Dziś, w ramach przypomnienia: części ciała - body parts; piosenka: Head, shoulders, knees and toes... -Wasza ulubiona :)
Zaśpiewajcie i poruszajcie się razem ze zwierzątkami :) https://liblink.pl/W38uz6LSw6
Miłej zabawy :)
Witamy Was drogie dzieci i rodzice po weekendzie majowym. Zadania w tym miesiącu zaczniemy ważnym świętem, mianowicie Dniem Strażaka, który obchodzony jest każdego roku właśnie 4 maja.
PIĄTEK - zachęcamy Was dziś do wykonania zadań w książkach oraz pracy plastycznej - stokrotki polnej, wykonanej z rolki od papieru toaletowego, wg wzoru: Stokrotka
- Klasa 0 a. Dzisiaj poznacie kolejną literkę Spójrzcie na dwa zdjęcia, przedstawiające plansze. 96090781_233052161445134_2492025911600218112_n.jpg 96028046_943679562756372_5836756492501385216_n.jpg. Nazwijcie przedstawione na nich obrazki (jama, jajko) i powiedzcie, jaką głoskę usłyszeliście na początku tych obu słów. Gdy już to zrobicie, przyjrzyjcie się uważnie literom przedstawionym na planszy. Z tą właśnie literą, popracujecie dzisiaj w książce Sześciolatki, zadania dla Was są na str. 18 i 19. Zadania dla pięciolatków znajdują się w książce "Woda", na stronie 35 i 36.
- klasa 0b - zapraszam do pracy w różowych książkach, na str. 68-69. Postarajcie się dokładnie rysować po śladzie obrazki, których nazwa rozpoczyna się głoską "ż". Pokolorujcie je. Następnie starannie narysujcie drogę kury do kurczątek.
CZWARTEK - Na dzisiaj przygotowałyśmy dla Was prezentację, z której dowiecie się, skąd się biorą te piękne, barwne motyle latające nad łąkami i w naszych ogrodach: CYKL_ROZWOJOWY_MOTYLA_-_pdf.pdf
- Klasa 0 a, pięciolatki, proponuję Wam, po obejrzeniu prezentacji, wykonanie zadania pierwszego z książki "Powietrze" (str. 17). Jest tutaj przedstawiony rozwój motyla ale w niektórych miejscach jest brak rysunku. Waszym zadaniem jest uzupełnienie tych miejsc odpowiednią naklejką. Sześciolatki natomiast zapraszam do wykonania zadania że str. 15. W każdym zbiorze, znalazły się obrazki, które z jakichś powodów nie pasują do większości. Waszym zadaniem jest odszukać je i przekreślić, zaś pozostałe, pięknie pokolorować.
- Klasa 0b - zachęcam w dalszym ciągu do wykonywania prac związanych z naszym krajem- Polską. Przyjrzyjcie się mapie w fioletowej książce na str 28 i naklejcie wyrazy w odpowiednie miejsca. Na str. 29 wykonajcie ćwiczenie grafomotoryczne. Po obejrzeniu prezentacji zaś zachęcam do wykonania zadań z motylkami na str. 38.
ŚRODA - zachęcamy Was, kochane zerówczaki, do poznania mieszkańców łąki. Przyjrzyjcie się uważnie, co skrywa się w trawie: Mieszkańcy łąki. Możecie również wybrać się z rodzicami na pobliską łąkę i spróbować poszukać któregoś z tych zwierzątek :)
- Klasa 0 a, sześciolatki w kartach pracy nr 4, na str. 16 i 17 mają ciekawe zabawy matematyczne. Pierwsza polega na odnalezieniu zwierząt zamieszkujących łąkę i porównaniu ich liczby. Drugie zadanie jest podobne, należy odszukać i policzyć wskazane owady. Pięciolatkom proponuję zadanie 2 na str. 17. Znajdziecie je w książce "Powietrze". Jest to zabawa z naklejkami. Należy uzupełnić owady, według rozpoczętego rytmu. Dodatkowo, na str. 26 jest zabawa rozwijająca koordynację ruchowo-wzrokową. Ważne aby wykonać ją, używając obu rączek jednocześnie.
- klasa 0b - zapraszam do pracy we fioletowych książkach, na str. 25-27. Znajdziecie tam głównie zadania usprawniające Wasze rączki. Starajcie się dokładnie pisać po śladzie. Postarajcie się też przyporządkować krajobrazy do odpowiednich zdjęć.
WTOREK - stworzyłyśmy dziś dla Was grę multimedialną. Zachęcamy, abyście pograli razem z rodzicami w "baloniki patriotyczne". Należy strącić tabliczkę z napisem (przebijając balon) wprost do odpowiedniego wagonu. Będzie to podsumowanie Waszych wiadomości o Polsce. Udanej zabawy :) https://wordwall.net/play/1809/770/975
- Klasa 0 a - dzisiaj proponuję Wam zabawy matematyczne w Waszych książeczkach. Sześciolatki, w kartach pracy nr 4, na str. 14 znajdą zadanie ze zwiarzątkami, które trzeba policzyć a następnie wkleić w okienka wyniki. Pięciolatkom proponuję zadanie z książki "Woda" ze str. 51. Jest tam zabawa z wagą oraz zadanie z głoskami. Oba zadania dotyczą ciężkości. Na pewno uda Wam się prawidłowo odgadnąć, które przedmioty są lżejsze.
- Klasa 0b - zapraszam do pracy we fioletowych książkach na str. 23-24. Spróbujcie samodzielnie rozpoznać różnice między miastem a wsią, następnie przyjrzyjcie się herbom miast i narysujcie propozycję herbu dla swojej miejscowości. Na pewno nie zabraknie Wam pomysłów :) Powodzenia!
PONIEDZIAŁEK
Na początek zapraszamy Was do wysłuchania piosenek o naszych dzielnych strażakach. Mamy nadzieję, że te piosenki albo dołączona prezentacja, będą dla Was inspiracją do wykonania zadania, które dziś polega na zrobieniu laurki dla strażaków. Możecie w niej zawrzeć nie tylko rysunek ale i tekst. Wykonanie i format laurki są dowolne. No i najważniejsze! Poproście rodziców o zrobienie zdjęć laurek i przesłanie ich do nas. Pokażemy je wszystkie w galerii na stronie internetowej szkoły. Ważne, abyście te laurki zachowali, bo po powrocie do szkoły, na pewno wręczymy je wszystkie naszym kochanym i dzielnym strażakom, w podziękowaniu za ich trudną i niebezpieczną pracę.
Linki do piosenek: Strażacy bohaterzy
Zapraszamy również do obejrzenia prezentacji: Dzien-Strazaka.pdf
Kochani, rozpoczął się miesiąc naszej kochanej Matki, a więc dzisiaj porozmawiamy o Maryi.
Temat: "Maryja naszą Matką."
Czytamy opowiadanie: "Majowe kwiaty" Na łące zakwitły pierwsze majowe kwiaty. Julka i Karol z zachwytem im się przyglądali. - Nazbierajmy kwiatów na wiosenny bukiet - zawołała Julka - a potem podarujemy je mamie. Dzieci zaczęły zrywać kwiaty, wybierając najpiękniejsze. - Mamie bardzo się spodobają - stwierdził Karol. Kiedy mama dostała kwiaty, rzeczywiście bardzo się ucieszyła i powiedziała: - Kwiaty są bardzo ładne. Dziękuję wam, kochani. Wiem nawet, co możemy z nimi zrobić. Mama wzięła kwiaty i zaczęła układać z nich bukiet. Kiedy był gotowy, tata zabrał małą Zuzię, a mama zawołała starsze dzieci do ogrodu, gdzie na drzewie zawieszona była kapliczka Matki Bożej. - Te piękne, wiosenne kwiaty damy Maryi, która bardzo się cieszy, jeśli o niej pamiętamy. I mama wstawiła bukiet do wazonu przy kapliczce. - Ale naszą miłość do Maryi jeszcze lepiej możemy okazać modlitwą. W maju modlimy się do Matki Bożej w wyjątkowy sposób, odmawiając litanię. - A co to jest litania? - zapytała Julka. Do Maryi się zwracamy, nasze prośby Jej oddamy.- To taka modlitwa, w której zwracamy się do Maryi różnymi tytułami i prosimy Módl się za nami. Litanię można też śpiewać. I mama zaczęła odmawiać litanię do Matki Bożej. Karol i Julka nie znali jeszcze całej litanii, ale przyłączyli się do mamy, odpowiadając po każdym wezwaniu Módl się za nami.
Rozmowa na temat opowiadania- Co mama dostała od dzieci?- Komu mama ofiarowała swoje kwiaty?- Jak nazywa się modlitwa, którą odmawiamy w maju?- Co Julka i Karol zrobili wspólnie z mamą przy kapliczce Maryi? Następnie prosimy, aby dzieci wykonały zadania na str.91 i 92 w ćwiczeniach.
Hallo!
Z okazji wczorajszego Dnia Strażaka przesyłam piosenkę z Waszym ulubionym strażakiem Samem. Poniżej znajduje się link :https://liblink.pl/aD4tJeU148
W załączniku karta pracy dla uczniów kl. "0" i chętnych przedszkolaków. W pierwszej części należy poprawić po śladzie słowo firefighter - strażak i dokończyć zdanie: I am a firefighter - jestem strażakiem :) W drugiej części należy zaznaczyć tylko te rzeczy, które są potrzebne strażakowi.
Witam Was Kochani! Mamy piękny miesiąc maj. Świat zupełnie zmienił się po zimie, zwłaszcza po ostatnim tak potrzebnym deszczu. Trawy i drzewa się zazieleniły, rozkwitają kolorowe kwiaty. Słychać śpiew zadowolonych ptaszków. Aż się chce spacerować po lesie czy łące, żeby to piękno podziwiać. Ten cudny miesiąc właśnie jest w szczególny sposób poświęcony Matce Jezusa, Maryi. Bardzo się cieszymy, że jest Ona również naszą Matką. Dlatego chcąc Jej podziękować za Jej miłość i pokazać, że my również Ją kochamy, miesiąc, w którym kwitną najpiękniejsze kwiaty, poświęcamy Maryi. Porządkujemy placyki przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach, ozdabiamy je wiankami, sadzimy kwiaty. To wszystko dla Matki Jezusa i naszej Matki. Wieczorami, po pracy, zbieramy się na wspólną modlitwę, w której Maryję wzywamy różnymi tytułami: Królowo Polski, Gwiazdo Zaranna, Uzdrowienie Chorych, Królowo Aniołów, Matko Dobrej Rady itp.
Przyjrzyjcie się ilustracji, na której dzieci porządkują obejście kapliczki. Przygotowują się do nabożeństwa majowego. Wybierzcie się na łąkę lub, za pozwoleniem mamy lub babci, do ogródka i zbierzcie bukiecik kwiatków. Ofiarujcie go Matce Najświętszej na dzisiejszej modlitwie majowej. Podsyłam również kolorowankę . Pozdrawiam wszystkich serdecznie. K. Butowska
Laurki od naszych "zerówczaków" dla panów strażaków. Przesyłamy najlepsze życzenia z okazji Waszego święta!
W tym tygodniu, wybierzemy się na wędrówkę po naszym kraju. Zwrócimy uwagę na najbliższą okolicę, zwiedzimy kilka ciekawych miejsc, poznamy związane z nimi legendy.
CZWARTEK - Kochani! W maju obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych, które dla nas, Polaków, mają ogromne znaczenie. Już jutro 1 MAJA – Święto Pracy. Jest to międzynarodowe święto ludzi pracujących. 2 MAJA – Święto Flagi Państwowej - ustanowiono je po to, by jednemu z najważniejszych symboli narodowych naszego kraju okazać należny szacunek. 3 MAJA – Święto Konstytucji 3 Maja, pierwszej uchwalonej w Europie konstytucji. Jest to zbiór praw i obowiązków, których każdy obywatel powinien bezwzględnie przestrzegać. Zachęcamy też do śpiewania przesłanej Wam we wtorek piosenki oraz do wykonania godła Polski: godlo-karta-pracy-po-kropkach.pdf
- Klasa 0 a, sześciolatki, zapraszam do wędrówki po dawnej Warszawie. W kartach pracy nr 4, na str. 6, macie obraz przedstawiający Warszawę sprzed lat. Pod spodem znajduje się zadanie na spostrzegawczość. Następnie, na str. 9, jest propozycja ciekawej zabawy z duszkami a przy okazji krótkie ćwiczenie z czytaniem. Pięciolatkom proponuję zabawę matematyczną. Znajdziecie ją w książce "Woda" na str. 9. Chętni mogą też wykonać zadanie, znajdujące się w tej książce, na str. 1. Jest to zabawa z głoskami.
- Klasa 0b - zachęcam Was do pracy we fioletowych książkach na str.21-22. Proszę, abyście wykonali ćwiczenie z rysowaniem po śladzie i odnaleźli rysunki, które kojarzą się z Waszą miejscowością, następnie pokolorowali właściwą ramkę zdjęcia i rysunek. Powodzenia :)
ŚRODA - zapraszamy Was do obejrzenia kolejnej prezentacji, tym razem o Syrence warszawskiej: LEGENDA..pdf
- Klasa 0 a, sześciolatki, w Waszych kartach pracy nr 4,na str. 7 jest zadanie matematyczne. Fajna zabawa z figurami geometrycznymi. Następnie na str. 8, ćwiczenie z odnajdywaniem różnic. Pięciolatkom proponuję poćwiczyć z głoską "f". Zadanie znajdziecie w książce "Powietrze" na str. 8.
- Klasa 0b - Zachęcam dziś do wykonania pracy we fioletowej książce, na str. 20-21. Wykonajcie ćwiczenia grafomotoryczne, następnie narysujcie jakiś obiekt, lub budowlę charakterystyczną dla miejscowości, w której mieszkacie. W wolnym czasie możecie pokolorować rysunek z wyprawki plastycznej - Karta M.
WTOREK
- Klasa 0a, sześciolatki i pięciolatki, dzisiaj chciałabym zapoznać Was z nową literką. Zanim to jednak nastąpi, poproszę Was, abyście przypomnieli sobie jak wygląda flaga naszego kraju. Spróbujcie ją sobie narysować, pamiętając o kolorach. Myślę, że pamiętacie ją doskonale! Teraz, gdy zwiedzamy sobie naszą Polskę, warto odświeżyć sobie nazwy i wygląd symboli narodowych. Dzisiaj niech to będzie flaga. Gdy już ją narysujecie, powiedzcie głośno nazwę symbolu narodowego (flaga) i zastanówcie się, jaką głoskę słyszycie na początku słowa? Już wiecie? To właśnie obraz graficzny tej głoski (czyli literę) poznacie dzisiaj. Sześciolatki zapraszam do kart pracy nr 4, na str. 11 i 12. Znajdziecie tam zadania z nowopoznaną literą. Następnie, dla chętnych, zabawa grafomotoryczna na str. 10. Pięciolatki mogą popracować z poznaną literą w książce "Powietrze". Zadania znajdziecie na str. 4 oraz zadanie pierwsze na str. 5
- Klasa 0b - Zapraszam Was do ćwiczeń z tekstem w książce na str. 70-71. Po jego przeczytaniu przez rodziców, porozmawiajcie o fladze naszego kraju, jak wygląda, jakie ma kolory? Chętne osoby mogą wykonać własną flagę Polski, np. z kolorowych pasków papieru, lub po prostu ją namalować. Zachęcam też do pracy we fioletowych książkach na str. 18-19, gdzie znajdziecie podsumowanie tematu o segregacji odpadów oraz zobaczycie działania Ady, która zakłada hodowlę własnych kwiatków. Może też spróbujecie? :)
Ponadto zachęcamy do posłuchania i pośpiewania piosenki o Polsce: PIOSENKA niech nam towarzyszy przez cały tydzień. Niektórzy już ją znają :)
PONIEDZIAŁEK - Przygotowałyśmy dla Was prezentację. Obejrzyjcie ją razem z rodzicami. Spróbujcie odpowiedzieć na zawarte na końcu pytania. Podpowiemy, że miastem, które dzisiaj odwiedzimy jest Kraków. LEGENDA_O_SMOKU_WAWELSKIM.pptx
- Klasa 0a, sześciolatki, proponuję wykonać ćwiczenie grafomotoryczne, w kartach pracy nr 4, na str. 3. Aby móc wykonać je poprawnie, należy najpierw przeczytać tekst, który znajduje się u dołu strony. Pięciolatkom proponuję, aby po obejrzeniu prezentacji, narysowały do niej obrazek. Oczywiście, pochwalcie się nim, przysyłając mi zdjęcia.
- Klasa 0b - zachęcam dziś Was kochani do wykonania ćwiczeń grafomotorycznych we fioletowych książkach, na str 16-17, natomiast w różowej książce na str. 66-67 macie podobne zadanie: rysowanie po śladzie i kolorowanie. Życzymy miłej pracy :)
Witajcie. Z okazji zbliżających się dni prezentacja My country - Mój kraj - poznacie kilka słów po angielsku, związanych z naszym krajem. Na końcu poćwiczymy pytanie: Where are You from? Skąd pochodzisz? Tu będzie potrzebna pomoc Waszych kochanych rodziców :) Kliknijcie w link poniżej. Tam znajduje się prezentacja. Miłego oglądania. https://liblink.pl/LPOvdgq3Uc
Do tego karta pracy do wykonania dowolną techniką. Mapę Polski można pokolorować na biało - czerwono, jak nasza flaga. Poland.gif
Witajcie drogie przedszkolaki! Z okazji zbliżających się dni prezentacja "My country" - "Mój kraj" - poznacie kilka słów po angielsku związanych z naszym krajem . Na końcu poćwiczymy pytanie: Where are You from? Skąd pochodzisz? Tu będzie potrzebna pomoc Waszych kochanych rodziców :) Kliknijcie w link poniżej. Tam znajduje się prezentacja. Miłego oglądania. https://liblink.pl/zRwEPdbled
Temat: Z miłością głosimy Ewangelię całemu światu.
Czytamy opowiadanie: "Julka zostaje misjonarką. Gdy Julka wróciła z przedszkola, była bardzo wesoła. Przywitała się radośnie z mamą i szybko pobiegła do pokoju Karola. Po chwili wróciła, trzymając w ręku mapę. - Mamusiu - powiedziała - pokaż mi, gdzie jest Afryka. Zdziwiona mama wskazała na mapie kontynent afrykański. - Oto Afryka. A czemu pytasz? - Bo ja już wiem, kim będę, gdy dorosnę. - A czy i ja mogę się dowiedzieć, kim chcesz zostać, córeczko? - Będę misjonarką, pojadę do Afryki, by pomagać ludziom poznawać Boga. Mama z jeszcze większym zdziwieniem popatrzyła na Julkę i zapytała: - Córko, skąd ci przyszedł do głowy taki pomysł? - Dziś nasze przedszkole odwiedziła siostra zakonna, która pracuje jako misjonarka w Afryce. Opowiadała o pracy misjonarzy, o tym, jak uczą ludzi o Bogu. Siostra mówiła też, że misjonarze budują kościoły i kaplice, szkoły, szpitale, domy dla dzieci, które nie mają rodziców, leczą chorych, uczą również pisać i czytać nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Julka mówiła bez chwili przerwy, a mama z zainteresowaniem jej słuchała. - Na koniec siostra powiedziała, że trzeba wielu misjonarzy do pracy w Afryce. Postanowiłam, że zostanę misjonarką - dodała dziewczynka. Mama ze wzruszeniem popatrzyła na córkę, przytuliła ją mocno do siebie i powiedziała: - Cieszę się, że twoje serce jest pełne dobroci i miłości. A wiesz, że już teraz możesz pomóc misjonarzom i ofiarować za nich modlitwę? - Mamusiu, od dziś codziennie będę się modliła za misjonarzy i misjonarki, by mieli siłę i odwagę pomagać potrzebującym. A gdy dorosnę, pojadę na misje! Z sąsiedniego pokoju wyszedł tata, który przysłuchiwał się wszystkiemu. Podszedł do córki i powiedział:- Juleczko, jestem z ciebie bardzo dumny. Już teraz dzięki twojej modlitwie zostaniesz misjonarką. W najbliższą niedzielę będzie w kościele spotkanie z misjonarzami i jeżeli chcesz, to złożymy w ofierze pieniądze na misje. - Tak tatusiu, bardzo o to proszę."
Rozmowa na temat opowiadania:- Kim chciała zostać Kasia, gdy dorośnie?- Czym zajmują się misjonarze i misjonarki?- W jaki sposób możemy pomóc misjonarzom i misjonarkom? Modlitwa. Na zakończenie proszę odmówić modlitwę "Zdrowaś Maryjo", w intencji misjonarzy oraz wszystkich ludzi, z którymi pracują w innych krajach.
Przyjrzyj się zdjęciom na str. 88 w ćwiczeniach oraz wykonaj zad. na str. 88. Pozdrawiam i miłego dnia życzę:)
Witajcie Kochani! W tym tygodniu w szczególny sposób zachęcam Was do czytania Pisma św., bo to Tydzień Biblijny. W załączniku dołączam stronę z Biblii dla dzieci i opowiadanie o Panu Jezusie Dobrym Pasterzu. Poproście kogoś starszego o przeczytanie tego opowiadania. Obejrzyjcie dokładnie ilustracje. Zastanówcie się nad nimi przez chwilę. Zapamiętajcie, że tak jak dobry pasterz troszczy się o swoje owieczki, chroni je przed niebezpieczeństwami, prowadzi na dobre pastwiska, tak Pan Jezus troszczy się o każdego z nas, bo bardzo nas kocha. Zachęcam również do posłuchania i obejrzenia piosenki z serii Domek na skale - zbłąkana owieczka https://liblink.pl/dTXbpFKTMm Z pomocą rodziców poszukajcie w swoich domach kolorowych Biblii dla dzieci i postarajcie się w tym tygodniu każdego dnia przeczytać kolejny fragment. Pan Bóg przez słowa zawarte właśnie w Biblii rozmawia z nami, przekazuje nam to, co chciałby nam w danej chwili powiedzieć. Życzę przyjemnej i pouczającej lektury. Pozdrawiam K. Butowska
Karta pracy: dobry_pasterz.jpg
Do 24 maja 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje w dalszym ciągu ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W dalszym ciągu odbywać się będzie zdalne nauczanie. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Z poważaniem
Dorota Literska, Dyrektor ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
Gmina Stężyca w ramach projektu „Zdalna Szkoła” pozyskała grant w wysokości 69 985,00 zł na zakup 77 tabletów dla uczniów i nauczycieli pięciu placówek oświatowych z terenu gminy Stężyca.
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Tablety wysokiej jakości umożliwią uczniom i nauczycielom, którzy nie mieli dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych.
Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 69 985,00 zł, już dnia 22.04.2020 r. do 5 szkół podstawowych z terenu gminy Stężyca tj. Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukwej Hucie, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Gołubiu trafiło 77 tabletów zaspokajający potrzeby 65 uczniów oraz 12 nauczycieli. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Szczegółowe informacje na stronie: https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola
Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii IV 2020 DZIEŃ ZIEMI - kl. 0.
Witamy w kolejnym tygodniu :) W czasie naszych zadań zajmiemy się zwierzętami gospodarstwa domowego oraz otaczającym nas środowiskiem, gdyż niedługo obchodzić będziemy Dzień Ziemi. Dziękujemy, że pięknie pracujecie z rodzicami. Zapraszamy do dalszych wspólnych działań.
PIĄTEK - Kochane dzieci, cieszą nas bardzo nadsyłane przez Was prace plastyczne na temat "Dzień Ziemi". Wszystkie możecie oglądać w galerii na stronie internetowej szkoły. Jeśli ktoś nie zdążył, może jeszcze nadesłać swoją pracę a my ją także umieścimy w galerii. Zachęcamy dziś, w czasie pracy w książkach, do posłuchania piosenki o naszej planecie Ochroń Ziemię.
- Klasa 0 a, sześciolatki, proponuję abyście dzisiaj poćwiczyli na poznanych już literach oraz cyfrach. Zadanie to znajdziecie w kartach pracy nr 3 na str. 62 Pięciolatków zachęcam, do ćwiczenia spostrzegawczości. Zadanie to znajdziecie w książce "Powietrze" na str. 55.
- klasa 0b - zapraszam do pracy we fioletowych książkach na str. 14-15. Proszę, abyście ocenili, czy Olek i Ada są przyjaciółmi przyrody? Zachęcam też do wykonania karty 21 z wyprawki plastycznej "Segregujemy śmieci". Powodzenia :)
CZWARTEK - Dziękujemy za zdjęcia Waszych prac na temat Dnia Ziemi. Ci, którzy nie zdążyli, mogą jeszcze je przesyłać. utworzymy wspólną galerię. Dzisiaj także zajmiemy się czystością naszej planety. W związku z powyższym, mamy dla Was ważne zadanie. Pomóżcie dzisiaj rodzicom, posegregować śmieci w domu i razem wynieście je do specjalnych pojemników. Zwróćcie uwagę, w jakich kolorach są pojemniki na śmieci i jakiego rodzaju śmieci, należy do nich wrzucać. Popracujcie też w książkach:
- Klasa 0 a, pięciolatki, w książce "Powietrze" na str. 52, znajdą ciekawe zadanie dotyczące segregacji śmieci. Sześciolatki, w kartach pracy nr 3, na str. 60 mają zadanie dotyczące recyklingu, czyli przetwarzania śmieci na nowe przedmioty.
- Klasa 0b - zachęcam do wykonania zadań z wierszem "Strażnicy przyrody", we fioletowej książce na str.12-13. Porozmawiajcie z rodzicami o właściwym zachowaniu sie w lesie.
ŚRODA - Dzisiaj obchodzimy ważny dzień. Ważny dla nas wszystkich, dla ludzi, zwierząt i roślin, DZIEŃ ZIEMI. Jako jej mieszkańcy, uczcijmy ten dzień jak należy i pokażmy naszej Ziemi, że ją szanujemy i troszczymy się o nią. Wspólnie posprzątajmy ją. Niech każdy wyjdzie z domu i sprawdzi czy dookoła jest czysto. Może są gdzieś śmieci, które trzeba posprzątać? A gdy już wokół będzie pięknie, to narysujcie kochani, jak powinna wyglądać szczęśliwa i czysta Ziemia. Koniecznie przyślijcie nam zdjęcia rysunków, abyśmy mogli stworzyć z nich piękną galerię, która będzie przypominała nam, jak ważne jest czyste środowisko i że o naszą planetę trzeba dbać, nie tylko w dniu jej święta ale każdego dnia. Czekamy na Wasze prace :)
Dziś nie będzie pracy w książkach, zadbajmy o naszą planetę. Chętni mogą też obejrzeć prezentację dzien-ziemi.pptx
WTOREK
- Klasa 0 a, sześciolatkom proponuję dzisiaj poćwiczyć czytanie w ramach poznanych już liter. Zadanie to znajdziecie w kartach pracy nr 3, na str. 59. Następnie na str. 64 jest propozycja zabawy grafomotorycznej (kwiat i ślimak). Pięciolatkom proponuję zadanie z owadami, które jest w książce "Powietrze" na str. 15 (zadanie 1 i 2).
- klasa 0b - zapraszam do pracy we fioletowych książkach na str. 9-11. Porozmawiajcie o pracy rolnika, czy jest łatwa? Czy jest potrzebna? Jakie korzyści czerpią ludzie z pracy rolnika? Pomogą Wam w tym ilustracje w książce. Zachęcam do wykonania wszystkich zadań: ze śladami zwierząt, z naklejkami, rysowaniem po śladzie i samodzielnie. Powodzenia!
Po wykonaniu prac w książeczkach zapraszamy do gry podsumowującej znajomość zwierzątek. Życzymy udanej zabawy kochane zerówczaki :) GRA - zwierzęta
Dodatek - dla chętnych: Policz_gloski_i_sylaby_-_ZWIERZETA_WIEJSKIE.pdf
PONIEDZIAŁEK
- Klasa 0 a, sześciolatki i pięciolatki, mają na dzisiaj propozycję zabawy z nową literką. Dokładne informacje, jak zachęcić dziecko do poznania nowej literki, rodzice otrzymają w formie wiadomości telefonicznej. Sześciolatkom proszę przygotować karty pracy, nr 4, str. 4 a pięciolatkom, proszę przygotować książkę "Woda" na str. 53.
- klasa 0b - zapraszam dziś do pracy we fioletowych książkach, str. 7-8 - zabawy z tasiemkami, kolorowanie kurcząt oraz odnajdywanie dzieci i ich rodziców, wśród zwierząt z obrazków. Pobawcie się w naśladowanie odgłosów zwierząt. Zachęcam też do pomalowania kolorowanki wodnej z wyprawki plastycznej "Kura i kurczęta".
Zapraszamy do bliższego zapoznania się ze zwierzątkami: Zwierzęta na wsi - prezentacja
Dziś dla przedszkolaków coś o wiośnie:)
Spring - wiosna, Flower (flałer) - kwiat
Na początku piosenka o kwiatkach, które mają różne kolory - przypomnimy sobie ich nazwy. https://liblink.pl/pyETjfWPb9
Następnie wykonajcie kartę pracy załączoną poniżej. Należy w niej znaleźć 4 różnice. Można pokolorować obrazek :) Na końcu posłuchajcie jeszcze raz piosenki. Można spróbować śpiewać razem z nagraniem.Tekst piosenki: SING A SONG OF FLOWER SONG LYRICS FOR KIDS: "Sing a song of flowers, flowers all around. Flowers that are growing, growing in the ground. Flowers of every color, they look so pretty too! Red and pink and orange and yellow. Blue and purple too! Sing a song of flowers, flowers all around. Flowers that are growing, growing in the ground. Flowers of every color, they look so pretty too! Red and pink and orange and yellow. Blue and purple too! "
Have a nice day! spot_the_difference.png
Dziś dla zerówek coś o emocjach, które nam towarzyszą w codziennym życiu. Na początek piosenka: Emotions Hokey Pokey https://liblink.pl/oUdNG8C3ZC
Słówka: angry - (engri) - zły, Happy -(hapi) - wesoły, sad - (sad) - smutny, scared - (skerd) - przerażony, surprised - (syprajs) - zaskoczony.
Do tego w załączniku karta pracy. Należy na niej narysować twarz z daną emocją: angry, happy, sad, scared. Po wykonaniu zadania proszę, aby każdy zaznaczył kółkiem twarz, która pokazuje, w jakim jest dziś humorze:) Na koniec spróbujmy zaśpiewać z nagraniem piosenkę.
Witam Was serdecznie i ponownie zapraszam do pogłębienia religijnej wiedzy. Okres wielkanocny jeszcze trwa, jak pamiętamy. Dzisiaj dowiemy się, że Pan Jezus po swoim zmartwychwstaniu spotykał się ze swoimi uczniami. Zachęcam do otwarcia pliku - tam znajdziecie wszystkie wskazówki do pracy :) Religia_21._04.docx
Drodzy ósmoklasiści! Zachęcamy do udziału w naszym projekcie!
Szczególnie zapraszamy tych uczniów, którym bliska jest motoryzacja. Zapoznajcie się z załącznikami:
- filmik dotyczący Akademii https://www.youtube.com/watch?v=5GbTTn6u1xA
- folder w załączniku: Akademia_MAMGlasurit_2020_v2.pdf
- wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/874536736341371/
- link do formularza online: (podanie o przyjęcie na praktyki) https://drive.google.com/open?id=1lydfpht-S3INQGX-dxxl8UxRWMzNW710