Nawigacja

Archiwum

rok szkolny 2011/2012

 
  •  

       

     

    •   Zakończenie roku szkolnego 2011/2012  
       

      W piątek 29 czerwca 2012r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po wielu miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na podsumowanie i zasłużony odpoczynek.

      Prymusem szkoły podstawowej została Natalia Sobisz, prymusami gimnazjum ex equo zostali Kasper Kucyk i Konrad Szulfer

      Uczniowie wyrózniający się w nauce:

      klasa Ia: MARCZYŃSKA EWA    BARANOWSKA JULIA     TREDER OLIWIA    ZYNTEK JOLANTA   CICHOSZ JULIA      CESCHICA-WENSIERSKI RAFAŁ      GILMAISTER ANNA    HILDEBRANDT KAROLINA     DREWING MARTYNA      MYSZK WERONIKA

      klasa Ib: REITER PAULINA    JELIŃSKA JULIA     REITER MAGDALENA     OKROJ MICHAŁ    BIGUS WOJCIECH    STENCEL AGATA     SZYCA WIKTORIA

      klasa II:  ZARACH AMELIA    FURMAN WIKTORIA    BRILLOWSKI FILIP    MACHOLL JAKUB    BIGUS WIKTORIA    LICBARSKI BARTOSZ    KULWIKOWSKI BŁAŻEJ      FORMELA ADAM

      klasa III:   KOTŁOWSKA IZABELA    GRONDA JOLANTA     LEMAN MARTYNA     CESCHICA –WENSIERSKI KRZYSZTOF   BARTELIK MARTYNA    BUTOWSKI GRZEGORZ       SZLAGOWSKA JULIA   GOSZ AGNIESZKA       KLAWITER WERONIKA

      klasa IV:   SOCHA KLAUDIA     CICHOSZ ADAM     MAGOLEWSKA NIKOLA     MACHOLL ROBERT

      klasa V:  SOBISZ NATALIA     GRONDA KLAUDIA    MACHOLL NATALIA    LITERSKA WERONIKA    ZARACH KORNELIA     BIRR PRZEMYSŁAW     CESCHICA-WENSIERSKI MATEUSZ    MACHOLL PATRYCJA

      klasa VI:  DALEKA AGNIESZKA   SZULFER ALEKSANDRA      GRABOWIECKI GABOR

      klasa I gim:   MARSZK JOANNA     BUCIOR SZYMON      CICHOSZ EWELINA      OKROJ PATRYCJA    SZYCA SZYMON

      klasa II gim:   DALEKA NATALIA

      klasa III gim: KASPER KUCYK   KONRAD SZULFR

       

       
           
    •   Biwak kl. III SP  
       

      Dnia 18 czerwca 2012 uczniowie klasy trzeciej wyjechali na dwudniowy biwak do miejscowości Pażęce.

      Głównym celem biwaku było pożegnanie uczniów z wychowawcą oraz zapoznanie z nowym opiekunem klasy. W programie biwaku były zabawy i konkurencje sportowe.

      Wieczorem wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami Joanną Koniuszewską (obecną wychowawczynią) i Iloną Kozłowską (przyszłą wychowawczynią) spotkali się przy ognisku, na które przybyli rodzice. W miłej atmosferze piekli kiełbaski i wspominali minione trzy lata. Wszyscy doszli do wniosku, że czas płynie zbyt szybko. Na koniec były wspólne podziękowania, uściski i całusy.

      Wieczorem odbył się bal piżamowy. Nieprzewidzianą "atrakcją" była potężna burza, którą wszyscy dzielnie przetrwali.

      Następnego dnia dzieci uczestniczyły w obserwacji grupy animatorów: "Miłośnicy Grunwaldu". Wszyscy oglądali turniej rycerski oraz brali udział w warsztatach, podczas których dzieci budowały katapulty i pokonywały tory przeszkód.

      Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Janina Mejer, Dorota Literska  i Joanna Koniuszewska. Wszyscy wrócili do domu zdrowi, cali i bardzo, bardzo zadowoleni.

       
           
    •   Stypendium szkolne 2012/2013  
       

      W zakładce Dla Rodziców znajduje się informacja o możliwości uzyskania dofinansowania do zakupu podręczników i stypendium na rok szkolny 2012/2013.

       
           
    •   Dzień Patrona  
       

       

      W środę 13 czerwca obchodziliśmy Dzień Patrona Naszej Szkoły. Uczniowie w tym dniu mieli sposobność w różnych formach przypomnieć sobie życie i twórczość ks. Antoniego Peplińskiego.

      W tym roku klasy młodsze I-III SP wraz ze swoimi wychowawcami zaznajamiali się z życiorysem Patrona poprzez prezentację  multimedialną jak i uczyli się wspólnie jego pieśni.

      W tym szczególnym dniu cała szkoła na czele z pocztem sztandarowym wzięła udział we Mszy Św. Po mszy  uczniowie klas V-VI  oraz gimnazjum  mogli wykazać się wiedzą na temat Kaszub w quizie przygotowanym przez absolwenta naszej szkoły ks. Zbigniewa Kulwikowskiego. Emocjonujące rozgrywki ostatecznie zakończyły się zwycięsko dla grupy z kl. I gimnazjum , za nimi uplasowali się ex quo uczniowie klasy VSP i III GIM, a tuż za nimi grupa klasy II GIM. Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody i dyplomy. Szczególne podziękowania należą się ks. Zbigniewowi Kulikowskiemu, który przygotował ponad 100 różnorodnych i ciekawych pytań oraz wspaniałe nagrody dla wszystkich biorących udział w konkursowych zmaganiach.

       

      Został też przeprowadzony konkurs plastyczny w którym uczniowie w dowolnej formie przedstawiali sylwetkę ks. Antoniego Peplińskiego.  Laureatami konkursu zostali:

      I miejsce Michał Okroj .kl.Ib

      II miejsce Magdalena Reiter kl. Ib

      III miejsce Natalia Klinkosz kl. VI SP

      wyróżnienie  Maksymilian Jank kl. Ib

     

    Podręczniki na rok szkolny 2012/2013

     
     

    14.06.2012

    W zakładce Dla Rodziców znajduję się wykaz obowiązujących podręczników na rok szkolny 2012/2013.

     
         
    •  
     

    Dzień Dziecka zerówek A i B

     
     

    W piątek 01 czerwca dzieci z zerówek A i B wybrały się na pieszą wycieczkę do "Cybulowa". Mimo chłodu i zachmurzonego nieba humorki dopisały wszystkim w stu procentach! Czekało tam wiele atrakcji. Na początek dzieci dostały ciasto chlebowe, z którego same mogły uformować sobie bułeczki. Przy okazji gospodarz p. Kazimierz Cybula opowiedział jak wypieka się chleb według kaszubskiego zwyczaju. Wspólnie z dziećmi zapakował bułki do pieca kaflowego. Następnie oprowadził nas po swoim gospodarstwie. Największym zainteresowaniem dzieci cieszył się "westówk", czyli mini muzeum, w którym było mnóstwo sprzętów i narzędzi używanych niegdyś na Kaszubach. Potem dzieci mogły skosztować bułeczek własnej roboty i innych przysmaków przygotowanych przez gospodarzy (m.in. chleb ze smalcem, ogórki kiszone, drożdzówka, kawa zbożowa). Po wspólnych zabawach na podwórzu i słuchaniu kaszubskiej muzyki czekało na nas jeszcze ognisko z kiełbaskami i lody. Wszyscy uczestnicy wyprawy byli bardzo zadowoleni i bardzo najedzeni! Dziękujemy p. K.Cybuli i całej jego rodzinie za tak wspaniałą organizację Dnia Dziecka!

     
         
    •  
     

    Rycerze Damroki zwyciężyli

     
     

          11.05.12 grupa Małych Wicherków stanęła w szranki konkursoweXXVIII Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego NIEBIESKIE TARCZE w Parchowie.Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z trzech powiatów; kartuskiego, bytowskiego i kościerskiego. Legenda o Damrocez Chmielna pt. ,,Dobro zwycięża” tak podobała się jurorom, że przyznali Wicherkom I miejsce i nominację do konkursu finałowego, który odbędzie się 19.06.12w sali widowiskowej Gdańskiego Archipelagu Kultury w Gdańsku Oruni.Chłopcy z V klasy świetnie odegrali rolę pradawnych rycerzy, a dziewczęta znakomicie wcieliły się w damy dworu dobrego władcy Świetopełka, którego wspaniale zagrał Przemek Birr.

     
         
    •  
     

    Konkurs Poezji Maryjnej

     
     

    W Dzień Matki – 26 maja w Kościerzynie odbył się finał Konkursu Poezji Maryjnej na szczeblu diecezjalnym. Reprezentanci naszej szkoły a jednocześnie naszej parafii odnieśli niemałe sukcesy:Wiktoria Daleka otrzymała nagrodę specjalną organizatora konkursu za piękną recytacjęw j. kaszubskim w kategorii przedszkolnej, Martyna Bartelik zajęła II miejsce w kategorii klasI – III SP, Natalia Macholl otrzymała nagrodę specjalną Starosty Kościerskiego a nasza absolwentka Klaudia Kopczyńska była najlepsza w swojej kategorii licealistów i wróciła z pierwszym miejscem.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     
         
    •  
     

    Dzień Kaszubski w naszej szkole

     
     

    Dzień Kaszubski organizowany jest w naszej szkole już od wielu lat. Jest to nasze kaszubskie święto, ale też podsumowanie oraz uzupełnienie całorocznej nauki języka i kultury kaszubskiej.

    Z tej okazji zapraszamy artystów ludowych, którzy prowadzą zajęcia warsztatowe z uczniami i prezentują swój dorobek artystyczny. W ten sposób dzieci i młodzież mają możliwość w praktyczny sposób dowiedzieć się jak powstają elementy kultury kaszubskiej, jak kultywuje się zwyczaje i tradycje naszej Małej Ojczyzny. W tym roku takie zajęcia poprowadzili: p. Kazimierz Cybula – plecionka, p. Teresa  Wentowska – wyplatanie ozdób ze sznurka, p. Alicja Serkowska – malarstwo na szkle i drewnie, p. Paweł Sela – garncarstwo, p. Andżelika Szulfer – dekupage, Stowarzyszenie Kaszubianki – zajęcia kulinarne (kuchnia kaszubska), zespół muzyczno-taneczny „Rokitkowe Jagódki” z Rokit – taniec. Tradycyjnie w ten dzień odwiedził naszą szkołę nasz zacny absolwent – ks. Zbigniew Kulwikowski, który spotkał się z uczniami kl. III G i opowiedział o swoich szkolnych latach, o tym jak zrodziło się Jego powołanie do kapłaństwa i o umiłowaniu wszystkiego, co kaszubskie.

    Dzięki przychylności Pani Dyrektor, tegoroczny Dzień Kaszubski został połączony z niezwykłą uroczystością, a mianowicie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Kaszubskiego, które ma swoją siedzibę w naszej szkole, postanowiło uhonorować panów: Brunona Cirockiego i prof. Edwarda Brezę tytułem Honorowego Członka Stowarzyszenia oraz przyznać wyróżnienia Ryngrafu Witosława  za wielkie zaangażowanie w pielęgnowanie  j. kaszubskiego i kultury kaszubskiej.  Na tę okoliczność przybyli zaproszeni goście: Dyrektor  Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie p. H. Uchman, dyrektor ZKiW w Klukowej Hucie p. G. Przepiórski, dyrektor SP w Mojuszu p. D. Pioch, Prezes oddziału ZKP w Stężycy p. K. Walkusz, członek Rady Powiatu Kartuskiego p. A. Klasa, sołtys wsi Kamienica Szl. p. T. Sitterlee, Prezes SNJK Remusowi Dresze p. W. Lew – Kiedrowska oraz nauczyciele – członkowie tegoż stowarzyszenia. Uroczystą galę zakończyły występy zespołów: Wicherki z naszej szkoły z przedstawieniem Dobro zwycięża pod kierunkiem p. T. Wejer oraz Rokitkowe Jagódki z Rokit, prezentujące tańce i przyśpiewki kaszubskie, pod kierunkiem p. B. Labudy.

    Miłym akcentem kończącym świętowanie był poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Kaszubianki, a który składał się jedynie z dań kuchni kaszubskiej.

    Jesteśmy dumni z tego, że w naszej szkole mamy możliwość uczenia się j. kaszubskiego oraz kultywowania naszych rodzimych tradycji dlatego jedną z nich stało się organizowanie Szkolnego Dnia Kaszubskiego.

     
         
    •  
     

    PODZIAŁ ZERÓWEK I KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZK.2012/2013

     
     

    W zakładce Dla Rodziców znajduje się podział dzieci w zerówkach i klasach pierwszych na rok szk.2012/2013

     
         
    •  
     

    Konkurs Wiedzy Informatycznej "INTERNADA"

     
     

    25 maja 2012 odbył sięw Klukowej Hucie  XI Konkurs Wiedzy Informatycznej "INTERNADA", w którym uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół gminy Stężyca. Uczniowie szkół podstawowych i gimnzjów rozwiązywali test wiedzowy, projektowali plakat Euro 2012 i wykazywali się umiejętnością poszukiwania wiedzy w internecie. Naszą szkołę reprezentowali : Patryk Macholl i Szymon Bucior z gimnazjum oraz Agata Literska i Adrian Szulta, który w kategorii szkoły podstawowe zajął III miejsce.
     

     
         
    •  
     

    Konkurs ,,Kaszubi wczoraj i dziś".

     
     

    Dnia 24 maja trójka naszych gimnazjalistów (Konrad Szulfer, Patrycja Miotk, Kinga Kiedrowska -wyłoniona w konkursie szkolnym ,który odbył w marcu) wzięła udział w kuratoryjnym Konkursie pt."Kaszubi Wczoraj i dziś "Tegoroczna edycja poświęcona była Młodokaszubom - wielkim postaciom Ruchu Młodokaszubskiego. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedza na temat działalności i twórczości o: Aleksandrze Majkowskim, Franciszku Sędzickim, ks. , Leonie Heyke, czy Janie Karnowskim.  Do konkursu przystąpiło 99 uczestników z powiatu kartuskiego . Do finału dostało się siedmioro uczestników ,którzy zdobyli największą  ilość punktów- wśród finalistów znalazła się uczennica naszej szkoły Kinga Kiedrowska (w części pisemnej  zajęła trzecie miejsce) ostatecznie po części ustnej uklasyfikowała się na piątym miejscu. Finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pięć dodatkowych punktów w procesie rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Uroczyste wręczenie odbędzie się 14 czerwca.

     
         
    •  
     

    Dzień Matki

     
     

    25 maja 2012r gościliśmy w naszej szkole ukochane mamusie uczniów klas I-III. Dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały część artystyczną. Zaprezentowano wierszyki, piosenki, przedstawienie pt. „Calineczka” w wykonaniu klasy II, występ zespołu „Iskierki”.Mamusie otrzymały własnoręcznie wykonane upominki- laurki z życzeniami, słodkie korale, malowane deseczki, itp.Na zakończenie spotkania goście udali się na słodki poczęstunek.Uroczystość przygotowały panie: Lucyna Popowicz, Ewa Puzdrowska, Joanna Koniuszewska, Janina Mejer i Maria Neubauer.

     
         
    •  
     

    Finał 41 Konkursu Rodnô Mòwë w Chmielnie

     
     

    W  tym prestiżowym konkursie swoje umiejętności recytacji utworów  w j. kaszubskim zaprezentowali  uczniowie szkół z całego regionu Kaszub.  Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Daleka w kategorii przedszkolnej – zajęła I miejsce oraz Klaudia Kopczyńska jako nasza absolwentka - zajęła II miejsce. Gratulujemy  sukcesu.

     
         
    •  
     

    Wiadomości sportowe

     
     

    W Stężycy w dniu 19.03.2012 odbyły się gminne igrzyska w mini piłce ręcznej chłopców.System rozgrywek -każdy z każdym.

    Klasyfikacja końcowa zawodów:

    1m.SP Stężyca

    2m.SP Kamienica Szlachecka

    3m.SP Gołubie

    4m.SP Klukowa Huta

    5m.SP Szymbark

    W dniu 27.03.2012 w Klukowej Hucie miały miejsce zawody w mini piłkę ręczną dziewcząt szkół podstawowych,po rozegraniu wszystkich

    spotkań kolejność końcowa była następująca:

    1m.SP Stężyca

    2m.SP Kamienica Szlachecka

    3m.SP Gołubie

    4m.SP.Klukowa Huta

     

    W dniu 28.03.2012 w Stężycy odbyły się gminne zawody w piłkę ręczną chłopców. W zawodach wzieły udział tylko dwa zespoły Stężycy i Kamienicy Szlacheckiej,zdecydowane zwycięstwo odniósł zespół z Kamienicy Szlacheckiej i został mistrzem gminy Stężyca w piłce ręcznej.

     

    W Stężycy w dniu 12.04.2012 odbyła się gimnazjada w siatkówce chłopców .Po raz pierwszy w historii szkoły mistrzem gminny zostali chłopcy z Kamienicy Szlacheckiej, 2m.zajęła Klukowa Huta,3m.Stężyca ,a 4m.Gołubie.

     

    W zawodach powiatowych, które odbyły się w Sierakowicach po bardzo dobrej grze chłopcy z gimnazjum wywalczyli brązowy medal.

    Klasyfikacja końcowa była następująca:

    1m.Gowidlino

    2m. Sierakowice

    3m.Kamienica Szlachecka

    4m.Somonino

    5m.Chwaszczyno

    6m.Przodkowo

     

    W dniu 16.04.2012 chłopcy z klas II i III szkoły podstawowej uczestniczyli i I rundzie eliminacji gminnych w Stężycy o puchar Tymbarka .

    W zawodach spotkały się tylko dwie drużyny z Kamienicy i Stężycy.Mecz wygrała drużyna z Kamienicy Szlacheckiej i to ona awansowała do drugiej rundy eliminacji powiatowych.W zawodach powiatowych młodzi piłkarze z naszej szkoły zajęli 4 miejsce i nie awansowali do eliminacji wojewódzkich.

     

    Na nowym ,,Orliku" w Kamienicy Szlacheckiej w dniu 22.05.2012 odbyły się gminne zawody w mini piłkę nożną.

    Po rozegraniu meczy każdy z każdym kolejność końcowa była następująca:

    1m.SP Stężyca

    2m.SP Klukowa Huta

    3m.SP Kamienica Szlachecka

     

     

    Historyczny Sukces.Zawodnicy z gimnazjum w Kamienicy Szlacheckiej w dniu 23.05.2012 na gminnych zawodach w Stężycy w piłkę nożna pokonali rówieśników  z Stężycy 3:0 i poraz pierwszy w historii szkoły będą reprezentować gminę w zawodach powiatowych w 11-tkach piłkarskich które odbędą się w Stężycy.

    Skład zwycięzkiej drużyny:P.Macholl,B.Stencel,R.Płotka,P.Ulenberg,F.Regliński,K.Szulfer,P.Gosz,

    D.Kwidziński,Ł.Płotka,B.Cylka,D.Gilmaister,D.Szulfer,M.Stencel,C.Klinkosz,R.Niklas.

     

     

     

     
         
    •  
     

    V Powiatowy Konkurs Piosenki Kaszubskiej.

     
     

           Tego dnia do naszej szkoły licznie zjechali miłośnicy piosenki kaszubskiej z całego powiatu kartuskiego. Byli reprezentanci każdej gminy co bardzo ucieszyło organizatorów. Jury w składzie; Józef Stachnik- muzyk, Wanda Kiedrowska- nauczycielka języka kaszubskiego oraz Janina Czerwińska- również nauczycielka języka kaszubskiego oceniali wykonawców w kategorii soliści i zespoły;  przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Na szkolnej scenie wystąpiło blisko 140 osób wraz z akompaniatorami. Jak podkreślało jury poziom wykonawców był wysoki. Repertuar  ciekawy i różnorodny. Przegląd pokazał, że młodzież chętnie śpiewa piosenki kaszubskie. A współczesna piosenka regionalna wciąż się rozwija. To właśnie nasze szkolne  zespoły  sięgnęły po najnowsze kompozycje Tomasza Fopke czy Jerzgo Stachurskiego.

    Najlepsi będą rywalizować z innymi śpiewakami na X Pomorskim Festiwalu w Luzinie już w niedzielę 27.0512

     

    Wyniki Powiatowych Eliminacji:

    Kat. przedszkola

    Soliści

    1. Mikołaj Gawin (Sierakowice)

    2. Kinga Domaszk (Lisie Jamy)

    3. Seweryn Cybulski (Dzierżążno)

     Zespoły

    1. Przedszkole „Aniołek” w Kiełpinie

    2. ZKiW w Dzierżąznie

    Kat. I – III SP

    Soliści

    1.      Agata Hapka (Sulęczyno)

    2.      Klaudia Wenta (Jelonko)

    3.      Zuzanna Banasik (Dzierżążno)

    Zespoły

    1.”Iskierki” (Kamienica Szlachecka)

    2. SP Sierakowice

    3. SP Dzierżążno

    Kat. IV – VI SP

    Soliści

    4.      Dawid Recław (Borzestowo)

    5.      Julia Steinka (Miechucino)

    6.      Lidia Szczypior (Mojusz)

    Zespoły

    7.      SP Szymbark

    8.      ZKiW Dzierżążno

    9.      SP Łyśniewo

    Kat. Gimnazja

    o    Soliści

    11.  Marcelina Brylowska

    12.  Paulina Lis (Sierakowice)

    13.  Arleta Barczyk (Miechucino)

    o    zespoły

    15.  Gimnazjum Chmielno

    16.  „Wicherki” Kamienica Szlachecka

    Dwa najlepsze zespoły i dwoje najlepszych solistów z każdej kategorii reprezentować będzie powiat kartuski na X Pomorskim Festiwalu Piosenki Kaszubskiej „Kaszëbsczé Spéwë” 27 maja br. w Luzinie.

    Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem eliminacji powiatowych czuwały panie; Janina Mejer i Teresa Wejer.

    Zdjęcia w fotogalerii

     

     
         
    •  
     

    ZEBRANIE RODZICÓW

     
     

    Zebranie z rodzicami    Dnia 24.05.2012

    o    godz.16.00 spotkanie rodziców z wychowawcami klas ,,0” – IV SP

    o    17.00 spotkanie ogólne

    o    ok.18.00 spotkanie rodziców z wychowawcami klas V – Vi SP i I – III GIM

     
         
    •  
     

    Mikrokonkurs Matematyczny

     
     

    Dnia 10 maja odbył się Gminny Mikrokonkurs Matematyczny klas III - IV.  

    W konkursie uczestniczyło 20 uczniów klas III i IV SP ze szkół Gminy Stężyca.  Z naszej szkoły brali udział z klasy III: Jolanta Gronda i Krzysztof Ceschica – Wensierski, a z klasy IV: Alicja Birr i Wojciech Mański.

    Zwyciężyli:

    I miejsce – Krzysztof Ceschica – Wensierski – kl. III

    II miejsce – Jolanta Gronda – kl. III

    Do konkursu uczniów klas III przygotowała pani Joanna Koniuszewska, a klasy IV Dorota Literska. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!!!

     
         
    •  
     

    Wyjazd do Stacji Limnologicznej i Sierakowic

     
     

    W ostatnią środe tj. 25 kwietnia zorganizowano wyjazd do Stacji Limnologicznej w Borucinie. Uczniowie mogli zapozanć się z pracą pracowników Uniwersytetu Gdańskiego nad ochroną jezior oraz z działaniem urządzeń pomiarowych ogródka metereologicznego. Dziękujemy za miłe przyjęcie i fachowe wyjaśnienia panu dr Edmundowi Ulenberg. W Sierakowicach obejrzeliśmy dwie wystawy - pierwszą w drewnianym Kościele Św. Marcina - była to wystawa fotograficzna i multimedialna pt.  „Ostańce próśb” z Muzeum Narodowego w Gdańsku, a drugą regionalną w GOK-u.

    Opiekun wycieczki

    Ilona Kozłowska

     
         
    •  
     

    II Warsztaty Przyrodnicze w OEE w Szymbarku

     
     

    W tym roku po raz drugi mieliśmy możliwość wyjazdu do Zielonej Szkoły w Szymbarku na Wiosenne Warsztaty Przyrodnicze, które odbyły sie 12 kwietnia. Na uczniów czekało tu bardzo wiele atrakcji: zajęcia w terenie pod okiem specjalistów z min. Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, liczne(!) konkursy i ognisko z kiełbaskami. Nasza ekologiczna Marzanna na dobre odegnała zimę i zajęła II miejsce, dlatego pogoda dopisała, uczniowie byli zachwyceni a opiekunowie zadowoleni.

    Opiekun wyjazdu

    Ilona Kozłowska

     
         
    •  
     

    Obchody Dnia Ziemi 2012

     
     

    Obchody Dnia Ziemi rozpoczeliśmy o 8.15 apelem, na którym uczniowie zapoznali się z tegorocznym tematem przewodnim - Energia dobra dla wszystkich. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie wg. mojego scenariusza, przygotowane z klasą VI pt. Źródła energii w życiu codziennym. Wręczono dyplomy i nagrody przyznane w szkolnym konkursie plastycznym nt. Przyroda Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Kolejne dwie lekcje poświęciliśmy na przeprowadzenie recyklingu makulatury, w efekcie czego uczniowie wszystkich klas wykonali papier czerpany. Na dwóch ostatnich godzinach sprzątaliśmy  okolice Kamienicy Szlacheckiej. Pogoda nareszcie dopisała!

    Opiekun SK LOP

    Ilona Kozłowska

    Zdjęcia w fotogalerii

     

     
         
    •  
     

    Majówka z flagą

     
     

    Dzień 2maja w naszym państwie obchodzi się jako Święto Flagi Narodowej. W ten dzień w różnych miejscowościach organizowane są festyny, majówki i inne uroczystości, mające na celu popularyzowanie wartości patriotycznych i pokazanie, że my Polacy jesteśmy dumni z naszych symboli narodowych, szczególnie zaś z naszej flagi. My Kaszubi, którzy za Ceynową powtarzamy, że: „ ... nie każdy Polak to Kaszub, ale każdy Kaszub to Polak” również z dumą manifestowaliśmy swoje przywiązanie do flagi polskiej i kaszubskiej biorąc udział w III Marszu z Flagą po Ziemi Kaszubskiej. W tym roku wędrowaliśmy 12 km trasą z Dworku w Sikorzynie, przez Gołubie, Krzeszną do Pierszczewa. Pogoda dopisała, wspaniali przewodnicy zwrócili naszą uwagę na wiele niesamowitych miejsc, o których nie mieliśmy pojęcia chociaż tak blisko mieszkamy. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Z pewnością spotkamy się znów za rok.

     
         
    •  
     

    Powiatowy Konkurs „Rodnô Mòwa”

     
     

    19 kwietnia w Centrum  Kultury „ Kaszubski Dwór” w Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Nasza szkoła odniosła sukcesy w kategoriach: przedszkolnej – I m. zajęła Wiktoria Daleka z kl. 0A,  licealiści – I m. zajęła nasza absolwentka Klaudia Kopczyńska. Obie laureatki będą nas reprezentowały na finale w Chmielnie 26 maja. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

     
         
    •  
     

    Wycieczka do CYBULOWA

     
     

    Podczas gdy Gimnazjaliści wylewali kolejne poty, głowiąc się nad testami gimnazjalnymi, uczniowie klas IV i V SP wraz z wychowawcami udali się na zajęcia regionalne do Rancza Cybulowo. Pan Kazimierz Cybula z małżonką  wykazali się jak zwykle wielką kaszubską gościnnością. Na początek dowiedzieliśmy się jak dawniej piekło się chleb w wielkich kaflowych piecach, sami też przygotowaliśmy bułki z ciasta chlebowego. W czasie, gdy bułki piekły się w rozżażonym piecu, my udaliśmy się na pieszą wędrówkę do lasu po gałęzie i korzenie potrzebne do wyplatania koszy. Przemierzając piękne wąwozy podziwialiśmy budzącą się do życia wiosenną przyrodę. Po powrocie, nieco zmęczeni, chętnie słuchaliśmy opowieści o tym, jak to dawniej na Kaszubach bywało, próbowaliśmy swych sił przy pleceniu koszy, zwiedziliśmy salę regionalną i obejście. Na koniec gospodarze uraczyli nas wyśmienitym kaszubskim jadłem: był swojski chleb ze smalcem, kiszone ogórki, kawa zbożowa no i ognisko z  pieczeniem kiełbasek. Miło i pożytecznie spędziliśmy czas. Dziękujemy!

     
         

     

    Mała maska dla Wicherków  
     

    II miejsce wygrali mali aktorzy na XIII Powiatowym Przeglądzie Teatrów Szkolnych Kaszebsko Bina w Sierakowicach 2012

       Tym razem Wicherki przygotowały legendę o Damroce córce Świętopełka.     I jak to zwykle w takich historiach  bywa, był dobry książę Świętopełek władca  starego grodu w Chmielnie , który miał piękną córkę Dobrodechnę. Niestety czyhał na jej bogactwo i jej rękę niegodziwy sąsiad Swarożyc. Jednak dzięki odwadze  i przebiegłości rycerzy Świętopełka Dobro zwyciężyło

    Wartka akcja, szybko zmieniające się sceny i zespołowa gra aktorów podobała się jurorom edycji tego konkursu przyznając grupie II miejsce , poza tym za rolę czarownicy nagrodę autorską otrzymała Klaudia Malek-Podjaska.

    W rolę Świętopełka wcielił się Przemek Birr, a złego Swarożyca zagrał Tomek Kostuch, były też dworki: Weronika Literska, Patrycja Macholl i Klaudia Gronda, Postać matki zagrała Natalia Macholl, a odtwórczynią głównej roli była Kornelia  Zarach. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy kubek z logo konkursu oraz książki i mapki promujące gminę Sierakowice

     
         
  •   XVI Konkurs wiedzy o Kaszubach  
     

    W poniedziałek 16 kwietnia 2012 r. w Centrum Kultury Kaszubski Dwór w Kartuzach, odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w „XVI Konkursie wiedzy o Kaszubach”. Jurorzy oceniali rzetelność wiedzy oraz pomysłowość autorów, którzy swoje prace przyozdobili w oryginalny sposób. Łącznie na konkurs wpłynęło 370 prac, w tym prace Pauliny Reiter z kl. IB oraz Filipa Reiter z kl. II, którzy zostali laureatami tegorocznej edycji wiedzy o Kaszubach. Oprócz tego, redakcja „Dziennika Bałtyckiego” ufundowała specjalne nagrody – niespodzianki dla 5 osób, wśród których to znowu znaleźli się Paulina i Filip.

    Konkurs ten rozpowszechniony był na całe województwo pomorskie.

     
         
  •   PASOWANIA UCZNIÓW KLAS I NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI  
     

    Dnia 28 marca i 4 kwietnia 2012 w bibliotece  szkolnej odbyło się  pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki.
      Głównym celem tej uroczystości czytelniczej było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.Na nowych czytelników czekało wiele niespodzianek i zadań, które musieli wykonać.Na początku uczniowie ze swojej klasy wyruszyli w podróż ,,zaczarowaną lokomotywą” w wykonaniu uczniów  kl. III Gim. , którzy wprowadzili  ich w świat bajek i baśni oraz uczyły  poszanowania książek i innych dokumentów bibliotecznych. Bajkowe postacie: Czerwony Kapturek, Kot w butach, Śpiąca Królewna przygotowały dla dzieci różne zadania do wykonanie, z którymi wszyscy poradzili sobie wspaniale.
    Po teście sprawdzającym wiedzę uczniów przyszedł czas na złożenie przez nich przyrzeczenia i dokonanie aktu pasowania na czytelnika. Wszystkie dzieci otrzymały od pań bibliotekarek pamiątkowe dyplomy i zakładki do książki. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani i  które będą chętnie odwiedzać.

     
         
  •   Wicherki bawią się w teatr  
     

    03.04.12 w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne pod okiem Marty Nowickiej z Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. W ten dzień uczniowie klasy V poznawali tajniki aktorstwa wcielali się w różne postaci; mocnych i słabych ,mimów, członków rodziny zabawy polegały na odgrywaniu i odczytywaniu scenek pantomimicznych. Uczniowie poznali podstawowe formy teatralne klatkę stop, żywy obraz czy krótką improwizację. Były też ćwiczenia na koncentrację tzw. biała kartka Niekiedy było bardzo zabawnie, a niekiedy trudno.Młodzi aktorzy już dziś czekaja na kolejne warsztaty

     
         
  •   Gminny Przegląd Scenek Profilaktycznych  
     

    Od kilku lat w naszej szkole organizowany jest Gminny Przegląd Scenek Profilaktycznych adresowany do uczniów  klas II gimnazjum z Gminy Stężyca. W tym roku przegląd odbył się 29 marca 2012 roku pod hasłem Młodzież kontra przemoc. Do przeglądu zgłosiły się wszystkie gimnazja z Gminy Stężyca.  Młodzi aktorzy wraz z wychowawcami przygotowali następujące spektakle:

    - Zespół Kształcenia i Wychowania w Gołubiu- Przemoc w szkole

    - Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku-  Inscenizacja połączona z pantomimą

    - Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy-  Niespełnione marzenie oraz Zaklęte księżniczki

    - Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie-  Mały książę w świecie przemocy

    - Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej-  Gra fair play

    Spektakle miały na celu zwrócenie uwagi  młodej widowni na problem przemocy. Scenki profilaktyczne to apel młodych do młodych, by zawsze pamiętali, jak łatwo można przekroczyć granice, granice rozsądku, czego rezultatem może być przekroczenie granicy Człowieczeństwa pisanego przez duże „C”. uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy, opiekunowie klas podziękowania oraz książki dotyczące przemocy. Nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję do Spraw Profilaktyki w Stężycy.

     
         
  •   Spotkanie z policjantem  
     

    Dnia 29 marca 2012r. w Szkole podstawowej odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z policjantem - dzielnicowym p.R.Ebertowskim.Ważnym tematem tego spotkania były zasady właściwego zachowania się uczniów w szkole i poza nią. Omówiono konsekwencje stosowania agresji i przemocy. Przypomniano zasady własciwego i bezpiecznego poruszania się po drodze. Rozmawiano o niebezpieczeństwie wynikającym z pochopnego zawierania znajomości również tych internetowych. Na koniec pan policjant przypomniał jak i gdzie można bezpiecznie się bawić. Spotkanie było bardzo ciekawe, dzieci otrzymały wiele cennych rad i wskazówek.

     
         
  •   Gminny Konkurs Rodnô Mòwa  
     

    Gminny Konkurs Rodnô Mòwa odbył się 28 marca 2012 r. w Bibliotece Publicznej

    w Stężycy. Naszą szkołę reprezentowało 9 recytatorów.

    Jury w składzie: W. Lew-Kiedrowska, B. Cirocki, B. Furman oceniało uczestników konkursu biorąc pod uwagę w szczególności: interpretację utworu, dobór repertuaru, poprawną wymowę w j. kaszubskim, wyraz artystyczny. W ocenie Jury nasi recytatorzy zaprezentowali swoje utwory wzorowo, zajmując czołowe lokaty:

    w kategorii przedszkolnej- I m. Wiktoria Daleka, II m. Klaudia Klawiter

    w kategorii kl. I – III SP – wyróżnienie Sylwia Tutkowska

    w kategorii kl. IV – VI SP - I m. Szymon Miotk, II m. Natalia Macholl

    w kategorii kl. I – III Gim. – I m. Natalia Daleka, II m. Szymon Szyca

    w kategorii licealiści nasza absolwentka Klaudia Kopczyńska była bezkonkurencyjna.

    Gratulujemy i życzymy sukcesów na Konkursie Powiatowym w Kartuzach 19 kwietnia.

     
         
  •   Konkursy Teatralne  
     

        W ramach obchodu Międzynarodowego Dnia Teatru, który corocznie przypada 27 marca, Wicherki wzięły udział w dwóch konkursach teatralnych, 16 marca 2012 w IX Wojewódzkim Turnieju Kabaretów i Teatrów Szkolnych w Gdańsku, a 23 marca 2012 w IX Wojewódzkim Konkursie Teatralnym  "Teatr w średniowieczu" w Kartuzach.

       W obu przeglądach pokazaliśmy widowisko pt. „Moralitet współczesny”, gdzie  toczy się walka anioła z diabłem o duszę człowieka. Człowiek jednak skory do pokus, daje się przekonać złej sile, jednak nie na długo. W końcu musi stanąć przed wyborem, dobro czy zło. Wybiera dobro. No i to jest właściwa postawa zwycięzcy.

    Zespół Wicherki otrzymał 2 główne nagrody, za najlepszy spektakl oraz za najlepszy scenariusz. Maciej Stencel tak spodobał się jurorom, że za rolę Majkela otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora męskiego.

    Do konkursu z wiedzy o teatrze przygotowywali się Michał Rinc oraz Patrycja Treder, którzy bardzo pogłębili swoją wiedzę o średniowiecznym teatrze.

     
         
  •   Szkolny Konkurs Recytatorski Rodnô Mòwa  
     

    Recytacja prozy i poezji w j. kaszubskim jest dla niektórych, zwłaszcza najmłodszych, uczniów naszej szkoły niemałym wyzwaniem. Tym większe podziękowania należą się wszystkim recytatorom, jak również ich rodzicom, za przygotowanie prezentacji utworów. W tym roku zaprezentowało się 38 uczniów, których oceniało Jury w składzie: p. J. Czerwińska, p. B. Furman i p. B. Cirocki.

    Najwyższe lokaty zajęli:

    w kategorii przedszkolnej – Wiktoria Daleka kl. OA, Klaudia Klawiter kl. OA

    w kategorii kl. I – III SP – Sylwia Tutkowska kl. III, Paulina Reiter kl. IB

    w kategorii kl. IV – VI SP – Natalia Macholl kl. V, Szymon Miotk kl. V

    w kategorii kl. I – III gim – Szymon Szyca kl. I , Natalia Daleka kl. II.

    Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę dn. 28 marca na eliminacjach gminnych konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

     
         
  •   Dzień Samorządności  
     

    Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście Wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Młodzież naszej szkoły pokazała, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Po starannych przygotowaniach w klasach, pod czujnym okiem wychowawców, uczniowie klas IV - VI sp i I - III gim. zebrali się w hali sportowej.Odbyły się dwa konkursy miedzyklasowe: ,,Mam Talent" oraz ,, Strój ekologiczny". Odważni i utalentowani śpiewali, tanczyli, było też siłowanie na rękę. Okazało się,że mamy w gimnazjum mocarza - Robert Płotka nie miał równego sobie przeciwnika - nawet wśród nauczycieli. Stroje ekologiczne były bardzo pomysłowe: z kapsli, papieru, puszek. Jury miało trudne zadania. Na zakończenie obejrzeliśmy kabaretową scenkę ,,Randka w ciemno". Dowcipne teksty i wspaniała gra aktorska chłopców z I klasy gimnazjum wszystkim bardzo się podobała. To był bardzo udany dzień. Zdjęcia w fotogalerii.

     
         
  •   Pierwszy dzień Wiosny u najmłodszych  
     

    Dnia 21 marca  do naszej szkoły przybyła długo oczekiwana przez wszystkich Pani Wiosna. Przyniosła ze sobą listy dla dzieci, w którychprzygotowała specjalne zadania, po to by wiosna zwyciężyła zimę. Dzieci poznawały wiosenne kwiaty, dowiedziały się jakie ptaki przylatują do nas na wiosnę. Rozmawiały o wiosennej pogodzie i zwyczajach wynoszenia ze wsi marzanny - słomianej kukły wyobrażającej martwotę zimową. Dzieci stroiły gałązki w kolorowe wstążki i kwiaty. W naszej szkole zrobiło się nagle kolorowo i wiosennie, radośnie od śpiewu: ,,wiosenny koncert, wiosenny wiatr, wiosenny deszcz już spadł:"

     
         
  •   Wielkopostny Dzień Skupienia na Pażęcach  
     

    Stało się już tradycją, że w okresach Wielkiego Postu i Adwentu katecheci naszej szkoły organizują tzw. Dni Skupienia dla uczniów należących do Szkolnego Kola Caritas oraz ministrantów. W tym roku takie minirekolekcje odbyły sięw w dniach 23-24 marca, w gospodarstwie agroturystycznym na Pażęcach k. Stężycy. Opiekunowie w osobach: ks. Łukasz Pierowicz, p. Katarzyna Butowska, p. Dorota Literska, p. Joanna Koniuszewska, p. Janina Mejer, Patrycja Kopczyska, Klaudia Kopczyska, Anna Woźniak przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcyjnych zajęć, by ćwiczyć ciało i ducha. Był spacer po okolicy, zbieranie materiałów do palm, własnoręczne wykonywanie palm na Niedzielę Palmową, Droga Krzyżowa przedstawiona za pomocą cieni i uroczysta Msza św. w  stężyckim kościele, pogodny wieczór i nauka śpiewu, konferencja na temat właściwego korzystania z dóbr materialnych i duchowych, którą poprowadził ks. Łukasz oraz zajęcia warsztatowe w grupachWszystko po to, by jak najlepiej wykorzystać kończący się już czas Wielkiego Postu i dobrze przygotować się na nadchodzące święta.Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy jak zawsze przyszli z pomocą zapewniając dowóz 27 uczestnikom oraz uraczyli nas słodkimi wypiekami. Bóg zapłać!

    Cóż, pozostaje czekać do Adwentu.

     
         
  •   Zapisy dzieci do zerówki i przedszkola  
     

    Zapisy dzieci do zerówki odbedą się 26 marca 2012r. w godz.8.00-17.00 w klasie ,,0c".

    Trwają również zapisy dzieci do przedszkola. Termin upływa 15 kwietnia 2012r.

     
         
  •   Gminny Turniej BRD  
     

    Zespół Szkół w Kamienicy Szlacheckiej był organizatorem Gminnego  Turnieju BRD.

       Do rywalizacji zgłosiły się 5 szkół podstawowych i gimnazjalnych.Każdy uczestnik miał do
       rozwiązania test z zakresu przepisów  ruchu drogowego i do przejechania sprawnościowy
       tor przeszkód.Po podsumowaniu obu konkurencji kolejność końcowa była następująca:
           Szkoły Podstawowe:
       Im.Gołubie
       IIm.Klukowa Huta
       IIIm.Szymbark
       IVm.Kamienica Szlachecka
       Vm.Stężyca
       Szkoły Gimnazjalne:
       Im.Gołubie
       IIm.Klukowa Huta
       IIIm.Szymbark
       IVm.Stężyca
       Vm.Kamienica Szlachecka
      Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe, a drużyny pamiątkowe dyplomy ufundowane
      przez sponsora turnieju   Indiana Investments z Warszawy   firmę zajmująca się wydobyciem gazu łupkowego .
      Najlepsza drużyna z każdej kategorii będzie reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych w Kartuzach.
    Odpowiedzialnymi za organizacje turnieju gminnego byli Danuta Klajn i Janusz Zarach.
     
     
         
  •   Halowa piłka nożna  
     
       W dniu 14.03.2012 w Stężycy odbyły się gminne zawody w halową piłkę nożną  w kategorii gimnazjum. Do zawodów zgłosiły się wszystkie gimnazja z gminy Stężyca. Po rozegraniu wszystkich meczy kolejność   końcowa była następująca:
         Im.Kamienica Szlachecka
         IIm.Stężyca
         IIIm.Gołubie
         IV.Klukowa Huta
         Vm.Szymbark

         Najlepsza drużyna będzie reprezentować  gminę Stężyca w zawodach powiatowych w Chmielnie.

     
         
  •   XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Prozy i Poezji Polskiej 07.03.12 –etap gminny w Stężycy  
     

    Jak co roku  do Stężycy  zjeżdżają najlepsi recytatorzy z całej gminy. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów. Poziom był bardzo wyrównany. Jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało następujące miejsca naszym uczniom.

    W kategorii klas IV-VI      II miejsce otrzymała Natalia Macholl

    W kategorii I-III gimnazjum   II miejsce zajął Szymon Cybula

    Poezja  śpiewana Szymon Szyca wyśpiewał I miejsce, a Robert Niklas III

     
         
  •   Powiatowa gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt  
     
    W Sulęczynie w dniu 6.03.2012 odbyła się Powiatowa  Gimnazjada  w piłce ręcznej dziewcząt.Naszą gminę reprezentowały dziewczęta z gimnazjum w Kamienicy Szlacheckiej.W zawodach wystartowały ,także dziewczęta z gimnazjum w Chwaszczynie,Goręczyna i Sulęczyna .
     Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.Klasyfikacja końcowa była następująca:
       Im. Gimnazjum w Goręczynie
       IIm.Gimnazjum w Kamienicy Szlacheckiej
       IIIm.Gimnazjum w Chwaszczynie
       IVm.Gimnazjum w Sulęczynie
    Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i medale,które wręczył wójt gminy Sulęczyna.
     
     
         
  •   II miejsce w II Gminnym Turnieju Warcabowym  
     

             Po raz drugi uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na świetlicę brali udział w II Gminnym Turnieju Warcabowym. W tym roku zakwalifikowali sie z drugiej klasy  Błażej Kulwikowski  i Łukasz Zaprucki, zaś  z klasy trzeciej  Iza Kotłowska i Patryk Szuta. Nasi reprezentanci spisali  się doskonale – Błażej  Kulwikowski  był nie do pokonania, nie przegrał żadnej rozgrywki. Atmosfera była bardzo miła. Dzieci  się zaprzyjażniły rozgrywając w przerwach turniej  w piłkarzyki. Oczywiście był słodki poczęstunek  a na koniec dla każdego uczestnika mały upominek i gra edukacyjna na świetlicę. Z przyjemnością  spotkamy się za rok.

     
         
  •   Zawody w piłce ręcznej dziewcząt  
     
    W dniu 1.03.2012 w Kamienicy Szlacheckiej odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt.
       W zawodach wystartowały reprezentacje 4 gimnazjów : Stężycy, Gołubia ,Klukowej Huty i Kamienicy Szlacheckiej.
       Po rozegraniu meczów systemem każdy z każdym kolejność końcowa była następująca:
       Im.Kamienica Szlachecka
       IIm.Gołubie
       IIIm.Klukowa Huta
       IVm.Stężyca
      Drużyna z Kamienicy Szlacheckiej będzie reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych w Sulęczynie.
     
         
  •   REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 5 – 6 marzec 2012r.  
     

    PONIEDZIAŁEK
    KLASY 0-3
    815  – nauka rekolekcyjna – (0-3 – sala gimnastyczna)
    900  – przerwa
    915  – zadania w grupach - klasa (konspekt)
    1000  – przerwa
    1015  – praca w klasach
    1100  – przerwa
    1115  – prezentacja zadań w grupach (– sala gimnastyczna – wszystkie klasy)
    1130  - nabożeństwo (droga krzyżowa, różaniec, nabożeństwo Słowa)
    1215  – zakończenie
    KLASY 4-6
    815  – zadania w grupach - klasa (konspekt)
    900  – przerwa
    915  – nauka rekolekcyjna – (4-6 – sala gimnastyczna)
    1000  – przerwa
    1015  – praca w klasach
    1100  – przerwa
    1115  – prezentacja zadań w grupach (– sala gimnastyczna – wszystkie klasy)
    1130  - nabożeństwo (droga krzyżowa, różaniec, nabożeństwo Słowa)
    1215  – zakończenie
    KLASY 1-3 G
    815  – zadania w grupach - klasa (konspekt)
    900  – przerwa
    915  – praca w klasach
    1000  – przerwa
    1015  – nauka rekolekcyjna – (1-3G – sala gimnastyczna)
    1100  – przerwa
    1115  – prezentacja zadań w grupach (– sala gimnastyczna – wszystkie klasy)
    1130  - nabożeństwo (droga krzyżowa, różaniec, nabożeństwo Słowa)
    1215  – zakończenie
    WTOREK
    KLASY 0-3
    815  – nauka rekolekcyjna – (0-3 – sala gimnastyczna)
    900  – przerwa
    915  – zadania w grupach - klasa (konspekt)
    1000  – przerwa
    1015  – praca w klasach
    1100  – przerwa
    1115  – prezentacja zadań w grupach (– sala gimnastyczna – wszystkie klasy)
    1130  - nabożeństwo (droga krzyżowa, różaniec, nabożeństwo Słowa)
    1215  – zakończenie
    KLASY 4-6
    815  – zadania w grupach - klasa (konspekt)
    900  – przerwa
    915  – nauka rekolekcyjna – (4-6 – sala gimnastyczna)
    1000  – przerwa
    1015  – praca w klasach
    1100  – przerwa
    1115  – prezentacja zadań w grupach (– sala gimnastyczna – wszystkie klasy)
    1130  - nabożeństwo (droga krzyżowa, różaniec, nabożeństwo Słowa)
    1215  – zakończenie
    KLASY 1-3 G
    815  – zadania w grupach - klasa (konspekt)
    900  – przerwa
    915  – praca w klasach
    1000  – przerwa
    1015  – nauka rekolekcyjna – (1-3G – sala gimnastyczna)
    1100  – przerwa
    1115  – prezentacja zadań w grupach (– sala gimnastyczna – wszystkie klasy)
    1130  - nabożeństwo (droga krzyżowa, różaniec, nabożeństwo Słowa)
    1215  – zakończenie
    ŚRODA
    KLASY 0-3
    815  – nauka rekolekcyjna – (0-3 – sala gimnastyczna)
    900  – przerwa
    915  – zadania w grupach - klasa (konspekt)
    1000  – przerwa
    1015  – praca w klasach
    1100  – przerwa
    1115  – prezentacja zadań w grupach (– sala gimnastyczna – wszystkie klasy)
    1130  - Msza Święta z nauką ogólną
    1230  – zakończenie
    KLASY 4-6
    815  – zadania w grupach - klasa (konspekt)
    900  – przerwa
    915  – nauka rekolekcyjna – (4-6 – sala gimnastyczna)
    1000  – przerwa
    1015  – praca w klasach
    1100  – przerwa
    1115  – prezentacja zadań w grupach (– sala gimnastyczna – wszystkie klasy)
    1130  - Msza Święta z nauką ogólną
    1230  – zakończenie
    KLASY 1-3 G
    815  – zadania w grupach - klasa (konspekt)
    900  – przerwa
    915  – praca w klasach
    1000  – przerwa
    1015  – nauka rekolekcyjna – (1-3G – sala gimnastyczna)
    1100  – przerwa
    1115  – prezentacja zadań w grupach (– sala gimnastyczna – wszystkie klasy)
    1130  - Msza Święta z nauką ogólną
    1215  – zakończenie

    Odwozy:

    12.15 Borucino, Łączyno

    12.45 Ostrowo, Leszczynki

  •   Szkolny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej  
     

             Dnia 29 lutego 2012 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Prozy i  Poezji Polskiej”. Konkurs był skierowany do uczniów naszej szkoły, brali w nim udział uczniowie wytypowani w ramach eliminacji w konkursach klasowych.Uczestnicy eliminacji szkolnych recytowali wiersze lub fragmenty prozy z zakresu literatury polskiej. Ocenie podlegał: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny.Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach: I-III SP, IV-VI SP i I-III Gim. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu Komisja w składzie: p. Janina Czerwińska, Maria Birr i Barbara Furman wyłoniła „Mistrzów Recytacji” w każdej z  grup:        

    W kategorii klas I-III SP:

    I miejsce: Julia Baranowska – kl. IA

    II miejsce: Arkadiusz Elendt – kl. III

    III miejsce: Martyna Bartelik

    Wyróżnienie: Paweł Formela

    W kategorii klas IV-VI SP:

    I miejsce: Natalia Macholl- kl.V

    II miejsce: Klaudia Malek-Podjaska

    III miejsce: Przemysław Birr

    W kategorii klas I-III gim.

    I miejsce: Szymon Cybula – kl. III gim.

    II miejsce: Natalia Daleka – kl. II Gim.

    III miejsce: Jagoda Mejer

    W kategorii poezji śpiewanej:

    I miejsce Szymon Szyca -  kl. I Gim.

    II miejsce Robert Niklas – kl. I Gim.

    Mistrzowie recytacji otrzymali dyplomy uznania i gratulacje. Zdobywcy I i II miejsca w każdej kategorii będą reprezentować naszą szkołę na konkursie gminnym. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

     

              Organizatorzy.

     
         
  •   Gminny Konkurs matematyka + fizyka + chemia w Szymbarku  
     

    28 lutego 2012 roku  w Zespole  Kształcenia i Wychowania w Szymbarku odbył się Gminny Konkurs matematyka + fizyka + chemia, podczas którego uczniowie rozwiązywali 7 zadań otwartych. Naszą szkołę reprezentował Kasper Kucyk, który zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

    Dorota Literska

     
         
  •   XII Gminny Konkurs Matematyczny  
     

    Dnia 22. 02. 2012r.  w Zespole  Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie odbył się XII Gminny Konkurs Matematyczny w kategorii gimnazjalnej, podczas którego uczniowie rozwiązywali 5 zadań otwartych. Naszą szkołę reprezentowali Kasper Kucyk, który zajął I miejsce oraz Damian Marszk. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

     
         
  •   Konkursy w marcu  
     

    W miesiącu marcu 2012 odbędą się następujące konkursy:

    * gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

    * szkolny Konkurs Poezji Kaszubskiej

    * szkolny Konkurs Prozy i Poezji Polskiej

    * szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej

     

     

     
         
  •   BAL PRZEBIERAŃCÓW  
     

      Dnia 17 lutego 2012r. w przedszkolu odbył się coroczny Bal Przebierańców. Od godz. 8.00 dzieci przygotowywały się do wspólnej zabawy. Dzięki twórczości i kreatywności rodziców dzieci były kolorowo przebrane i świetnie się bawiły. Na balu pojawiły się: wróżki, księżniczki i motylki, ale byli też piraci, kilku spider – manów, batman, zorro i kowboje. Podczas wspólnej zabawy przeprowadzono kilka konkursów, które wzbudziły zainteresowanie wśród dzieci. Wszystkie maluchy otrzymały upominki w postaci słodyczy. Za zorganizowanie uroczystości były odpowiedzialne wychowawczynie przedszkola: Milena Płotka oraz Kornelia Neubauer.Zdjęcia w fotogalerii.

     
         
  •   Ocenianie z zachowania  
     

    W II semestrze tego roku szkolnego wprowadziliśmy pilotażowe punktowe ocenianie z zachowania. Dotyczyć ono będzie uczniów klasy I GIM i IV SP. Od przyszłego roku szkolnego obowiązywać będzie we wszystkich klasach. Więcej na ten temat w zakładce Dla Rodziców.

     
         
  •   VII Gminnny Konkurs Wiedzy Ekologicznej  
     
    W dniu 16 lutego br. w Gołubiu odbyl się VII Gminnny Konkurs Wiedzy Ekologicznej organizowany dla uczniow szkół podstawowych gminy Stęzyca. Uczennice klasy V naszej szkoly Klaudia Gronda i Natalia Sobisz zdobyly w nim pierwsze miejsce. Serdeczne gratulacje!
     
    Opiekun Ilona Kozlowska.
     
         
  •   Zebranie rodziców  
     

    Dnia 14 lutego 2012r. odbędzie się zebranie rodziców.

    17.00 - zebranie ogólne, następnie rozmowy indywidualne z wychowawcami i nauczycielami.

    Zapraszamy wszystkich rodziców.

     

     
         
  •   Podsumowanie I semestru  
     

     

    Klasa

    Średnia

    klasy

     

    Uczniowie wyróżniający się
    w nauce

     

    IA SP

    -

    BARANOWSKA JULIA

    CESCHICA-WENSIERSKI RAFAŁ

    OLIWIA TREDER

    ZYNTEK JOLANTA

    MARCZYŃSKA EWA

    GILMAISTER ANNA

    IB SP

    -

    REITER PAULINA

    JELIŃSKA JULIA

    REITER MAGDALENA

    OKROJ MICHAŁ

    BIGUS WOJCIECH

    STENCEL AGATA

    II SP

    -

    ZARACH AMELIA

    FURMAN WIKTORIA

    BRILLOWSKI FILIP

    MACHOLL JAKUB

    BIGUS WIKTORIA

    LICBARSKI BARTOSZ

    KULWIKOWSKI BŁAŻEJ

    FORMELA ADAM

    III SP

    -

    KOTŁOWSKA IZABELA

    GRONDA JOLANTA

    LEMAN MARTYNA

    CESCHICA –WENSIERSKI KRZYSZTOF

    BARTELIK MARTYNA

    BUTOWSKI GRZEGORZ

    SZLAGOWSKA JULIA

    FORMELA PAWEŁ

    Klasa

    Średnia

    klasy

    Uczniowie wyróżniający się
    w nauce, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75

     

    Średnia

     

    IV SP

    4,0

    MACHOLL ROBERT

    SOCHA KLAUDIA

    5,0

    5,0

    V SP

    3,8

    SOBISZ NATALIA

    GRONDA KLAUDIA

    MACHOLL NATALIA

    LITERSKA WERONIKA

    5,1

    5,0

    4,8

    4,8

    VI SP

    3,74

    DALEKA AGNIESZKA

    4,9

    Klasa

    Średnia

    klasy

    Uczniowie wyróżniający się
    w nauce, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75

    Średnia

     

    I GIM

    3,61

    BUCIOR SZYMON

    MARSZK JOANNA

    SZYCA SZYMON

    5,00

    4,81

    4,75

    II GIM

     

     

    3,07

     

     

    ------------------------

     

    III GIM

    3,4

    SZULFER KONRAD

    4,93

     

     
         
  •   „Wicherki”- ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej- III miejce oraz nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego  
     

    W piątek, 20 stycznia w szemudzkim gimnazjum przez cały dzień rozbrzmiewała kaszubska pieśń bożonarodzeniowa. Młodzi wokaliści, soliści i zespoły uczestniczyli w VII Pomorskim Konkursie Kaszubskiej Pieśni Bożonarodzeniowej. Zmagania konkursowe oceniało jury: Małgorzata Kuchtyk- przewodnicząca, Witosława Frankowska, Bożena Szymańska- Ugowska, Jerzy Stachurski i Tomasz Fopke.

      Naszą szkołę reprezentował chór Wicherki klas IV-VI ,który zajął w swojej kategorii III miejsce i  gimnazjaliści (Szymon Szyca, Robert Niklas,Petrycja Miotk, Maria Szycaoraz Maciej Stencel) za orginalne wykonanie utworów otrzymali prestiżową nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego. Wystąpiła również soliska Aneta Dawidowska, która otrzymała za swój występ gromkie oklaski publiczności. oraz nasi absolwenci (Piotr Mejer. Karolina Kulaszewicz, Małgosia Szyca), którzy w swojej kategorii zajęli III miejce . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     
         
  •   Ach co to był za bal!  
     

    W dniu 23 stycznia 2012r. w Szkole Podstawowej odbył sie bal karnawałowy z okazji ,,Święta Babci i Dziadka". Kolorowy korowód tancerzy wprowadził naszych gości w atmosferę słonecznej Brazylii. Gorące rytmy samby i flamenco zaprezentowali uczniowie klasy III, Ia i Ib.

    Na balu z życzeniami pojawiły się też różne postacie z bajek. Całość uświetniły piosenki i wiersze przygotowane przez wszystkie klasy I - III. Na zakończenie zatańczył zespół ,,Iskierki". W rytmie samby nasi milusińcsy wraz z babciami i dziadkami udali się na słodki poczęstunek przy kawie. Było bajecznie!.

    Koordynatorem uroczystości była pani Joanna Koniuszewska, która wspólnie z wychowawczyniami panią Justyną Koss, Janiną Mejer i Lucyną Popowicz przygotowały całą impreze.

    Zdjęcia w fotogalerii.

     
         
  •   Dzień Babci i Dziadka  
     

    W piątek 20 stycznia, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas zerowych przygotowali "Koncert Życzeń" dla zaproszonych gości.  Przerywnikiem były piosenki, które bardzo rozweseliły zarówno babcie jak i dziadków. W imieniu wszystkich gości pani Teresa Sitterlee podziękowała kochanym dzieciom za wspaniałe życzenia. Po zakończeniu przedstawienia babcie i dziadkowie udali się na poczęstunek do stołówki szkolnej, gdzie wnuczęta wręczyły im upominki. 

    Zapraszamy do galerii, gdzie zamieszczone zostały zdjęcia z tej uroczystości.
     
         
  •   Lekcja otwarta dla nauczycieli języka kaszubskiego  
     

    Dnia 18 stycznia 2012 r. gościliśmy w naszej szkole nauczycieli j. kaszubskiego, którzy przyjechali z różnych stron Kaszub, by uczestniczyć w konferencji metodycznej, połączonej z lekcją otwartą j. kaszubskiego. Zajęcia lekcyjne poprowadziła p. K. Butowska z uczniami kl. V. Pomysłodawcą spotkania było Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Kaszubskiego „Remùsowi Drëszë”, którego siedziba mieści się właśnie w naszej szkole.
    Pani Dyrektor dziękujemy za życzliwość i gościnność.

    Zdjęcia w Fotogalerii

     
         
  •   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
     

    Koło Caritas działające w naszej szkole, jak co roku włączyło się w akcję zbiórki funduszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze zbierali pieniądze w szkole podczas balu karnawałowego oraz przed kościołami naszej parafii. Łącznie udało nam się zebrać 2658 zł. To nasz nowy rekord ! O ponad tysiąc złotych więcej niż w zeszłym roku.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.
     

     
         
  •   XII Gdynski Przegląd Jasełek w Gdyni  
     

    ,,Wiara, nadzieja, miłość" - to tytuł widowiska jakie zespół Wicherki zaprezentował na XII Gdyńskim Przeglądzie Jasełek . Przedstawienie nawiązuje do przesłania biblijnego. Akcja zaczyna się w raju, gdzie Bóg stworzył Adama i Ewę. Pozwala im na wszystko prócz jednego - zerwania jabłka z drzewa dobrego i złego. Niestety ludzie nie posłuchali Boga. Zostali wyrzuceni z krainy szczęścia, by w życiu doznać trudów pracy, cierpień, starości i śmierci.

    Zespół zyskał uznanie jurorów. Przyznano nagrody specjalne za gre aktorską. Robert Niklas za rol ,,śmierci" i Klaudia Malek za rolę ,,zła".

     
         
  •   Zabawa Karnawałowa  
     

    Dnia 5 stycznia 2012r.  odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa.Bal rozpoczął się polonezem. W trakcie zabawy wszystkie postacie z bajek uczestniczyły w wielu konkurencjach i konkursach oraz ,,jechały" wesołym pociągiem do różnych krajów świata. Były oklaski i słodkie nagrody. Następnie dzieci obejrzały popisy cyrkowe ,,Wesołego Maxa". Na zakończenie z wielkim entuzjazmem maluchy przywitały Mikołajów, od których otrzymały prezenty.

    Zdjęcia w fotogalerii.

     
         
  •   JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE  
     

               

    Dnia 22.12.2011r. o godz. 13.00 w ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu Przedszkolaków. Grupa 3-4latków wraz ze swoimi Paniami przygotowała program artystyczny obejmujący wiersze i piosenki o tematyce świątecznej. W przedszkolu uczyliśmy się wielu polskich kolęd, by pięknym śpiewem oddać cześć Nowonarodzonemu Dzieciątku. Od samego rana dzieci mówiły tylko o przestawieniu, Aniołki mające solowe wystąpienia podśpiewywały sobie pod nosem pastorałki i kolędy, Królowie ćwiczyli ukłony, Pasterze prosili Gwiazdeczkę, żeby wskazała im drogę do stajenki, w której narodzi się Jezusek. Pani Dyrektor powitała Gości, złożyła piękne życzenia świąteczne oraz życzyła miłych wrażeń.
    Goście byli zadowoleni odwagą dzieci, trudnością ról, scenografią, pięknym śpiewem. Nagrodzili wykonawców gromkimi oklaskami. Po przedstawieniu siedliśmy przy świątecznych stołach – poczęstunek został przygotowany przez Rodziców. 

    Jasełka zagramy ponownie dla naszych Kochanych Babć i Dziadków w dniu Ich Święta.

     
         
  •   IX Gminne Teatralia Bożonarodzeniowe 2011  
     

    Jak co roku w naszej szkole przed świętami Bożego Narodzenia rozbrzmiewa śpiew aniołów, kłaniają się małemu Jezuskowi królowie i pasterze,    figlują diabły a na niebie lśni gwiazda betlejemska. A wszystko to za sprawą kolędników - aktorów, którzy przybyli  na  Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych. Zobaczyliśmy Zespół „Cudaki”, który  przedstawił widowisko pt. „ Nie było miejsca dla Ciebie” przygotowane przez p. Alicję Nastała i  p.Grzegorza Brylowskiego. Jako drugie  wystąpiły maluchy  z ZKiW z Klukowej Huty przedstawiając  widowisko pt. „ Opowieść wigilijna”, pod  opieką    p. Antoniny Lohr . Następnie zobaczyliśmy dwie grupy kolędnicze   z Gołubia pod kierownictwem pani Teresy Pobłockiej i  ze Stężycy  z opiekunem p. Aldoną Mańską. Na koniec wystąpiły Wicherki z „Wiara , nadzieja i miłość”  Wszystkie prezentacje spotkały się z ciepłym przyjęciem. Na zakończenie    uczestnicy  przeglądu wspólnie zaśpiewali kolędy polskie jak i kaszubskie.

    Zdjęcia w fotogalerii.

     
         
  •   Turniej ,,Mikołajkowy  
     
    W dniu 17.12.011 w Sulęczynie odbył się  coroczny turniej ,,Mikołajkowy" w piłkę ręczną w kategorii gimnazjum dla dziewcząt i chłopców.
    W kategorii dziewcząt  rywalizowały następujące zespoły:Sulęczyno ,Klukowa Huta i Kamienica Szlachecka, a wśród chłopców:Sulęczyno,Mściszewice i Kamienica Szlachecka.Po rozegraniu wszystkich meczy bezkonkurencyjne okazały się zespoły z gimnazjum w Kamienicy Szlacheckiej które wygrały wszystkie mecze.Wszystkie zespoły  otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy oraz słodycze od Mikołaja.
    Końcowa klasyfikacja była następująca :
     dziewczęta
    Im.Kamienica Szlachecka
    IIm.Klukowa Huta
    IIIm.Sulęczyno
     
      chłopcy
    Im.Kamienica Szlachecka
    II.Sulęczyno
    IIIm.Mściszewice

 

Znam baśnie Andersena

 
 

Dnia 7 grudnia 2011r. w bibliotece szkolnej ZKiW w Kamienicy Szl. Odbył się konkurs czytelniczy pt. ,,Znam baśnie Andersena”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów kl. I-IV SP. Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością baśni Andersena. Każdy z uczestników indywidualnie rozwiązywał test składający się z 28 pytań otwartych.Komisja w składzie :p. A. Kotłowska, B. Czaja , B. Furman przyznała następujące miejsca:

W klasie II laureatami zostali:

I  miejsce – Amelia Zarach

II miejsce – Wiktoria Bigus

Kl. III SP

I miejsce –Izabela Kotłowska

II miejsce- Jolanta Gronda

Kl. IV SP

I miejsce- Robert Macholl

II miejsce- Barbara Elent

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki Zdjęcia w fotogalerii.   

 

 

 

     
  •   Dzień Seniora  
     

    7 grudnia 2011jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Seniora.Oprócz Seniorów swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: wójt gminy Stężyca p. Tomasz Brzoskowski, , ks.kanonik Bogdan Drozdowski, wicewójt gminy Stężyca p.Irenesz Stencel,  radni p.Edyta Klasa, p.Mirosław Formela, sołtysi p.Teresa Sitterlee, p.Elżbieta Kulwikowska oraz p.Adela Brzeska, które były organizatorkami całej imprezy.Podczas tegorocznej imprezy gościliśmy seniorów aż trzech sołect: Kamienicy Szlacheckiej, Borucina i Łączyna.
    Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w intencji Seniorów. Po Mszy wszyscy udali się na salę gimnastyczną szkoły.
    Na szkolnej scenie przed naszymi drogimi Seniorami wystąpił zesół ,,Wicherki" w przedstawieniu ,,Wiara, Nadzieja, Miłość", które przygotowała wraz z uczniami p.Teresa Wejer. Chór szkolny pod czujnym okiem p.Magdaleny Byczkowskiej wprowadził zebranych w świąteczny nastrój.
    Po występach goście zostali zaproszeni na poczęstunek: obiad, kawę, ciasto.Uroczystość została przygotowana przy współpracy dyrektora szkoły p.Bernadety Kucyk.Dołożyliśmy wszelkich starań, aby uroczystość była wyjątkowa. Mamy nadzieję, że spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i pozostawi w pamięci gości radosne wspomnienie. Zdjęcia w fotogalerii.

     
         
  •   Mikołaj  
     

     

    Dawno, dawno temu, daleko stąd żył duchowny, który pragnął nade wszystko, by ludzie byli szczęśliwi. Przez całe życie pomagał biednym, a czynił to w sposób tak dyskretny, że nikt z obdarowanych nie domyślał się nawet, skąd pochodzą rzeczy znajdowane pod drzwiami lub wpadające przez okno. I choć w zamian dobroczyńca nie oczekiwał nawet dobrego słowa, wieść o jego szlachetnych uczynkach rozeszła się po świecie lotem błyskawicy.
    Wkrótce duchowny został biskupem, a gdy dopełniły się jego dni na ziemskim padole - świętym. Jako święty Mikołaj stał się patronem wielu profesji, bo tak szczodrego opiekuna chcieli mieć wszyscy. Oczywiście wiadomo, że podarki najbardziej kochają dzieci, dlatego św. Mikołaj jest przede wszystkim ich patronem i świętym najbardziej przez nie ukochanym, dlatego 6 grudnia tradycyjnie odwiedził naszą szkołę Mikołaj.Obdarował słodyczami wszyskie dzieci. Maluchy wręczyły Mikołajowi listy z prośbami o wymarzony prezent pod choinkę, śpiewły piosenki, odważniejsze nawet siadały miłemu gościowi na kolana. Po wizycie w szkole Mikołaj udał się na spotkanie z dziećmi w okolicznych miejscowościach naszego sołectwa.Zdjęcia w fotogalerii.

     
         
  •   Konkurs Wojewódzki "Polacy, których poznać warto"  
     

    W środę 30.11.2011 w Stężycy odbyła się XI edycja konkursu "Polacy, których poznać warto". Rok 2011 Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rokiem Marii Skłodowskiej-Curie. W 100 rocznicą przyznania jej nagrody Nobla w dziedzinie chemii i za odkrycie nowych pierwiastków polonu i radu.

    W konkursie sprawdzili swoją wiedzę również reprezentanci naszej szkoły. W kategorii szkoły podstawowej udział wzięły: Natalia Sobisz kl. V i Klaudia Gronda kl. V. Piątoklasistki wykazały się ogromną wiedzą na temat życia i działań Marii Curie. Oprócz testu należało rozpoznać podstawowe naczynia laboratoryjne.

    W kategorii gimnazjum naszymi reprezentantami byli Kasper Kucyk i Konrad Szulfer. Konrad wykazał się największą wiedzą i dostał się do finału gdzie trzeba było odpowiedzieć na dwa pytania i wygłosić przemówienie. Po zaciętej walce uplasował się na trzecim miejscu wojewódzkiego konkursu wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie.

     

     
         
  •   Góra Grosza 2011  
     

    Już po raz XII rusza Akcja Towarzystwa NASZ DOM na rzecz dzieci z domów dziecka pod nazwą GÓRA GROSZA.  Akcja przeprowadzana jest we wszystkich szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    W dniach od 21.11 – 02.12.2011r   GÓRA GROSZA 2011  prowadzona będzie w naszej szkole .Jest to akcja ogólnopolska , w  czasie której dzieci i młodzież  z całej Polski zbierają monety groszowe / 1gr, 2gr, 5gr,10gr,20gr, 50 gr  do 5zł mogą być również większe nominały/.

    ZAPRASZAMY DO ZBIÓRKI GROSZÓWEK !!! Nawet najmniejsze nominały zebrane w całość mogą pomóc odmienić smutny los samotnych dzieci!!!

    Pamiętajcie:liczy się każdy grosz!!!

     

     
         
  •   nowa wiadomość w zakładce Dla Rodziców  
       
         
  •   Gminne Teatralia Bożonarodzeniowe 2011  
     

     

    Zespół Kształcenia i Wychowania organizuje kolejną edycję Przeglądu Bożonarodzeniowego, która w tym roku odbędzie się 21.12.2011r.Celem przeglądu jest kontynuowanie tradycji i zachowanie bogatej obrzędowości związanej z okresem świąt bożonarodzeniowych.Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły naszej gminy do udziału w prezentacji różnorodnych form teatralnych (jasełka, widowiska, gwiżdże, herody i inne).Więcej w zakładce Informacje.

     
         
  •   Zawody sportowe  
     
    W dniach 29.10.011 i 5.11.011 na hali sportowej w Kamienicy Szlacheckiej odbyły się turnieje piłki halowej dla ministrantów o puchar Dziekana Dekanatu Stężyca  w  kategorii szkoły podstawowej i gimnazjum.W obu kategoriach do turnieju zgłosiły się po 4 zespoły z parafii należących do Dekanatu Stężyca.W kategorii ministrantów szkoły podstawowej kolejność końcowa była następująca:Im.Skorzewo,IIm.Wygoda,IIIm.Stężyca,IVm.Klukowa Huta.Najlepszym strzelcem turnieju został Dominik Niklas z Wygody ,a bramkarzem Mateusz Myszk, także z Wygody.
    Natomiast w gimnazjum kolejność była następująca:Im.Stężyca,IIm.Wygoda,IIIm.Klukowa Huta ,IVm.Gołubie.Najlepszym strzelcem w tej kategorii został Michał Mejer ze Stężycy ,a bramkarzami Dawidowski Daniel ze Stężycy i Patryk Macholl z Wygody.Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i medale,  a wyróżnieni zawodnicy pamiątkowe statuetki.Organizatorem zawodów był ks.Łukasz Pierowicz z Wygody ,a zawody sędziował Janusz Zarach.Najlepsze zespoły będą reprezentować nasz dekanat w kolejnej fazie rozgrywek .
     
     
     
         
  •   Święto Niepodległości  
     

     

     

    10 listopada 2011r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości pod tytułem,,Polsko nie jesteś Ty już niewolnicą”. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej , przybyli na nią wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły, którzy śledzili bacznie przebieg  uroczystości. Na początku apelu pani dyrektor powitała całą społeczność szkolną i wprowadziła nas w nastrój powagi obchodzonej uroczystości . Następnie wprowadzono sztandar szkoły     i odśpiewaliśmy hymn państwowy. W dalszej  części uroczystości obejrzeliśmy  przedstawienie przygotowane przedstawicieli uczniów klas II Gim. pod opieką      p.   B. Czaja,   wspaniałego chóru szkolnego prowadzonego przez p. M. Byczkowską oraz uczennicy klasy IV SP K. Socha . Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni  i wiersze. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Młodzież szkolna   z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Na końcu wszyscy zaśpiewaliśmy ,,Rotę", po czym wyprowadzono sztandar. Uczniowie dostali pochwałę od pani dyrektor szkoły  B. Kucyk za wspaniałą postawę podczas apelu , kotyliony  przypięte do ubioru oraz za przygotowanie przedstawienia o tak ważnym dla nas wszystkich dniu, jakim jest 11 listopada.

     

     
         
  •   Wicherki laureatami VIII wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej w Gdańsku  
     

    W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 25 szkół z całego województwa pomorskiego. Poziom wykonania pieśni patriotycznej w poszczególnych kategoriach  był bardzo wysoki. Imponująca była   różnorodność repertuaru choć tematem wiodącym była zakazana piosenka. Ciekawość budziła również aranżacja multimedialna całego konkursu.

           Nasi wokaliści w składzie; Robert Niklas, Szymon Szyca, Maciej Stencel, Szymon Cybula, Patrycja Miotk i Anna Literska zaśpiewali

     3 pieśni; Chłopcy od Parasola, Piąty raz dojrzały oraz Monte Cassino Lecha Makowieckiego.

           Decyzją jurorów Wicherkom przyznano III miejsce. Oprócz tego grupa  otrzyma(16.11.11) nagrodę specjalną  statuetkę Orła Białego, która zostanie wręczona w Centrum Solidarności w Gdańsku.

     
         
  •   Sukces Joanny Marszk  
     

    Joanna Marszk uczennnica klasy I gimnazjum po raz kolejny wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim pt.,,Wiersz o muzyce". Na konkurs nadesłano 152 wiersze. Nasza uczennica w swojej kategorii wiekowej zdobyła wyróżnienie.Gratulujemy!!!

     
         
  •   ZEBRANIE RODZICÓW - ZMIANA TERMINU!  
     

    Informacje w zakładce Dla Rodziców

     
         
  •   Konkurs Życie i twórczość Floriana Ceynowy  
     

    Wielki finał konkursu odbył się 21.10.2011 w Sierakowicach.Wyniki konkursu:

    Wicherki  zajęły I miejsce w  konkursie Życie i Twórczość F.Ceynowy przedstawione w dramie. Wicherki będą prezentować dramę podczas Dyktanda Kaszubskiego w Gdańsku 4 listopada 2011.

    W konkursie plastycznym II miejsce zajęła Weronika Literska w kat.klas IV - VI SP oraz  II miejsce zajął Adam Kulaszewicz kat. gimnazujm

    07.10.2011r w Szkole Podstawowej w Sierakowicach odbył się regionalny konkurs pod hasłem Życie i twórczość Floriana Ceynowy. Konkurs był wielozadaniowy Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach z wiedzy o życiu wielkiego Kaszuby, a także  z dramy.Wicherki zaprezentowały dramę żywego obrazu na podstawie bajki Floriana Ceynowy pt. ,,Trzej bracynowie’’ Nie było zbyt wiele czasu na przygotowania, mimo to mali aktorzy świetnie wcielili się w swoje role. Pełną ekspresji rolę kogucika odegrał Dominik Bednarek z kl.V. Równie ciekawie zagrali sceniczni bracia Szymon Miotk , Filip Kotłowski i Przemek Birr. Ćwiczenia z żywym obrazem jest dość trudnym zadaniem jednak małe Wichry  doskonale sobie poradziły

    Wielki finał konkursu odbędzie się 21.10.2011 w Sierakowicach,gdzie zjedzie się cała brać kaszubska, by świętować Rok Ceynowy.Zdjęcia w fotogalerii

     
         
  •   Dzień Służby Zdrowia  
     

    Z okazji Dnia Służby Zdrowia uczniowie kl. 0- III SP przygotowali wystawę prac plastycznych. Wykonanie rysunków było zainspirowane pogadanką na temat pracy w służbie medycznej. Dzieci poznały takie pojęcia jak: pediatra, stomatolog, chirurg, laryngolog oraz specyfikę tych specjalizacji.

    Uczniowie kl. III w ramach obchodów Dnia Służby Zdrowia ćwiczyli udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia zwiedziliśmy ośrodek zdrowia i rozmawialiśmy z higienistką szkolną. W podziękowaniu za opiekę zdrowotną złożyli życzenia i kwiaty pracownikom Ośrodka Zdrowia w Kamienicy Szlacheckiej.

    Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczyli się szacunku do tradycji i odpowiedzialnej pracy lekarzy i pielęgniarek. Zdjecia w fotogalerii

     
         
  •   Dofinansowanie z fundacji ,,Maciuś"  
     

    Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 8 000 zł od Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom ,,Maciuś" na zakup artykułów spożywczych przeznaczonych na dożywianie dzieci i młodzieży do 18 lat z rodzin ubogich

     
         
  •   Pola Nadziei  
     

    Akcja „ Pola Nadziei” ma na celu pomoc ludziom nieuleczalnie chorym na raka poprzez pozyskiwanie środków na potrzeby hospicjów  i  propagowanie idei wolontariatu

    w społeczeństwie.

    Co roku – w okolicy 4 października ( Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile – kwiaty, które są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Powstają pola żonkilowe przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerkach. Jest to symboliczny akt solidarności z ludźmi walczącymi z tą straszną chorobą.

    Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywają się zbiórki funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów. Ofiarodawcy otrzymują za swoje „serce” kwiat żonkila.

    Nasza szkoła w tym roku przyłączyła się do tej szlachetnej akcji sadząc „Pola Nadziei” wokół szkoły. Razem ze Szkolnym Kołem Caritas będziemy starali się propagować ideę opieki hospicyjnej i pozyskiwać środki pieniężne dla Domowego Hospicjum Caritas w Kartuzach.

    Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć nasze działania zapraszamy do współpracy.

     
         
  •   Dzień Papieski  
     

    Tegoroczny Dzień Papieski obchodzono pod hasłem: „Jan Paweł II –człowiek modlitwy”.Nasza szkoła aktywnie włączyła się w te obchody. W niedzielę, 9 października, uczniowiekl. IV i I Gim. poprowadzili  nabożeństwo papieskie w kościele parafialnym. Oprawę muzyczną  przygotowali nasi absolwenci: Piotr M. i Karolina K.W dniu 17 października uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udziałw zajęciach warsztatowych, na których wspominano postać Błogosławionego Jana Pawła II,Jego słowa i wspaniały przykład głębokiej modlitwy.Materiały, które powstały podczas tych zajęć posłużyły do przygotowania wystawy, którą można oglądać w holu szkoły.Zdjęcia w fotogalerii

     
         
  •   Parafiada- Borucino Mistrzem  
     
    W dniu 16.10.2011 na nowym Orliku w Kamienicy Szlacheckiej odbyła się XII Parafiada - turniej piłki nożnej dla sołectw należących do parafii św.Józefa w Wygodzie. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn w tym jedna żeńska ze Stężycy.Drużyny podzielono na 2 grupy po 4 zespoły , gdzie grano systemem ,, każdy z każdym",do finału awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.Po rozegraniu wszystkich spotkań kolejność była następująca:1m.Borucino, 2m.Kamienica Szlachecka,3m.Szklana, 4m .Łączyno,5m.Leszczynki,6m.Długi Kierz,7m.Borzestowo,8m.Stężyca.
    Najlepsze drużyny otrzymały puchary i medale, a dalsze miejsca pamiątkowe puchary , które ufundował ks.proboszcz Bogdan Drozdowski. Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Bucior z Borucina -10bramek, a najlepszym  bramkarzem Bartosz Cylka z Borucina -O wpuszczonych bramek.  Turniej zorganizowała parafia w Wygodzie i UKS Puls z Kamienicy Szlacheckiej, a o to aby zawodnicy mieli siły do gry,a  licznie zgromadzeni kibice do dopingu zadbała Rada Rodziców z Kamienicy  Szlacheckiej przygotowując gorący posiłek i napoje.
     
     
         
  •   Dzień Edukacji Narodowej  
     

    Z  okazji Dnia Edukacji Narodowej 13 października 2011r. odbył  się w szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy VI sp i p. Basię Czaja. Na hali sportowej zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, przedstawiciele rodziców. Były scenki szkolne, wiersze, piosenki, życzenia i kwiaty. Było na wesoło i poważnie. W imieniu rodziców Rada Rodziców złożyła na ręce pani Dyrektor kwiaty i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły.Nagrody dyrektora otrzymali w tym dniu następujący  nauczyciele i pracownicy: p.Ewa Puzdrowska, p.Janina Mejer, p.Dorota Literska, p.Magdalena Byczkowska, p.Teresa Wejer, p.Ewa Literska, p.Bożena Literska, p.J. Rinc. Nagrodę Wójta otrzymała w tym roku p.Renata Wolska-Wardęska.

    Dwoje nauczycieli z naszej szkołyp.Lucyna Popowicz i p.Janusz Zarach  oraz p.dyrektor Bernadeta Kucyk uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w czwartek w hali Sokolnia w Kościerzynie. Pani Dyrektor otrzymała Srebrny Medal za Długoletnią Służbę a ww nauczyciele  otrzymali Medal Komisji Edukacji Narodowej.

    Przypomnijmy parę faktów z historii tego dnia:

    Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto państwowe, święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Historia tego święta w Polsce ma swoje początki w 1957r. Podczas Światowej Konferencji Nauczycielskiej w Warszawie ustalono, że 20 listopada będzie Międzynarodowym Dniem Karty Nauczyciela i świętem nauczycieli. Konferencja została zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Ustawa z dnia 27 kwietnia 1972r. zwana Kartą praw i obowiązków nauczyciela wprowadziła "Dzień Nauczyciela" obchodzony w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. W 1982r. Kartę praw i obowiązków nauczyciela zastąpiła Karta Nauczyciela, zmieniając nazwę święta na "Dzień Edukacji Narodowej" poprzez wprowadzenie zapisu:
      "W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych."
      Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z edukacją, m.in. jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób przez Ministra Edukacji Narodowej, kuratorów oświaty, władze samorządowe oraz dyrektorów szkół.
      Dzień Nauczyciela obchodzi większość państw na świecie, m.in.:
      *  Albania - 7 marca,
      *  Argentyna - 11 września,
      *  Brazylia - 15 października,
      *  Chiny - 10 września,
      *  Czechy - 28 marca,
      *  Indie - 5 września,
      *  Malezja - 16 maja,
      *  Rosja - 5 października,
      *  Tajwan - 28 września,
      *  Turcja - 24 listopada,
      *  Ukraina - pierwsza niedziela października.
      W jednych państwach ma on charakter oficjalny, w innych zwyczajowy. Dzień ten, podobnie jak w Polsce, związany jest z lokalnymi wydarzeniami.
      Światowy Dzień Nauczyciela (ang. World Teacher's Day) obchodzony jest w dniu 5 października pod patronatem UNESCO. Dzień ten proklamowany został w 1994r. na pamiątkę podpisania w 1966r. Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela opracowanej przez UNESCO i Międzynarodową Organizację Pracy. Jest okazją do podkreślenia wiodącej roli nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji na wszystkich poziomach nauczania.

    Zdjęcia w fotogalerii

     
         
  •   Ślubowanie pierwszaków  
     

    11 X 2011 r. w ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uczniowie przedstawili część artystyczną, egzamin na ucznia zdali śpiewająco. Pani dyrektor B. Kucyk dokonała pasowania 34 dzieci w obecności zaproszonych gości, ks. kanonika B. Drozdowskiego, rodziców, nauczycieli i społeczności uczniowskiej. „Wesoły duszek” I. Kotłowska i M Bartelik - kol. z III kl. sprawdziły czy pierwszaki wiedzą jak należy zachowywać się w szkole. Ks. kanonik poświęcił plecaki i przybory szkolne,… a potem dyplomy , birety, rożki obfitości, soczki, słodycze, prezenty i życzenia od wszystkich gości. Na koniec słodki poczęstunek przy kawie.Uroczystość przygotowały wychowawczynie kl. IA i I B- J. Koss i J. Mejer.

    Zdęcia w fotogalerii

  •   Grzybobranie  
     

    Dnia 28 września br. kierownictwo  Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku - pani Monika Rekowska zorganizowała wielkie grzybobranie dla wszystkich szkół powiatu kartuskiego. Spotkanie to odbyło sie pod hasłem "Grzyby jadalne i trujące", były to zajęcia w terenie - grzybobranie, konkurencje wiedzowe dla uczniów oraz konkurs plastyczny. Naszą szkołę - dzięki przychylności Pani dyrektor - mogła reprezentować cała klasa szósta. Okazało się, że chłopcy popisali sie ogromnym zaangażowaniem podczas grzybobrania -  w konkursach na największego , najładniego itd. grzyba Kamienica Szlachecka zebrała bardzo dużo pochwał. Dziewczyny natomiast wykazały się w przygotowaniu prac plastcznych, a Agnieszka Daleka zajęła drugie miejsce w konkursie wiedzowym nt . rozpoznawania grzybów jadalnych i trujących. Impreza zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami, myślę, żę zajęcia w Zielonej Szkole dzieci będą jeszcze długo i miło wpominać.

    Ilona Kozłowska

     
         
  •   Spotkanie z El’dance.  
     

    Dnia 19.09.2011 w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Profesjonalnej Szkoły Tańca z Gdyni- El’dance.Dzieci obejrzały pokaz uczniów Wyższej Szkoły, a także miały okazję uczestniczyć w krótkim programie nauki tańca- kroków aerobikowych, przy muzyce. Panie prowadzące spotkanie zachęcały dzieci z klas 0-III do uczestnictwa w płatnych zajęciach tańca, oraz poznawania zasad savoir vivre’u.

    Janina Mejer

     
         
  •   Pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym  
     
     
    W dniu 16 września 2011r.uczniowie klasy I a i III Szkoły Podstawowej w Kamienicy Szlacheckiej uczestniczyli w wycieczce na lotnisko Siemierowice.Wycieczkę zorganizowano z okazji 55 - lecia Lotnictwa Morskiego. Po przybyciu na miejsce uczniowie wysłuchali koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP. Następnie obejrzeli zawody Grupy Lotniczej na celność rzutu imitatora tratwy lotniczej. Ponadto mieli okazję uczestniczyć w pokazie statków powietrznych, a nawet zasiąść za ich sterami.Pobyt na lotnisku zakończył się poczęstunkiem jakim była prawdziwa wojskowa grochówka . Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni i podekscytowani.
    Nad bezpieczeństwem dzieci w czasie wycieczki czuwały nauczycielki : Joanna Koniuszewska i Janina Mejer
     
         
  •   Zebranie rodziców  
     

    Dnia 16 września 2011r. o godz. 17.00 odbędzie się Zebranie Rodziców.

    ·   sprawy organizacyjne związane z  nowym rokiem szkolnym 2011/201 obowiązujące prawo wewnątrzszkolne „Statut Szkoły”- „Prawa i obowiązki rodziców wynikające z przepisów prawa”·   obowiązujący wewnątrzszkolny system oceniania, w tym szczególnie  wymagania edukacyjne,·   sposoby sprawdzania osiągnięć edukacyjnych uczniów oraz zasaday oceniania zachowania uczniów,Szkolny Program Wychowawczy, Szkolny Program Profilaktyki

    Rodzice uczniów klasy VI sp  spotkają się z wychowawcą w późniejszym terminie (z powodu zwolnienia lekarskiego).

     
         
  •   Orlik 2012  
     

    Dnia 8 września 2011 roku nasza szkoła przeżywała ważną uroczystość, bowiem w tym dniu miało miejsce uroczyste otwarcie kompleksu boisk ORLIK 2012. Było uroczyste przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu, podziękowania, pierwsze strzały do bramki.
     W skład kompleksu wchodzi boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego, zaplecze socjalne. Zdjęcia w fotogalerii.

     
       

 

 

Przewodniczący Rady Gminy Stężyca  pan Stefan Literski

zaprasza na mecz piłki nożnej

samorządowcy kontra mieszkańcy Kamienicy Szlacheckiej

z okazji otwarcia kompleksu boisk sportowych ,,Orlik 2012”,

który odbędzie się dnia 11 września 2011r. o godz.18.30

 

 

WÓJT GMINY STĘŻYCA I KASZUBSKO-POMORSKIE STOWARZYSZENIE UPOWSZECHNIANIA ŻEGLARSTWA ZAPRASZA DZIECI SZKOLNE DO UDZIAŁU W CAŁOROCZNYCH ZAJĘCIACH SZKÓŁKI ŻEGLARSKIEJ W RAMACH STĘŻYCKIEJ AKADEMII ŻEGLARSTWA.

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE DLA RODZICÓW ODBĘDIZE SIĘ W DOMU SPORTOWCA W DNIU 02.09. 2011r o GODZ. 18.00

 

ZAPYTANIA: KONTAKT – GRZEGORZ PRZEPIÓRSKI,            Tel. 696445375

Serdecznie zapraszamy

 

 

Obowiazujace_podreczniki_kl.II_SP.doc

Obowiazujace_podreczniki_kl.0.doc

Obowiazujace_podreczniki_kl.I_SP(1).doc

Obowiazujace_podreczniki_kl.III_SP(1).doc

Obowiazujace_podreczniki_kl.IV

Obowiazujace_podreczniki_kl.VSP.doc

Obowiazujace_podreczniki_kl.VI_SP.doc

Obowiazujace_podreczniki_kl.I_G.doc

Obowiazujace_podreczniki_kl.II_G.doc

Obowiazujace_podreczniki_kl.III_G.doc