniali w szczególności poprawność wymowy w j. kaszubskim, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny recytatorów.

    Laureatami Szkolnego Konkursu  Rodnô Mòwa zostali:                                                                                                                - w kategorii przedszkolnej:                                                                                                                                                       I m. – Oliwia Daleka                                                                                                                                                                  II m. – Agata Bigus                                                                                                                                                                   III m. – Szymon Tutkowski                                                                                                                                                        

      - w kategorii  klas I – III SP:                                                                                                                                                       I m. – Wiktoria Daleka                                                                                                                                                              II m.  – Filip Jóskowski                                                                                                                                                           III m.  -  Klaudia Klawiter i Wiktoria Cybula                                                                                                         

      - w kategorii  klas IV-VI SP:                                                                                                                                                       I m. – Martyna Bartelik                                                                                                                                                            II m. – Sebastian Stefanowski                                                                                                                                                   III m. – Agnieszka Rinc                                                                                                                                          

     -   w kategorii  gimnazjum                                                                                                                                                          I m. – Joanna Marszk                                                                                                                                                                II m.  -  Natalia Macholl                                                                                                                                                             III m.  - Przemysław  Birr

    Na konkursie gminnym w Stężycy reprezentowali nas laureaci pierwszych  i drugich miejsc.      

  • XI Powiatowy Konkurs Teatralny – Teatr Witolda Gombrowicza

    XI Powiatowy Konkurs Teatralny – Teatr Witolda Gombrowicza

    Dnia 28.03.13r.  w  Gimnazjum nr 1 im. Antoniego Abrahama w Kartuzach grupa artystyczna ,,Wicherki’’ wzięła udział w XI Powiatowym Konkursie Teatralnym - Teatr Witolda Gombrowicza. Konkurs składał się z dwóch etapów: z części teoretycznej oraz praktycznej.

    W części teoretycznej, trzeba było wykazać się wiedzą z życia i twórczości  W. Gombrowicza. Temat był niezwykle trudny, ponieważ wiedza o twórczości Gombrowicza to zakres ponadprogramowy. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Gronda i Natalia Sobisz.

    Wielki sukces odniosła Natalia Sobisz zajmując I miejsce.

    W części praktycznej należało zaprezentować spektakl w charakterze dramatu współczesnego ,,Maski, pozy, konwencje’’ i również w tej kategorii zajęliśmy I miejsce pokazując spektakl autorstwa p. Izy Grabowieckiej  pod tytułem ,,Pull-over’’.

    Nad całością czuwała p. T. Wejer.

  • Gminny Przegląd Scenek Profilaktycznych - "Używki - wróg czy przyjaciel?"

    Gminny Przegląd Scenek Profilaktycznych - "Używki - wróg czy przyjaciel?"

    W dniu 28 marca 2014 roku młodzież z gimnazjów gminy Stężyca uczestniczyła w kolejnej edycji  Gminnego Przeglądu Scenek Profilaktycznych  w Kamienicy Szlacheckiej pod hasłem „Używki - wróg czy przyjaciel?”.  Impreza ta odbywa się od kilku lat i na stałe wpisała się w kalendarz imprez profilaktycznych. Zasadniczym  celem przeglądu  jest stworzenie w środowisku szkolnym skutecznych mechanizmów obronnych wobec takich negatywnych zjawisk społecznych, jak eksperymentowanie z różnymi rodzajami używek.

                Do udziału w przeglądzie zapraszani są uczniowie klas II gimnazjum.  Młodzież i opiekunowie klas przygotowali spektakle teatralne na podstawie gotowych scenariuszy lub tworzyli je samodzielnie. Swoimi występami przegląd uświetnili uczniowie:

    • Publicznego Gimnazjum w Klukowej Hucie  z przedstawieniem pt. „ Pamiętnik Narkomanki”
    • Publiczne Gimnazjum w  Stężycy kl. II a z przedstawieniem  pt. „ Anna Maria Wesołowska - Sąd nad papierosem”
    • Publiczne Gimnazjum w Stężycy kl. II c z przedstawieniem pt. „ Alkohol wróg czy przyjaciel?”
    • Publiczne Gimnazjum w Kamienicy Szlacheckiej z przedstawieniem pt. „ Droga do nikąd”.

    Przygotowane spektakle teatralne integrują młodych ludzi i uczą spojrzenia na promowanie pozytywnych zachowań a zarazem zapobiegania zagrożeniom związanym z substancjami psychoaktywnymi. Młodzi aktorzy są bardziej przekonywujący dla swoich rówieśników, a stosowana przez nich profilaktyka łatwiej do nich trafia i jest bardziej wiarygodna.

    Wszystkie występujące grupy otrzymały pamiątki uczestnictwa i nagrody. Nagrody dofinansowała Komisja Profilaktyczna przy Urzędzie Gminy w  Stężycy.

  • Dzień Otwarty Szkół Ponadgimnazjalnych

    Dzień Otwarty Szkół Ponadgimnazjalnych

     21 marca 2014r. uczniowie klasy III gimnazjum odwiedzili szkoły ponadgimnazjalne w Kartuzach i Sierakowicach w ramach Dni Otwartych Szkoł Ponadgimnazjalnych. Zaczął się gorący okres dla  gimnazjalistów kończących klasę trzecią.  Są tacy, którzy już podjęli decyzję, wiedzą gdzie, kiedy, po co i dlaczego akurat ta szkoła a nie inna. Jest jednak grupa uczniów, która nadal  nie wie, którą szkołę wybrać - gdzie złożyć dokumenty.      

    Decyzji w sprawie wyboru zawodu nie można w żadnym wypadku podejmować pochopnie, ponieważ nie przemyślany wybór bywa błędem trudnym do naprawienia.

    Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to bardzo ważna decyzja, do której trzeba się przygotować.

    Czym się kierować przy wyborze szkoły?

    Ważne są na pewno poziom kształcenia, oferta pozalekcyjna, atmosfera, jaka panuje w szkole, ale także osiągnięcia, jakimi szkoła może się pochwalić. Nie bez znaczenia jest lokalizacja i dojazd. Należy pamiętać, że drogę tą trzeba będzie pokonywać przez przynajmniej trzy lata swojej edukacji. Zanim podejmie się decyzję o wyborze szkoły warto też zapytać o opinię znajomych, kolegów, koleżanki. Ważne, co mówi się w środowisku lokalnym o danej szkole. Mają znaczenie nie tylko opinie pozytywne, szczególnie, jeśli wypowiedziane są tylko i wyłącznie przez młodych ludzi, nie bez znaczenia są także niepochlebne opinie, lęki, obawy, o których rzadko, ale zdarza się, że mówią uczniowie danej szkoły, także ich rodzice.

    Dobry wybór to zgodny z zainteresowaniami, predyspozycjami, ale także taki, na który, będzie w przyszłości zapotrzebowanie na rynku pracy.

    Szkoły, które odwiedzili nasi uczniowie bardzo dobrze przygotowały się do przedstawienia oferty i zachęcenia potencalnych kandydatów, aby to właśnie tę szkołę wybrali. Pomysłowości nie zabrakło. Były prezentacje, koncerty, przedstawienia, konkursy, poczęstunki. Wszystko w miłej i zachęcającej atmosferze. Przewodnikami po szkołach byli sami jej uczniowie, często nasi absolwenci.  Możliwość zobaczenia szkół i ich ofert zaowocowały tym, że nasi gimnazjaliści albo utwierdzali się w wyborze szkoły albo zmieniali pierwotny wybór na korzyść innej.  I taki własnie był cel tego wyjazdu.

  • Wyśpiewali III miejsce!!!

    Wyśpiewali III miejsce!!!

    21.03.14r. w Szkole Podstawowej w Luzinie odbył się finał XI Pomorskiego Festiwalu Piosenki Kaszubskiej ,,Kaszëbsczé Spiéwë”.                                                                                                                                                                                                                                            

    Festiwal przyczynia się do rozkwitu i popularyzacji mowy i muzyki kaszubskiej. Prócz satysfakcji ze śpiewania uczestnicy zawsze otrzymują ciekawe nagrody i zdobywają nowe doświadczenia.

    Młodzi wokaliści występują w pięciu kategoriach wiekowych jako soliści bądź formacja zespołowa.

    Eliminacje w  tegorocznym konkursie zaczęły już w lutym, ponieważ należało nagrać wcześniej proponowane utwory i przesłać je do komisji weryfikacyjnej w Luzinie.

    Ogromnym sukcesem naszych uczniów była już nominacja do festiwalu.

    Naszą grupę reprezentowały 2 grupy wokalne ,,Iskierki” z klasy III pod kierunkiem J. Mejer i Marii Neubauer. Kategorię IV czyli gimnazjum reprezentowali Robert Niklas, Szymon Szyca i Natalia Macholl, z opiekunem p. T. Wejer zajęli zaszczytne III miejsce.

    Sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie mozolna praca, talent i zaangażowanie młodych wokalistów którzy kochają śpiewać po kaszubsku.

  • DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

    DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

    21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia, jak co roku w naszej szkole urządziliśmy Dzień Samorządności. Połączyliśmy go z obchodami  Dnia Ziemi. Imprezę przygotowała klasa II gimnazjum, której pomógł pan Janusz Zarach oraz panie Barbara Czaja, Ilona Kozłowska oraz Monika Młyńska. Po pierwszej lekcji uczniowie wraz z wychowawcami udali się na halę gimnastyczną. Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych i przekazała symboliczny klucz do szkoły uczniom. Na wszystkich uczniów czekała już  niespodzianka ufundowana przez Radę Rodziców – pokaz historyczny Grupy Rekonstrukto. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii, poznali obyczaje i kulturę epoki średniowiecza.

    Następnie odbył się  turniej, w którym poszczególne klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Turniej poprowadziły Natalia Klinkosz i Dominika Kostuch. Wysiłki uczniów oceniała komisja w składzie: p. Maria Birr, p. Alina Jędrasik i p. Monika Młyńska. Oceniano przygotowane  przez każdą klasę albumy o zagrożonych gatunkach zwierząt, wiosenne plakaty i „kolorowe klasy”. Przedstawiciele każdej z klas rozwiązali  test przyrodniczo-ekologiczny. Uczniowie prezentowali też swoje umiejętności wokalne, śpiewając na melodie znanych piosenek teksty o treści ekologicznej. Wykazali się również pomysłowością i humorem w konkurencji pokaz mody-subkultura oraz prezentując kabaret o tematyce wiosennej. Wiele emocji wzbudziły  zabawy sprawnościowe: bieg w kaloszach i  segregacja śmieci oraz konkurencja ze spinaczami. 

     Tytuł „ Najlepszej Klasy”  zdobyła klasa VI , II miejsce zajęła kl. V, natomiast III – kl. IV i I Gimnazjum, IV miejsce uzyskała klasa II Gimnazjum.

    Głównym celem całej imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy i  wdrażanie do zdrowej rywalizacji. Wszystkie klasy starannie przygotowały się do turnieju, włączając w pracę i wychowawców. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera. 

     

  • "Improve your English" - Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjum

    "Improve your English" - Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla gimnazjum

    Dnia 18 marca 2014 roku odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Szymbarku. Reprezentatami naszego gimnazjum były: Agata Literska z klasy II i Natalia Sobisz z klasy I, które otrzymały wyróżnienie.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • "Improve your English" - Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych

    "Improve your English" - Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych

    Dnia 17 marca 2014 roku odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Szymbarku. Reprezentatami naszej szkoły podstawowej byli chłopcy z klasy IIa: Marcin Młyński, który zajął I miejsce oraz Filip Jóskowski, który zajął III miejsce.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

strona: